Autor Tema: Tekstovi o lijekovima  (Posjeta: 22047 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
Tekstovi o lijekovima
« u: Svibanj 21, 2007, 13:34 »
Konačno sam stavila (za sad imam samo od Roche d.o.o.) opširnije o ribavirinu i pegiliranom interferonu... Pa uživajte  ???...

http://www.abchepatitis.hr/content/blogcategory/17/49/

Offline roka

• PROFI
Odg: Tekstovi o lijekovima
« Odgovori #1 u: Svibanj 21, 2007, 16:48 »
mene ne zanima, bum čitala kad prođem terapiju  :coolsmiley:

Offline dona

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Svibanj 21, 2007, 20:13 »
 Pozdrav svima,
Iva zahvaljujem na informacijama o ribavirinu i interferonu. Mada sam čula već podosta informacija, a uskoro očekujem odgovor od Povjerenstva za lijekove i početak liječenja, sve mi je to novo i zvuči zastrašujuće. Ali, nadam se najboljem, tj. da ću baš ja biti "jedna od sretnica" koja će imati blaže nuspojave koje donosi liječenje. Mislim da mi je najteže suočiti se sa strahom i neizvjesnošću, a u tom stanju blago levitiram već šest mjeseci.  :-[ Na bolovanju sam još uvijek, jer sam imala i operaciju žuči prije mjesec i nešto sitno, a sada me šalju na invalidsku komisiju, jer zakon je takav, a možeš misliti kakav će biti odgovor inv.komisije :tickedoff:  Osjećam se užasno izgubljeno, ali unatoč svemu želim znati što bi me moglo dočekati prilikom liječenja. Ne javljam se često, ali redovito pratim forum, divim se entuzijazmu tebe, Teca i ostalih pozitivnih ljudi. Nekak je s vama lakše.Najiskrenije. Samo naprijed!!!  :)

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #3 u: Svibanj 21, 2007, 20:37 »
Hvala, dona ;)!
Ma joj - ja sasvim razumijem roku! A opet mora se staviti ???...
Terapija nije "laka", ali kad čitam sve ovo - izgleda puno strašnije :o. Zato bolje ne čitati previše, a opet paziti i pratiti sve eventualne nuspojave i obavijestiti doktora.
I dobro je da si se "riješila" žuči  O0. Evo tecu, a i još nekima se probudila za vrijeme terapije, a onda je puno rizičnije ići na operaciju.

E da, mislim da je to bitno - tu vele da se TREBA davati u bedro ili trbuh - DA JE SLABIJA APSORPCIJA IZ RUKE... (a opet, neš' ti, tec si je davao u trbuh i ništa  >:(, a mare u ruku i evo je negativna nakon 12. tjedna :D)

Offline dona

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Svibanj 21, 2007, 20:49 »
Definitivno stoji da se svatko do nas nosi sa bolešću na svoj način. Isto tako, odgovor na terapiju pretpostavljam ovosi o raznim faktorima na koje ne možemo utjecati, ali možemo valjda utjecati na svoje razmišljanje...mislim kad uspijem uhvatiti dah u trci između jednog, drugog itd. liječnika. Kaj se tiče terapije kako je rekla dr.Čolić-Cvrlje, kod koje sam imala sreće dospjeti ("halo"efekt pozitivan O0) interferon je sve samo ne idealan lijek, ali nažalost jedini koji zasada pokazuje rezultate. Pa eto trebamo biti sretni da i to postoji, a još više što je omogućeno i nama sa genotipom 3 da se liječimo pegilirajućim i tako u startu postoji nada :D , a tu mogućnost nismo imali do nedavno...

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #5 u: Srpanj 25, 2008, 01:18 »
Dobila sam update za Pegasys
Neki ce reci da sam crnjak zivi ali ipak mislim da je ovo jako vazno da stavimo ovdje.
Novi vazan warning (zaboravila rjec na nasem izvinjavam se)
Preveden

Tokom terapije je moguce da pacijent dobije svrbez.Ali ako je taj svrbez ozbiljan sa visokim temperaturama,vodenim plikovima,malim izraslinama (bobuljicama,oteklinama) u ustima,nosu,ocima ili konjuktivitis(upala ociju crvene oci)
Prestati sa uzimanjem terapije i zvati doktora odmah.

Ovo je na 3-oj stranici na linku a ima jos nekih stvari koje su dodali .

http://www.rocheusa.com/products/pegasys/peg_copeg_dr_letter_01_08.pdf

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #6 u: Srpanj 25, 2008, 02:20 »
Ja nisam doktor i neznam kad je ovo stvarno ozbiljan problem vjerovatno ima skala tipa koliko procenat koze je zahvacen ili stepen opekotina to sigurno doktori znaju .Ja samo prevodim text
Stevens-Johnson syndrome je nesto kao alergija na ljekove .(Strogo prestajanje terapije)
Obicno se pojavljuje tokom prve ,druge sedmice uzimanja ljeka a moze i poslije.Na kozi pocnu da se pojavljuju crvene fleke i sire se svukuda po tjelu(moguce da dodje do otpadanja noktiju i kose).Fleke su inace opekotine i treba da se ljece na odjelu za opekotine.Lezanje u bolnici.Osobe koje su prezivile obicno dobiju venske tekucine da nadoknade ili nahrane suhu kozu.Zatim koza,nokti i kosa se ostave da se sami obnove ili narastu .Inace jako ozbiljan problem.Smrtonosan ili sa velikim posljedicama i zivotnim oziljcima.Osobe koje su nedaj boze umrle ili imaju poljedice ovoga mogu da tuze firmu za odstetu koja nije imala ovo na spisku warninga.Znaci u nasem slucaju Roche.
Nadam se da su digli buku oko nicega i da takvih nema medju nama..
« Zadnja izmjena: Srpanj 25, 2008, 03:52 od sydney-ivana »

Offline Sara2001

• Senior
« Odgovori #7 u: Srpanj 25, 2008, 08:51 »
Pitanje?

Nemogu skinuti sadzaj linka, kaze da se moram prijaviti. Prijavila sam se i odjavila par puta, ali opet nista....

Offline jabra

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
  • veteran paranterolog
« Odgovori #8 u: Srpanj 25, 2008, 10:31 »
To i meni piše,ali kad kliknem neki text sa kijeve strane-otvori se! O0

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #9 u: Srpanj 25, 2008, 17:12 »
Ja stvarno nemam problema.Pokusala sam da copy paste ali dokument je zakljucan nemogu .
Pokusacu da nadjem negdje drugo link
A mozda se neko javi pametniji od mene.
« Zadnja izmjena: Srpanj 25, 2008, 17:39 od sydney-ivana »

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #10 u: Srpanj 25, 2008, 17:33 »
Izgleda da se samo moze naci na njihovoj stranici ..

http://www.rocheusa.com/products/pegasys/

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #11 u: Listopad 19, 2009, 20:08 »
Pozdrav svima,
Iva zahvaljujem na informacijama o ribavirinu i interferonu. Mada sam čula već podosta informacija, a uskoro očekujem odgovor od Povjerenstva za lijekove i početak liječenja, sve mi je to novo i zvuči zastrašujuće. Ali, nadam se najboljem, tj. da ću baš ja biti "jedna od sretnica" koja će imati blaže nuspojave koje donosi liječenje. Mislim da mi je najteže suočiti se sa strahom i neizvjesnošću, a u tom stanju blago levitiram već šest mjeseci.  :-[ Na bolovanju sam još uvijek, jer sam imala i operaciju žuči prije mjesec i nešto sitno, a sada me šalju na invalidsku komisiju, jer zakon je takav, a možeš misliti kakav će biti odgovor inv.komisije :tickedoff:  Osjećam se užasno izgubljeno, ali unatoč svemu želim znati što bi me moglo dočekati prilikom liječenja. Ne javljam se često, ali redovito pratim forum, divim se entuzijazmu tebe, Teca i ostalih pozitivnih ljudi. Nekak je s vama lakše.Najiskrenije. Samo naprijed!!!  :)

Donna-tresla se gora, rodio se mis- mislim da su zesce nuspojave od anti-bebi pilula i svakodnevnog stresa. Ili od preterane ljubomore i besa.
Oni su duzni da ti kazu sve mogucnosti nus-pojava ali u principu, to je sve individualno. Ja sam  izmedju 5 i 6 doze Pegasys-a, 2x 3 tablete Ribavirina i jos se nista nije desilo- zivim najnormalnije i niceg se ne odricem (ne pijem, ne pusim i ne drogiram se ionako), idem redovno na posao, u teretanu. Nazalost ni apetit nisam izgubila, ni gram od tezine- sto je bilo obecano na pocetku.
Samo kreni sa terapijom i nastavi normalno da zivis.
To je moj savet i srecan pocetak
Annamaria

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #12 u: Siječanj 26, 2010, 23:05 »
Neka vas obasja sunce

Studija pokazuje kako bi vitamin D mogao pomoći u borbi sa hepatitisom C
http://www.hepatos.hr/vijesti-iz-svijeta/2-vijesti-iz-svijeta/418-studija-pokazuje-kako-bi-vitamin-d-mogao-pomoi-u-borbi-sa-hepatitisom-c.html

Nova studija je otkrila kako davanje vitamina D pacijentima sa hepatitisom C dramatično smanjuje prisutnost virusa u krvi.

OSTALO NA LINKU

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #13 u: Veljača 03, 2010, 21:32 »
D vitamin, quercetin, thiotacid - antioksidansi, naringenin...ima toga. Saznati će se još i više kroz vrijeme. Isto je važno da željezo u krvi na početku terapije bude u normali!

Glede nuspojava i kože, imam ja te oplekline i svrbež od prvog dana. prije koji mjesec sam imao i akutnu reakciju na neko ulje koje sam stavljao nalice i na tu veliku opeklinu. Pa se čitav osuo. Pa me htjelo u bolnicu. A drugi dan ujutro otvorenje udruge. Pa namolio i napunilo me depo dexamethasonom i nečim jaoš. Onda sam bauljo i pričao iz daljine na otvorenju. Bilo je baaš fiinooo  :crazy2:
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Kawasaki

• Učim pisati
  • *
  • Live to ride Always on the road
« Odgovori #14 u: Siječanj 17, 2011, 17:55 »
kakva je razlika između pegazisa i pegliriranog interferona ?. i koliko vrsta postoji lijeka interferona ?
mislio sam da je pegazis stari lijek a peglirirani novi....i po čemu se odlučuje koji će se koristiti u lječenju?

i koji je interferon trenutno najbolji za genotip 1?
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2011, 18:01 od Kawasaki »

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #15 u: Siječanj 17, 2011, 18:22 »
pegasys
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #16 u: Siječanj 17, 2011, 21:37 »
kakva je razlika između pegazisa i pegliriranog interferona ?. i koliko vrsta postoji lijeka interferona ?
mislio sam da je pegazis stari lijek a peglirirani novi....i po čemu se odlučuje koji će se koristiti u lječenju?

i koji je interferon trenutno najbolji za genotip 1?
Kawasaki
Interferonska terapija ima svoju historiografiju
Prije 2007. korišten je obični interferon koji se davao svakodnevno, imao je teže nuspojave i bio manje djelotvoran… itd nebitno za Vaše liječenje

Supkutanom ( potkožnom) primjenom peginterferona alfa jednom tjedno postižu se praktički konstantne koncentracije u krvi.
Na hrvatsko tržište dolazi kao
•   pegilirani interferon α 2a pod zaštićenim imenom «Pegasys» farmacetske tvrtke Hoffman-La Roche
ili
•   pegilirani interferon α 2b pod zaštićenim imenom «Pegintron» farmacetske tvrtke Shering - Plough
Oblik lijeka: primjenjuje se u obliku injekcija koje se apliciraju potkožno u trbuh ili bedro. Pakovanja  su:  injekcije od:
•   135 i 180µg/0,5 ml  - "Pegasys"
ili
•   80, 100, 120  ili 150µg prah i otapalo - «Pegintron»     
(ovisno o proizvođaču)
Injekcije se daju 1 put tjedno
Ribavirin je antivirusni lijek, a primjenjuje se u kombinaciji s interferonom jer mu je na taj način djelovanje pojačano (djeluju sinergistički). 
Primjenjuje se u obliku tableta koje se piju 2 ili 3 x dnevno. 
Doza: ovisna o tjelesnoj težini, genotipu, krvnoj slici, alergijskim reakcijama…. Može se mijenjati i prilagođavati tijekom terapije. Određuje je liječnik specijalist koji provodi liječenje.
Na hrvatsko tržište dolazi:
•   pod zaštićenim imenom «Copegus» farmacetske tvrtke Hoffman-La Roche
ili
•   pod zaštićenim imenom «Rebetol» farmacetske tvrtke Shering-Plough.

Ove informacije nisu bitne za liječenje i ulazak u terapiju
bitno je
SKONCENTRIRATI SE NA POVEĆANJE DJELOTVORNOSTI LIJEKOVA POŠTUJUĆI PRINCIPE ZDRAVE PREHRANE, ŽIVOTA BEZ STRESA I PRILAGODBE SMANJENIM FIZIČKIM SPOSOBNOSTIMA

O TOME TREBA PRVO NEŠTO NAUČITI

Pozdrav i baci se na čitanje
Nabavi knjigu puno pitanja ćeš razriješiti

I ne pitaj se trebaš li na terapiju
To je kao da pitaš trebaš li ozdraviti?

Offline Kawasaki

• Učim pisati
  • *
  • Live to ride Always on the road
« Odgovori #17 u: Siječanj 18, 2011, 16:54 »
Puno hvala na odgovorima Ambo

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #18 u: Travanj 06, 2011, 00:40 »
Pozdrav svima! HCV, genotip 1B... drago mi je :D
Uskoro trebam krenuti sa terapijom pa me interesuje ima li neke velike razlike izmedju Pegasysa i Pegintrona, u pogledu ucinkovitosti i samog izljecenja? Doktorica mi je rekla da je imala bolje rezultate sa Pegasysom, ali da je u biti razlika samo u proizvodjacu!

Ovdje ( B i H ) terapiju dijele tako sto 50% pacijenata dobije Pegasys, a drugih 50% Pegintron. Pa sta ti Bog da.
Ne mogu naci nigdje i volio bi da mi neko da odgovor, posebno iz vlastitog iskustva.

Hvala i cujemo se mi jos! :D

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #19 u: Lipanj 29, 2011, 18:06 »
Do sada si postavio dva pitanja. Imaš samo dva posta.
Djeluješ pozitivno. Mislim, ne zamaraš se puno ali zadrži taj stav.
Dobro je da, ideš u terapiju i ne sumnjaš u liječenje. Puno je ljudi, koji odustanu i ne liječe se.
Ne znam, koje je pravilo. Ja sam dobio Pegasys i zadovoljan sam. Da su mi dali nešto drugo i tada bio bih zadovoljan.
Mislim, da sam dobio vrhunsko liječenje i to mi je najvažnije. Moja biopsije jetre je takodjer ispala ok, bar što se stanja jetre tiće.
Svejedno, uzorak je bio oskudan i raspao se, poprilično. Meni to nije bilo važno i posvetio sam se terapiji.
Glavno, da si to odradio.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #20 u: Srpanj 02, 2011, 18:24 »
Napokon da neko nesto odgovori... ovaj forum je prilicno mrtav za razliku od prijasnjih godina, kako vidim. Nego, prijatelju moj, nije bas da ne sumnjam u lijecenje. Sumnjam itekako, ali ne zato sto mi je to u prirodi nego zbog propusta koji su se desili prije samog pocetka terapije.
Prvo, odredjen mi je genotip 1b na prvom ( i za sada jedinom) PCR-u. Zatim je isla biopsija i ostalo i kad je kompletirano otpusno pismo primjetim da u njemu pise genotip 1a. Znam da nije radjen jos jedan PCR, nema ni smisla. Da li je greska stamparska, neko pogresno prekucao, ne znam. Ali od tad do danas vodi mi se svugdje kao 1a, zapoceta terapija kao za 1a i niko se ne obazire. Da li to mozda i nema neke veze, te podvrste a b c d, mozda je bitan samo genotip 1, 2, 3, 4.... ??? Sumnjam, ali bilo bi dobro da nema veze. :D Volio bih da mi neko odgovori ako zna.

Drugo, na otpusnom mi je indiciran Pegintron od 120ug, a komisija mi je poslala onaj od 100ug. Niko nije reagovao i sad primam taj od 100ug. Iako imam skoro 90kg. Ne znam da li komisija moze da mijenja odluku doktora koji su me pripremali za terapiju i odredili lijek i dozu? I ako moze, na osnovu cega mogu smanjiti dozu? Mozda jednostavno nisu imali na raspolaganju ovaj od 120ug, pa poslali od 100ug?
Eto, hiljadu pitanja nijedan konkretan odgovor. Cekam doktoricu da dodje sa godisnjeg, mozda mi ovaj put objasni o cemu je rijec.

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #21 u: Srpanj 02, 2011, 21:23 »
Zvuči super :) Poslali te u borbu sa svemirskim brodom a ne sa helikopterom. Opremili te za napad na aliene a ti ideš u borbu sa sebi ravnima. To je samo prednost ali trebao bi ustrajati na točnosti. Pošto imaš th. za 1a a opet tih 100ug. stvar je na vagi dobra. No reci to i traži mišljenje osobe, koja te liječi. ako ti odgovori da to nema veze ili slično što i ja, tada zaboravi na sve i smireno nastavi th. No zanima me, što će ti odgovoriti i svakako im trebaš jasno reći što se dogodilo i ponavljam, čekati njihovu reakciju. Sretno i što manje brige.
Ciao
Sad samo nastavi dalje..

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #22 u: Srpanj 03, 2011, 21:21 »
Fajter duso, ti si mi postao vrhunski strucnjak - svaka rec na svom mestu i ni jedna previse! takao mi se svidjas
Eto, kratko pozdrav i od mene (sledeci PCR 19 septembra)

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #23 u: Srpanj 03, 2011, 22:57 »
Hvala Leonardo i keep it up. Ja, javi nam kada dobiješ odgovor u vezi tih nepravilnosti. Pozdrav svima i čujemo se.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #24 u: Srpanj 04, 2011, 00:29 »
Nisam stigao reci (u strahu od prevelikog posta) :), ali podrazumijeva se da moja doktorica zna sta se desilo. Ne znam da li zna i zasto se to desilo. Ljuta je bila kad je vidjela da je poslan Peg. od 100ug. Cak je spomenula da cekamo drugo zasjedanje Komisije (za mjesec i pol). Zatim se naglo pomirila sa sudbinom i poslala me sestri da mi da prvu injekciju. Sad je kod mene ostala samo dvojba: Ili to nema preveliki znacaj za terapiju, ili ona nije u mogucnosti da tu bilo sta ispravi. Nisam bio u prilici da je to pitam tada, ali planiram je zamoliti za objasnjenje sljedeci put kad je vidim. To je za nekih 10-ak dana, jer je trenutno na godisnjem. I naravno da cu vam javiti sta mi je rekla. ;)

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #25 u: Srpanj 04, 2011, 12:03 »
Da. preveliki postovi su opasna stvar.  :2funny:
Gle. mislim da češ ti respondirati i to po kratkom postupku. Zašto to kažem?
Zato što sam siguran, da se cijela ta ekipa koja ti je "to preštampala" moli B-gu, da terapija uspije. Zašto to kažem?
Zato što su napravili očitu pogrešku i ako ti ne respondiraš, očito je njihova krivnja.
Tada su legitimna meta napada. Eto, imaš sreče. Što drugo reči.
Pozdrav
PS: No, ima li netko na ovom forumu, tko zna koja je razlika u th. za 1a i 1b. Koliko je jača i djelotvornija ova za 1a i dali je uopšte jača i djelotvornija.
Koliko god mi laska, da me Leo zove stručnjakom, toliko više živim u nadi da se javi netko tko zna odgovor na ovo pitanje.
JA, nadji sekciju za pitanja doktoru i što prije postavi to pitanje. Odgovor se zna čekati duže. Ja ću se u medjuvremenu raspitati i ako je moguće, da se ispravi pogreška. Malo warpa i sve bi bilo ok. To sa 100ug je grozno i nitko ti ne može reči, da nastaviš s tim, samo tako. Eto, malo smo pogriješili i ti šuti i primaj pikice. Buahahahha.... Neka ti nastave davati 120ug, kad griješe u startu, neka to isprave u hodu. U suprotnom su prekršitelji zakona, ukoliko svoje postupoke ne opravdaju. No, treba prozvati odgovorne za tvoj slučaj.
Vidim, da se dobro držiš ali i da već pucaš po šavovima. Sa 90. kila se provlačiš kroz iglene ušice. Ne kažem da to ne možeš i da nismo tu da te podržimo ali smireno, sve se može ispraviti. Molim sve, za što više strpljenja za Ja. To je sada naša matica.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #26 u: Srpanj 04, 2011, 16:58 »
Danas mi sestra kaze: "Cuj, nisu oni to tek tako promijenili (dozu). Sigurno ima razlog. Mozda su prema nalazu biopsije, mozda prema necem drugom, ne znam!" Eto. Mene je to kao malo utjesilo i umirilo. Ali evo sad me tvoj post opet baci u razmisljanje. Mislis da ja imam snage ganjati se sa njima? I kao da oni ne mogu uvijek naci opravdanje za svoje postupke. Pa koliko ljudi ne respondira i pored svih uvjeta ispostovanih? Ali naravno, necu cutati, samo cekam doktoricu da je pitam zasto nije odmah reagovala i moze li sad nesto uciniti.

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #27 u: Srpanj 04, 2011, 17:15 »
Stvar je jednostavna. To "nisu bez razloga" znači da postoje "oni"
Treba ih prozvati. Lijepo i uljudno im pristupi. Nije ni Sanader bez razloga krao satove.
Sad samo nastavi dalje..

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #28 u: Srpanj 05, 2011, 00:11 »
JA

Pegasys/Pegintron (svejedno koji, glavno da se primi) idu po kilaži. Bolnica je vjerojatno dobila krivu pošiljku. Inzistiraj da ti daju odgovarajuće tvojoj kilaži. Prema mcg pretpostavljam da je Pegasys u pitanju.
Terapija se razlikuje prema trajanju, za gen. 1 i 4 terapija može biti do 48 tjedana, kraće ako se dobro reagira (EVR). Za gen. 2 i 3 je trajanje 24 tjedna. Podtip 1a ili 1b, nema veze. Ja imam oba :)

Sve ti piše na forumu, srchaj malo.

Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #29 u: Srpanj 05, 2011, 13:55 »
Da. Taj sam odgovor tkdj. dobio na drugom mjestu. Znaci, razlika je samo u trajanju, sve ostalo je isto. Obzirom da imam genotip 1, dobio sam Pegintron (nije Pegasys!) i Rebetol na 48 sedmica i to je u redu. Ono a ili b i nema toliko veze, bitno je da li je 1, 2, 3, 4....
A za ovu smanjenu dozu ( pogresnu posiljku ) cu vidjeti u ponedeljak sa svojom doktoricom. Ma zao mi je samo sto odmah nisam rekao da ja necu to da primam dok ne dodje ispravna doza, sacekao jos 2 mjeseca ako treba za novo zasjedanje Komisije, bilo sta. Imao sam puno pravo na to. A ja sretan sto su mi uopce odobrili i sto cu konacno zapoceti s terapijom, nisam rekao ni rijeci. Ali eto nadam se da ima vremena da se to ispravi i da cu nesto uspjeti rijesiti.