Autor Tema: "sanacija" kapilara  (Posjeta: 18234 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
"sanacija" kapilara
« u: Svibanj 18, 2007, 20:21 »
eh, nisam ja odavno, pa da malo pocnem, da me se ne pozelite previse. naime, meni su na terapiji, blago receno, od anemije i totalno katastrofalne cirkulacije, stradali povrsinski kapilari na prstima ruku. sad ja to mazuckam kremicama, popravilo se, ruke se napokon same zagrijavaju bez termofora i tople vode, ali i dalje su mi ruzne ruke, ispucale i crvene strasno. ajmo brzo, 'ocu neki recept da vratim svoje klavirske prstice nazad! najbolje idejno rjesenje osvaja glavnu nagradu u skromnom novcanom iznosu  :2funny:

Offline violeta

• Senior
  • Spol: Ženski
Odg: "sanacija" kapilara
« Odgovori #1 u: Svibanj 19, 2007, 15:36 »
Draga moja Bluka moram te odmah razčarati-ne postoji nikakva kremica za "sanaciju" kapilara
-jednom kad kapilarčić prsne nema povratka,može ih se samo laserom ili termokauterizacijom "spaliti" (krv se zgruša izbije na površinu kože,osuši) i kad krastica otpadne to je to...
metoda nije nimalo bezbolna,radi se kapilarčić po kapilarčić i nema garancije da se nepovrate (obično se pojavljuju u roku od 3mj.-jesu malo svjetliji i neprosijavaju kao prije al opet su tu
nadalje, kad osoba ima sklonost pucanju kapilara to je gotova priča nema tu spasa
na tržištu postoje proizvodi koji propagiraju čuda kao npr:Afrodita(koja je inače dobra)-anticouperose serum-međutim belive me-niš od toga-a ovaj je navodno najbolji čak ga i većina dermatologa preporučuje  :-X

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #2 u: Svibanj 19, 2007, 18:46 »
ja ipak mislim da moji kapilari nisu popucali, nego su nekako kao atrofirali il sta ja znam sta se s njima desilo, uglavnom sam sigurna da je to posljedica lose cirkulacije u rukama opcenito, a posebno u prstima. mozda neka krema za vene ili nesto slicno? mislis da bi imalo smisla???

Offline violeta

• Senior
« Odgovori #3 u: Svibanj 21, 2007, 09:28 »
Odi se posavjetuj sa stručnjakom-nemoj niš isprobavat i na sljepo kupovat i mazat se s koje čim-ipak je to koža

Moji su tipični "spider net" kapilarčići i njima nema spasa-kad prsne gotovo je-i još se šire,pogotovo ako voliš vruću vodu kao ja npr.-dok se ne išurim nisam se okupala
To su ti oni tipični kapilari koje možeš viditi ženama po nogama(nakon trudnoće) oni oće prsnit uglavnom od napora
-zato uvjek kažu ženama na porodnom stolu da netiskaju sa očima nego guzom jel znaju ispucat u očima pa onda hodaju danima ko zombiji crvenih očiju-a nekima i ostanu (JESI VIDILA TO?) strašno
ne brini ništa ali odi i vidi prvo šta je u pitanju-možda nije ništa strašno i rješiš to jednostavnije nego misliš
-tako sam ti ja vukla neku glupost na skočnom zglobu neki mali dermatitis-kao manja krastica GODINAMA-sve dok jednog dana nije promjenilo boju i ni manje ni više nego u crno umrla sam od straha... ošla kod žene na pregled i rješila to doslovno za par sekundi -a ja se mučila s tim godinama-mazala se i trljala s koje ćim  :uglystupid2:  :uglystupid2:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #4 u: Svibanj 21, 2007, 12:39 »
uh, uh, sreca nisam vidjela te post-porodjajne krvave oci... u pravu si. ja cu jos malo sacekati jer mislim da se ovo kod mene ipak s vremenom povlaci samo od sebe, valjda kako krv napokon prolazi kroz ruke, tako i kapilari dolaze sebi. ako mi to potraje, onda cu se ici savjetovati sa strucnjakom. hvala na savjetima u svakom slucaju!

Offline la_na

• Junior
  • **
« Odgovori #5 u: Lipanj 05, 2007, 00:05 »
bluka , ja imam od rodenja blago ispucale kapilare na licu , ne vide se jako , al su meni prije jako smetali ,pa sam isla pricat s kozmeticarkom da vidim jel ih se mogu rjesiti jednom zauvijek i ona mi je rekla jedino laserski , al brijem da mi se to ne da .
a za hladne šape je meni se cini najbolje ružmarinovo ulje , iako kontam da ako imas stvarno ledene ruke (kao ja ) onda je najbolje da se priviknes da zivis s tim hehe

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
« Odgovori #6 u: Lipanj 05, 2007, 06:33 »
Bluka, za kapilare ne znam lek, a za ledene ruke - trci svaki cas i kvasi ruke mlakom vodom!!  :2funny:

Tako ja stalno radim, ili odem da oribam kadu, znas kako se brzo zagreju!!  :2funny:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #7 u: Lipanj 05, 2007, 12:00 »
super su ruke sad u odnosu na ono kakve su bile pred kraj terapije, i dva-tri mjeseca kasnije. jesu crvene, i nekako grube, al' se sad povremeno i zagriju same od sebe. kad se zagriju onda buknu i zacrvene se jos vise, pa sam zbog toga sigurna da je neka fora sa sitnim krvnim sudovima u prstima. al' popravlja se to.... ne bediram se vise zbog toga sto je najbitnije. lagano gibam prste u rijetkim momentima dok ne vozim... pa na tenane, bice dogodine sve kao i prije  O0

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2007, 19:26 »
Hoce sigurno!!!  O0

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #9 u: Lipanj 05, 2007, 23:27 »
ma ne da hoce, nego mora, inace cu mu malo mame .....  :knuppel2:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #10 u: Veljača 17, 2009, 21:37 »
malo verglam po starim postovima, pa ugledah i ovaj... informacije radi vama ostalima, nikad mi se ruke nisu vratila u prvobitno stanje.... na zalost. evo koliko mi je trebalo da se odlucim uzeti uputnicu za fizijatra  :bonk: :bonk:
nadam se ipak da stanje s mojim rukama nije u potpunosti ireverzibilno, valjda mi neka fizikalna terapija pomogne.
i da... sad sam sigurna zbog cega je problem uopste nastupio. anemija-ishemija-privremeni prekid dotoka krvi u distalne dijelove gornjih ekstremiteta-ostecenje krvnih sudova. na kraju sam ipak, cini mi se, dobro prosla :)