Autor Tema: HPV  (Posjeta: 11664 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Trippy

• Junior
  • **
  • Spol: Ženski
  • just keep the sunshine in your heads
HPV
« u: Ožujak 19, 2007, 23:27 »
Da, Iva, ni ja ne kuzim zasto samo monogamnim :idiot2: :idiot2: :idiot2:
Ovo za higijenu se nekako podrazumijeva, ali mene vise brine sto 60 posto zena ima HPV (isto se lijeci interferonom) pri cemu su muskarci samo prijenosnici, a mi zene doslovno, da prostite - najebemo.  >:D
- e pa valjda zato samo "monogamnim"?! makar ne znam puno monogamnih brakova  :angel: >:D :angel:, ali mozda uzorak nije reprezentativan za generalne zakljucke  :crazy2: :crazy2: :crazy2:
ionako moram ginekologu pa cu ga pitati sto on misli...

of all the things I've lost I miss my mind the most

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
HPV
« Odgovori #1 u: Ožujak 19, 2007, 23:33 »
Kad smo kod HPV-a, ja ga imam i to onaj agresivni genotip :tickedoff:!!! Netko HCV, netko HPV... ehh
I moj ginekolog, npr. nije rekao da bi Jadran nešto trebao poduzimati :o (ja redovno na kontrole... malo prečesto, ali što ću...)

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
HPV
« Odgovori #2 u: Ožujak 20, 2007, 09:01 »
Kad smo kod HPV-a, ja ga imam i to onaj agresivni genotip :tickedoff:!!! Netko HCV, netko HPV... ehh
I moj ginekolog, npr. nije rekao da bi Jadran nešto trebao poduzimati :o (ja redovno na kontrole... malo prečesto, ali što ću...)

hmm, kad smo vec kod toga, otkrila si to sucajno ili ne? ja sam vec pitala vince o tome, ali ovako hipoteticki, sta mislite kolika je mogucnost zaraze u toku interferonske terapije. laicki, ako interfeton inace djeluje na stanice virusa, logicno mi "zvuci" da je mala vjerovatnoca infekcije HPV-om u toku terapije istim.... sta mislite?  :idiot2:
opet ce santiago reci da studiram medicinu ovde  :P :P :-*

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
HPV
« Odgovori #3 u: Ožujak 20, 2007, 10:00 »
Otkrila na redovnoj kontroli. Išla 1x godišnje, a sad moram svakih 4-5 mj. :P! I onda mi je PAPA bio nešto lošiji, pa mi je to spalio sa tekućim dušikom i sad je sve ok. Do daljnjeg - ja uopće ne razmišljam o tome. ZAŠTOO?? Idem na kontrole i dok je u redu, niš ne mislim :crazy2:!
I veli mi da sam se zarazila vjerovatno davno, pa se "probudio". Da hoće od stresa.. Baš me zanima, sad idem opet na kontrolu - pa da vidim što je stres napravio :uglystupid2: :coolsmiley:!
Ma nećemo se igrati doktora, ali ja mislim da interferon štiti i šrotiv durgih virusa :angel:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
HPV
« Odgovori #4 u: Ožujak 20, 2007, 14:35 »
onako sam pitala... u zadnje vrijeme dosta citam o HPV-u, nevezano za genitalne bradavice, sincic od radne kolegice ima bradavice na celu, pa jako ruzno izgledaju... to je takodje HPV, ima ih preko 130 vrsta... moj PAPA je negativan, mada ni to ne znaci da se nema HPV. cak sam citala da 90% seksualno aktivne populacije nekad u toku zivota dodje u kontakt sa ovim virusom, ali da ga uglavnom imuni sistem sam unisti... ma vrag ce ga znati...  :coolsmiley:

Offline jadro

• Junior
  • **
Odg: HPV
« Odgovori #5 u: Travanj 01, 2007, 07:43 »
sad sam vidjela ovo  pa se moram nadovezati na muke po hpv-ju   :'(. mene proganja vec zadnjih godinu i pol, a krenulo je sa jednim kondilomom. pa se pojavilo jos  :knuppel2:, pa jos  :knuppel2:  :knuppel2:. predpostavljam da se aktivirao zbog pada imuniteta, a imam ih cak oba :tickedoff:- visoko i niskorizicni zajedno da se druze fino  :uglystupid2:. pa na pape idem svaka 4 mj. nakon sto mi se povukao cin 1, a u sladostrasne posjete gin. svaka 3 dana. postala mi je ko najbolja frendica  :crazy2:. samo treba taj imunitet napumpat : vitamini , aloe vera (rulz!!) i punooo, puunoo dobre volje jer traje stoljecima  :tickedoff: :knuppel2: :crazy2:.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #6 u: Travanj 01, 2007, 17:17 »
ja se toga jaaaaaaaaaaako bojim, zapravo imam i osnova da se bojim, imajuci u vidu zivot i partnere i sta ti ja znam.... jadro, jesu tebi spaljivali te bradavice, il' sta??? koliko je to zaista opasno? i imas li kakve probleme zbog toga, osim sto te nervira sama cinjenica? da li neko zna je li moguce da se kondilomi "spontano" povuku sami od sebe, ili je to neophodno "skidati" lserom ili kako vec???

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #7 u: Travanj 01, 2007, 18:42 »
Nema uvijek kondiloma, to ovisi o genotipu, mislim...
Ja npr. nisam imala nikakve "pojave", samo je papa pokazao CIN1 i tako se otkrilo - odnijela na genotipizaciju i ispalo da je iz grupe agresivnih..

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #8 u: Travanj 10, 2007, 09:12 »
kondilomi zaista ovise o genotipu. cini mi se da samo broj 6 i 11 (ako me sjecanje ne vara) uzrokuju kondilome. kondilome su mi: spaljivali (potpuna narkoza-nista strasno- zaspes, probudis se njih nema, ne boli, samo moras mazati ranicu bepantenom), gulili(bolliii!!!- ni ne znam zasto mi je to dr. napravio), premazivali ( nekim mastima raznoraznim- jednom sa podofilinom, drugi put sa efudixom i palili laserom. svaku su mi skoro na poseban tretman poslali. ja jos imam srece sa njima jer se ne pojavljuju u skupini nego jedna po jedna. nisu opasne, osim ako nisu u takvim skupinama da ometaju normalan zivot i higijenu predpostavljam, ali se prenose bez obzira na kondom. dakle...kondilomi se i sami mogu povuci-al rijetko i kako kome. valjda moras zaista imati napumpani imunitet. nitko to bas ne moze unaprijed reci.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #9 u: Travanj 11, 2007, 12:01 »
hm, bas me zanimalo. na netu sam iscitala sve sto se dalo naci o HPV, ponukale ste me na razmisljanje djevojke! u principu, cini mi se da smo manje-vise svi zarayeni ovim virusom, samo nekolicina ikad dozivi ikakve smetnje zbog ovog svega. mnogi za zivota ne postanu ni svjesti prisustva virusa u tijelu. hm... bavim se razmisljanjem da li mi je potrebno da "kopam" i po ovoj temi.... vjerovatno i ja imam HPV a ni ne znam  :2funny:

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #10 u: Travanj 20, 2007, 12:48 »
ja se bas jucer ijesila napokon svih kondiloma  :D! a sada preporucujem da zatvorimo temu jer vidim da nam se blukica navukla  ;D!!!

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #11 u: Travanj 20, 2007, 14:13 »
ma navukla se, nego sta.... sad samo kopam po netu i cutam sve i svasta... ajd' bar sam malo skrenula s teme HCV i leukociti  :2funny:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #12 u: Travanj 20, 2007, 21:51 »
Ha, da zatvoriti :P!
Idem ja skoro na pregled, pa da vidimo ;D ;D!

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #13 u: Travanj 20, 2007, 22:22 »
 ??? javis nam ima li novih stanovnika?

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #14 u: Travanj 27, 2007, 22:04 »
ja bila popodne na sirenju nona.... i pazi sad, imam krasne novosti.... kolposkopskim pregledom ustanovljena ranica na grlicu  :2funny: ... cekamo ponedjeljak i papa...  :idiot2:
nisam se uspanicila, al' blago receno razmisljam opet tristo na sat.... znaci li to HPV?  :idiot2: :idiot2:

Offline vesana

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #15 u: Siječanj 08, 2010, 06:56 »
Moja borba sa HPV-om se razvukla na skoro 3 godine. Hrpa papa testova, kolposkopija, biopsija, fulguracija, konizacija.......iako je tema neaktivna već dugo vremena htjela bih ostaviti link na dvije dobre stranice o toj temi, ako netko naleti na ovo da se može informirati jer HPV je ozbiljan problem a ljudi premalo znaju o tome:

http://www.anilas.net

http://anilas.forumhr.com/

Offline majt

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #16 u: Siječanj 08, 2010, 19:32 »
Ja sam se baš usrećila, imam već 7 godina hpv, teži genotip, nisam više sigurna da li je 16 ili 18 a sad i hcv!

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #17 u: Siječanj 08, 2010, 20:03 »
OOO Sta je sad ovo, nikad cula
Koliko sam skontala po informacijam vazno je samo raditi pap test sto i radim. zar ne ?????

Offline vesana

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #18 u: Siječanj 08, 2010, 21:40 »
OOO Sta je sad ovo, nikad cula
Koliko sam skontala po informacijam vazno je samo raditi pap test sto i radim. zar ne ?????

Prema novim smjernicama iz 2009. Američkog Fakulteta Ginekologa i Optetričara žene u dobi od 21 do 29 godina- jedanput u dvije godine a žene u dobi od 30 do 65-70-jedanput u tri godine uz uvjet da su tri u nizu posljednja citološka nalaza uredni i ne odnosi se na žene sa poviješću CIN-ova 2/3. Ja bih ipak peporučila svim ženama jedanput godišnje jer znam da u nekim slučajevima abnormalne promjene stanica mogu dosta napredovat u samo nekoliko mjeseci i iz razloga što se te smjernice u svakoj državi određuju ne samo prema medicinskim saznanjima nego i prema financijskom faktoru. Drugim riječima: češće pretrage su veći trošak za proračun pa se zato ne preporučaju a to se opravdava time da je mali postotak žena kod kojih se tako brzo razviju promjene i jako rijetko dolazi do smrtnosti. Nema veze što će te dolje rastezati,čupkati, rezati, paliti...vjerojatno nećeš umrijeti! Najsigurnije bi bilo napraviti HPV test (DNK PCR metodom) pa ako se ima visoko-rizični tip HPV-a onda svakako treba češće raditi kontrole a ako se nema virus ili je neki drugi tip onda se može opušteno živjeti bez straha.