Autor Tema: Tekstovi o lijekovima  (Posjeta: 20961 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Tekstovi o lijekovima
« Odgovori #30 u: Srpanj 05, 2011, 17:10 »
4,48x10*6(na sestu)  .  Jeli to 4 480 000 kopija???

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #31 u: Srpanj 06, 2011, 05:14 »
Ja sam mislio da si startao sa terapijom.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #32 u: Srpanj 06, 2011, 13:46 »
??? Ne razumijem. Naravno da sam startao. Ovo je moj PCR prije pocetka terapije. Posto nisam siguran kako se tacno izracunava, pitam vas. ???

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #33 u: Srpanj 07, 2011, 14:54 »
Oprosti molim te. Krivo sam čitao. Moja pogreška.
"(A ja sretan) sto su mi uopce odobrili i sto cu konacno zapoceti s terapijom, nisam rekao ni rijeci"
Ja sam u brzini vidjeo "A sad sam"
Što se tiče kopija, mislim da si u pravu.
Ja se ne razumijem u to, iako djelujem kao da znam. Ostali su na moru, izgleda.
« Zadnja izmjena: Srpanj 07, 2011, 15:01 od antigen fighter »
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #34 u: Srpanj 07, 2011, 15:45 »
Dobro je. ;)  Ej, danas 4. dan bez cigarete i sto je najbitnije ni ne fale mi. Nesto se izgleda prelomilo.

Offline leonardo

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
« Odgovori #35 u: Srpanj 07, 2011, 20:21 »
Ja, to se zove postavljanje PRIORITETA u zivotu i tako reaguju svesne i jake licnosti. Sada ti je vaznije zdravlje nego pusenje. Sve je u zivotu navika, a moze biti i odvika. Za sad zaboravi da si ikada pusio, pa posle terapije, vidi da li ce ti i dalje trebati ili ne. Ima jos jedan momenat bitan: u vecini slucajeva kada se prestane pusiti dobije se 3-6 kg za oko 6 meseci, (kao sto sam ja, dobila 6 kg) dok se metabolizam ne stabilizira. Poznato je da terapija dosta smanjuje apetit i da vecina ljudi oslabi (jedino JA sam izuzetak sa odlicnim apetitom koji me pratio tokom cele terapije, a i dalje....) a normalan unos hrane, vitamina i slicno, smanjuje nus-pojave i depresije. Tako da ce ti pomoci malo povecanje apetita od prestanka pusenja, da lakse prebrodis terapiju. To je samo moje skromno misljenje.
Ako se mozes baviti laksim sportom, jos bolje (setanje, bicikl, plivanje).
neka ti ne pada na pamet da pokleknes cigaretama. Navijam za tebe!

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #36 u: Srpanj 08, 2011, 09:27 »
Da, obicna glupa navika. U to sam se uvjerio par mjeseci prije pocetka terapije, kada sam smanjio na 5 dnevno. To u biti i jeste max. broj cigareta, dovoljan za jedan dan. Sve preko toga, covjek ispusi bas iz navike, dosade i kojecega.

Sto se apetita tice, nadam se da je tvoja teorija tacna, jer je poceo da mi slabi. Neki dan sam jedva progurao izrendanu mrkvu i jabuku sa limunom i medom, da ne pricam za druge stvari.

I kad vec spominjes aktivnosti, cini mi se da sam vidio u jednom tvom starom postu da si nekom preporucila, izmedju ostalog, setnje po suncu?? To me malo iznenadilo, jer meni su svi preporucili NE IZLAGANJE SUNCU zbog pojacanih nus-pojava. A i sam sam se uvjerio u to, kad sam prije 15ak dana zavrsio na hitnoj zbog nesnosljive glavobolje pracene povracanjem. Prije toga sam nekoliko dana bio na suncu po pola sata-sat. Od tada ne smijem ni izviriti vani osim rano ujutro i navece kad zadje (i osjecam se puno bolje tako). S druge strane, upravo to me sprijecava da budem aktivniji, da ti ne pricam o kupanju na najljepsoj rijeci na svijetu... Ali, ne bediram se puno, vrijedi i jedno ljeto zrtvovati za zdravlje kao i jos mnogo toga. Jedino mi reci, ako znas, da li to za (ne)izlaganje suncu vazi za cijeli period terapije, ili i to mozda popusti sa vremenom, kao sto i neke nus-pojave nestanu?

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #37 u: Srpanj 08, 2011, 14:01 »
Ma nisam mislila da se cetas na 42 stepena, nego odlazak u prirodu, na svez vazduh, zelenilo - tamo gde ima kiseonika. Ja zivim u Nemackoj gde sunca ima malo i slabo je, pa mi je cak prijalo da lezim na balkonu, izlozena blagom majskom suncu. Ako se mozes kupati u toj reci (ako je Una, onda ti je sigurno prehladna), samo se ti kupaj i gledaj da zivis sto normalnije mozes. Ne treba zaboraviti ni socijane kontakte, druzenje, prijatelje.... Dobar i pozitivan psihicki stav jako pomaze za razliku od samovanja i gledanja u plafon.

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #38 u: Srpanj 08, 2011, 19:58 »
Jeste Una :) Nema ih puno za koje se moze vezati epitet najljepse na svijetu, ha? ;) Bas sam se danas kupao, odlicna je.

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #39 u: Srpanj 09, 2011, 14:41 »
Ja sam se rodila i odrasla na 25 metara daleko od obale Une. I nekada sam se kupala, sada bi mi bilo prehladno. Gledala sam je svaki dan s prozora, 14 punih godina...
« Zadnja izmjena: Srpanj 09, 2011, 14:43 od leonardo »

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #40 u: Srpanj 11, 2011, 22:29 »
Danas sam bio sa doktoricom. Kratak susret, kratak odgovor na moje pitanje. Uglavnom: Ona ne moze nista sada napraviti, nije u pitanju greska, i ranije se desavalo da ljudi moje kilaze dobiju ovu istu dozu, nemoj se sa tim zamarati (sa tih 20ug manjka) i moras biti pozitivan i vjerovati u izljecenje. Prekinuo nas je hitan slucaj (ujed zmije) i to je za sada to.