Autor Tema: Ponavljanje terapije pegassisom ?  (Posjeta: 20102 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline la_na

• Junior
  • **
  • Spol: Ženski
Odg: Ponavljanje terapije pegassisom ?
« Odgovori #30 u: Rujan 20, 2010, 15:54 »
besna

tvoj suprug ima iste ,,simptome ,,ko ja osim sto ja vjerujem da cu dozivjeti nekih desetak jos godina , a bas se ne radujem zivotu u kojem  jedino kad se nakljukam svega i svacega imam snage za obavit jednu, dvije  svakodnevne aktivnosti kakve ljudi obavljaju  dvadesetak dnevno, tako da ako si nasla recept kako da mu pomognes dojavi mi pa cu i ja sebi probat pomoc ...

inace imam snaage jos jedino nasmijati se svom zivotu ( PTSP imam od kada sam postala 80 % invalid u prometnoj nesreci ( ne vidi se na meni na prvu ,   hodam maltene normalno ali svaki danme  ubija kraljeznica, koljeno, dva zgloba ,,, )  a HCV kao slag na sve ovo sam spusila sa 20 dakle godinu dana nakon sto sam se smjela pomakniti iz kreveta i polako poceti izlaziti iz kuce .... )

eto tako da te molim da i meni posaljes taj recept ako ga otkrijes ;)

sori sto sam ironicna , iskreno se nadam da ce ti muz shvatiti da ima tebe i kcerku , znaci vec ima svoju obitelj i ima se za koga truditi zivjeti, pretpostavljam da je kod njega PTSP posljedica sudjelovanja u ratu, dakle vrijeme je da shvati da je vec u zivotu izvukao ziv i nadam se fizicki neozljeden iz gorih situacija pa zasto ne bi onda uspio sjebati i taj HCV

Offline la_na

• Junior
  • **
« Odgovori #31 u: Rujan 20, 2010, 16:02 »
i da  ta pjesma za bluku nije mozda od BOE  ,, Tako lijepa ,,

,,Tako lijepa
Jedna od onih što kvare san
Tako lijepa
Bolje pogledaj ju sam ,,   :D   hehe

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #32 u: Listopad 18, 2010, 00:10 »
pozdravljam sve nakon dugo vremena!zna li netko jeli počela nova trojna terapija? :-\

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
« Odgovori #33 u: Listopad 20, 2010, 18:05 »
la_na.. PTSP- to je nešto kao Anksioznost?! Meni je neurolog ustanovio Anksioznost i rekao, da se možda radi o post traumatskom poremečaju.
Pošto je to PTSP, htjeo bi se testirati na to. Čitao sam negdje, da postoji jako kratak test za to. Za oko 10.min. zna se, boluješ li ili ne.
U svakom slučaju, želim se testirati. Moj psihijatar u 11. god. mog liječenja, nije našao te simptome a kamo li izvukao iz mene mrvicu onog, što je neurolog učinio u manje od 5. min. Iskreno, ne treba mi još jedna dijagnoza, za samosažaljevanje ali ja tražim pomoć i nisam depresivan, več eventualno anksiozan. Razlika je u tome, da se Anksioznost liječi i da se osobe s tom dijagnozom bore i ne prepuštaju, kao one sa depresijom.
Hvala na razumijevanju i pucaj, ako imaš kakav savjet. PS: Žao mi je, da ti treba šaka pilseva i čega sve več, da se malo trgneš ali probaj bar, nakon tih medikamenata, iskoristiti tu energiju za pomoći sebi. Kad ti dodje snaga, skoči za komp. izguglaj ,zovi, gnjavi, pitaj, traži, pomoli se...
U onim "drugim" periodima, želim ti puno sreče i odmaraj a po mogučnosti spavaj. To ti je moj savjet. Pozdrav
Sad samo nastavi dalje..

Offline la_na

• Junior
  • **
« Odgovori #34 u: Listopad 22, 2010, 14:23 »
hvala, danas i jucer se supre osjecam, sunce sija mene nista ne boli... prosli tjedan sam vadila krv (ggt normalan Ast I ALT blago poviseni ) i sad cekam da odem kod gastroendokrinologa dsa me malo ispljuje sto me nije bilo  godinu dana ...
e sad ja i savjeti hehe
ne znam za taj test meni je to dijagnosticirano kao posljedica prometne i toga svega, nisam cula da postoji test , ako imas neke informacije podjeli ;)
ja nikad prije nisam isla kod psihijatra niti sam imala poptrebum, takoder nitko u obitelji , meni je psihiujatrica d ijagnosticirala ptsp, ali mi je u istom razgovoru rekla da su te moje ,,, brige i strahovi,, na neki nacin opravdani, normalni, da si ja nista ne umisljam... jedino sto sam prije bila najzivlja gdje god s pojavim , bavila se svim i svacim , ono sto bi se reklo nabrijana, a sad jbga ne mogu vise tako pa normalni da se bediram. dala mi je cipralexe i xanaxe  kao th. , a ja se uz to jos i z ajebavam sa subotexima tu i tamo kad me ceka ,, naporan dan. to joj nisam rekla, tj nisam nikad nikome rekla, i znam da to moram šrestati, pogotovo ako opet jeednoga dana budem trebala proci interferon ..-
hvlaa na podrsci i nedajte se

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #35 u: Listopad 29, 2010, 00:48 »
haaaalooooo!!!mene tu nitko ne doživljava!!! :o

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
« Odgovori #36 u: Listopad 29, 2010, 06:10 »
Tar, pa kaj ti misliš... kak to misliš, zakaj ne doživljava?!
Trojna, kaj je to?! Trojno državljanstvo?! Kada ti tri države daju državljanstvo?! Misliš li na troduplu dozu Interferona?! Pitaj Teca ali mu piši Tac, tak malo...
potakne ga na komunikaciju, inače te neče doživjet...pozzzzzzzzzzz....*)
Sad samo nastavi dalje..

Offline manuela

• Senior
« Odgovori #37 u: Listopad 29, 2010, 13:42 »
Kod nas još nije počela trojna terapija. A kada će, ne znam.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #38 u: Studeni 01, 2010, 09:46 »
Ni u BIH nista od trojne. ja to vise ni ne pratim bas intenzivno, al znam da je i dalje standard riba+interferon. napokon i u banjaluci imamo terapiju, vec neke 2 godine, sto mi je jako drago zbog drugih!

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #39 u: Studeni 04, 2010, 00:35 »
 :D hvala!!!prošla sam terapiju od 24 tjedna,dr.kaže da nema terapije do daljnjeg,u ovom obliku,a meni nalazi sve gori...navodno ide nova terapija u novoj godini...nisu rekli kojoj.