Autor Tema: Kraća terapija za "rapid respondere"??  (Posjeta: 18422 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
Kraća terapija za "rapid respondere"??
« u: Ožujak 06, 2007, 22:24 »
Evo nove vijesti. O tome smo već čuli od doktora. Dakle, oni sretnici (rapid responderi - mjeri se u 4. tjednu) bi trebali biti "samo" 24 tjedna na terapiji  O0!
Za genotip 1 moraju imati i viremiju nižu od 800,000 IU/mL, a i genotip 1 i 4 NEG viremije u 4. i 24. tjednu:

Citat:
PEGASYS(R) Gets European Approval for a Shorter Treatment Duration for Some Genotype 1 and 4 Hepatitis C Patients who Show a Rapid Response to Therapy

BASEL, Switzerland, March 6 /PRNewswire/ --

- Shorter, Simplified Treatment Option May Encourage More Patients to Seek Treatment

Some hepatitis C patients with difficult-to-treat HCV genotype 1 who respond quickly to treatment with a combination of PEGASYS(R) (pegylated interferon alfa-2a (40KD)) plus COPEGUS(R) (ribavirin) can benefit from a shorter and simplified course of therapy, following Thursday's Commission decision. With the new approval, a subset of patients with genotypes 1 and 4 HCV who achieve rapid viral response can now receive a shortened, 24-week duration of treatment with Roche's PEGASYS plus COPEGUS. This is half the normal treatment duration.

Shorter, Simplified Treatment Shows Excellent Chance for a Cure

The EU approval is based on data from two pivotal clinical trials for PEGASYS plus COPEGUS.(1,2) Results from these trials show that among patients who achieved a rapid viral response (undetectable viral load at week 4) in the first month of treatment up to 93 per cent of patients with genotype 1 HCV with a low pre-treatment viral load and 83 per cent of patients with genotype 4 were cured following only 24 weeks of therapy - a similar cure rate to that seen following 48 weeks of therapy.(3)

"This is excellent news for patients with hepatitis C," said Dr Peter Ferenci, Professor of the Department of Internal Medicine IV, Gastroenterology and Hepatology, at the University of Vienna, Austria. "This means that patients can find out within one month of starting therapy if they have an excellent chance of being cured and can benefit from a shortened treatment duration. This is likely to encourage patients to seek treatment and motivate them to stay on therapy."

New Recommendations for Treatment

A shorter, 24-week course with PEGASYS plus COPEGUS is now an option for the following patients:(4)

- Genotype 1 HCV with a low pre-treatment viral load (defined as <800,000 IU/mL) and an undetectable viral load at weeks 4 and 24;

- Genotype 4 HCV regardless of pre-treatment viral load and an undetectable viral load at weeks 4 and 24.

"This licence change reflects Roche's commitment to finding better treatment solutions for patients with HCV by improving treatment with existing therapies and developing new medicines to treat hepatitis C," said Claire Steers, PEGASYS Lifecycle Leader at Roche in Basel, Switzerland. "Roche is committed to finding solutions for a broad range of hepatitis C patients by continuing to simplify treatment with PEGASYS."
« Zadnja izmjena: Srpanj 24, 2007, 12:28 od iva »

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
Odg: Kraća terapija za "rapid respondere"??
« Odgovori #1 u: Ožujak 07, 2007, 02:50 »
Lepo, ali za MM kasno............  :o :o :o

Svaka cast na linkovima, gde li ih samo iskopas??!!  O0 :smitten:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #2 u: Ožujak 07, 2007, 09:32 »
Ma samo odeš na Google i tamo se možeš pretplatiti na vijesti. I ja lijepo upisala "hepatitis C" i evo ti svaki dan nekih vijesti :buck2:!
A ovo još nije standard u liječenju, ali se dosta pričalo o tome, pa zato stavljam vijest.

Offline santiago

• Skoro profi
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: Ožujak 11, 2007, 12:55 »
samo neka je novih stvari i novih pokusaja... to je jedini pravi put O0

Offline Bere

• Skoro profi
« Odgovori #4 u: Ožujak 11, 2007, 16:38 »
Viš kako je to dobro,Iva se pretplatila a mi svi opet ćujemo vijesti mukte,i to prevedene i probrane :2funny: :2funny:
Nti mate da m je sa bakalara.....i kruva teke friškoga za točat...pa fritula posli,ajmeee......

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #5 u: Travanj 10, 2007, 09:29 »
u kbc rijeka su presli na to. naime sa sokolm na terapiju ide jedna djevojka koja je rapid responder  8). prvi nalazi nakon 4 tjedna i nalazi nakon 3 mjeseca su joj bili negativni i primati ce terapiju samo 6 mjeseci. a da cujete curu- nista se ne brine skoro za jetricu- nit vode pije, nit se maze, nit nema kakvih ludih nuspojava, osim umora. ali dobro je cuti da netko i ne prozivljava sve to, a onda mu jos sve ode na dobro. dobre stvari se dogadaju  :smitten:.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #6 u: Travanj 10, 2007, 09:50 »
Ma daj?!?! A nije genotip 2 ili 3??? Ispitivanje neko ili???
(čudi me brzina, jer to nije još ni vani standardni protokol)

Offline Bere

• Skoro profi
« Odgovori #7 u: Travanj 12, 2007, 09:14 »
Nema tu Iva ništa čudno,ka triba ušparat na pacijentu prednjačimo u svijetu O0
A šta ja znan,mene dopalo 48 tjedana i ka bi mi sa neko reka da mogu birat prestat il nastavit još ova 4 miseca izabra bi nastavit,iako san neg nakon 13 i iako san ispaljen i dolazi lito,nekako san sigurniji da ga još 4 miseca gađan fotonskin torpedima i fazorskin izbojima pa nek stenje!
Nti mate da m je sa bakalara.....i kruva teke friškoga za točat...pa fritula posli,ajmeee......

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #8 u: Travanj 12, 2007, 09:30 »
Ajde, nemoj odmah na štednju ::) (a i meni je prvo palo na pamet :2funny:)!
Ali vani stvarno istražuju taj invidividualni pristup (sve oko genotipa 1). Ako si neg u 4. tjednu, traje samo 24 tjedna... A nešto slično, za genotip 1, da ako nisi responder odmah (12.tj.), onda da ti produže na 72 tjedna (godina i pol)...
Krećem na put, kad se vratim ću malo "istražiti" ;)!

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #9 u: Travanj 12, 2007, 10:15 »
ja juce citala da odredjeni postotak ljudi koji su u prvoj "turi" terapije bili nonresponderi, nakon ponovljenog tretmana pegi+riba postanu responderi. na zalost mali postotak, cini mi se oko 10%. a isto sam procitala da onaj VX daje jako dobre rezultate. bere, i ja bih svakako, da me pitaju, prije pristala na 48 sedmica, da mu  :tickedoff:

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #10 u: Travanj 20, 2007, 12:46 »
ja mislim da je cura isto 1-ica kao sokol, ali su joj dali zaista tako. mi smo bas isto prical o tome sto bi rade da ga nastave pucati ili ne, pa smo dosli do zakljucka kao i bere: ma nek se prasi, da mali gad crkne zauvijek i da nestane koliko ga noge nose  >:D.

Zelena zraka, plava zraka - izbit cemo ga daleko preko zadnjih tocki fajnal frontira  :knuppel2: :knuppel2: :knuppel2:!

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #11 u: Srpanj 23, 2007, 20:05 »
Evo, baš čujem u Dnevniku na HRT da je HZZO promijenio smjernice za genotip 1 - i to baš ovako kako sam tu prenijela.
Jest da sam slušala sa pola uha, ali koliko sam čula = "genotip 1 - prekida se terapija nakon 24. tjedna ako je PCR negativan nakon 4. i 24. tjedna"

(na stranicama HZZO-a još nema ništa, a NN pokušavam pregledavati, ali dialup mi ne da baš)

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #12 u: Srpanj 24, 2007, 13:10 »
I tako ja tražim.... I ništa još na NN niti a HZZO, ali našla sam članak o tome na MojDoktor.hr još od prošle godine... Zato možda i Sokola već liječe novim algoritmom ??? ;)!

Citat:
Nov pristup liječenju hepatitisa C genotip 1 
Genotip 1 hepatitisa C pokazao se kao najtvrdokorniji i najteže izlječiv podtip hepatitisa C 

Genotip 1 hepatitisa C (u daljnjem tekstu HCV-1) pokazao se kao najtvrdokorniji i najteže izlječiv podtip hepatitisa C, ali nažalost i – najučestaliji. Stoga su novoobjavljene smjernice u načinu liječenja bolesnika inficiranih genotipom 1 virusa hepatitisa C od velikog značaja.

Zlatni standard liječenja infekcije HCV uključuje kombiniranu terapiju PegIntron-om (pegilirani interferon alpha 2b) i Rebetol-om (ribavirin) čije dozaže se odredjuju po tjelesnoj težini bolesnika, a duljina trajanja terapije ovisna je o podtipu virusa (1, 2, 3 ili 4). Tako se infekcija HCV 2 i 3 liječi 24 tjedna ,a HCV- 1 je dosad bio tretiran 48 tjedana.

Međutim,najnovija istraživanja (Zeuzem i sur. Listopad 2005) pokazala su da se u podskupini bolesnika inficiranih genotipom 1 kod kojih je prije početka liječenja ustanovljena niska koncentracija virusa u krvi (manje ili jednako 600 000 IJ/ml-) može upotrijebiti drugačiji pristup. Naime, ako se u 4.tjednu liječenja kombiniranom terapijom PegIntronim i Rebetolom pokaže da su bolesnici postali HCV-RNA negativni (tj da više nema prisutstva virusa u krvi), a isti nalaz se ponovi u 24.tjednu, liječenje se može završiti.

Zaključak je da bolesnici, općenito, inficirani HCV-1 trebaju biti liječeni kombiniranom terapijom 48 tjedana, ali iznimka su bolesnici koji imaju nisku koncentraciju virusa u krvi prije terapije i kojima nakon 4.tjedna kombinirane terapije (PegIntron+Rebetol) HCV-RNA postane nedetektabilna. Ti bolesnici se mogu liječiti 24 tjedna.

Nakon odobrenja takvog novog režima liječenja infekcije HVC-1 u EU, i Hrvatska agencija za lijekove i medicinske proizvode je 05.rujna 2006. godine izdala odobrenje skraćenog tj. 24 tjednog liječenja PegIntronom i ribavirinom (Rebetolom) bolesnika s HCV-1 koji imaju nisku koncenraciju virusa u krvi prije liječenja.

Novim, kraćim režimom liječenja očekuje se smanjena učestalost nuspojava i istovremeno smanjenje troškova liječenja . Naravno, u svemu tome važno je pokušati detektirati bolesnike u što ranijoj fazi zaraze. 

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #13 u: Rujan 06, 2007, 14:57 »
Evo i te promjene (NN): http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2450.htm
Dakle, sigurno je u pitanju i "štednja"....

Citat:
3.         genotip 1 s niskom viremijom (<600.000 i.j./ml): kombinirana terapija peginterferon alfa-2a 180 mcg 1 put tjedno zajedno s ribavirinom svakodnevno (800-1200 mg ovisno o tjelesnoj težini), odnosno peginterferon alfa-2b 1,5 mcg/kg zajedno s ribavirinom svakodnevno (800-1200 mg ovisno o tjelesnoj težini). Nakon 24 tjedana terapije liječenje se prekida ukoliko su HCV RNA (PCR) negativni u 4. tjednu liječenja i ostaju HCV RNA negativni u 24. tjednu.

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #14 u: Rujan 06, 2007, 15:18 »
Da, pitanje je na koliko velikom uzorku su vršena ispitivanja. S obzirom na brzinu kojojm je reagirao HZZO, bojim se da je rijec o stednji. Iako sam krenuo na terapiju s 1.900.000 kopija i nakon 12. tjedna sam bio negativan, zao mi je da me nisu testirali i nakon 4. tjedna....... Onako, da mi bude lakse pri dusi, da ako izguram cijelu terapiju da budem 'sigurniji' da cu biti trajno izlijecen  :)

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #15 u: Rujan 06, 2007, 16:09 »
ne žali ništa damire nego guraj naprijed i zaboravi na "sigurnost". prvu stepenicu si prošao. sigurna više nisu ni godišnja doba (na tu temu upravo dizertitala na dzonikovom postu).

jednom davno doslovno mi cigla pala na glavu. bio je sunčan dan.

mislila sam, nakon 48 tjedna negative skakat ću od veselja. i jesam, ali kratko - slijedi test za dva, pa za šest mjeseci, eee..tek onda o nekoj sigurnosti bi moglo biti zbora. ali uživam u nadi - svaki dan. i uživam što nuspojave th. nestaju i nestaju! a šta ako mi do tad opet padne cigla na glavu? :2funny:

uživaj damire, sigurno je da si doživio veeeliku stvar!

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #16 u: Rujan 06, 2007, 17:58 »
Hvala ti Bobby na podrsci. Ja ZAISTA jako dobro podnosim terapiju hvala Bogu. Imam popratnih pojava, ali razmisljam tko ih zapravo nema, i guram dalje. Vrijeme mi cak dosta brzo prolazi a zadnjih jedno desetak dana se cak osjecam dosta jak, snazan.... tijelo se priviklo na terapiju. Ono sam napisao samo onako razmisljajuci  :) Svatko voli kad ima makar jos samo jednu malu potvrdu da su sanse za trajno izlijecenje malo vece. Ali nisam u nikakvom bedu i hvala Bogu daleko sam od toga (za sada barem)  :smitten: :smitten:

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #17 u: Rujan 07, 2007, 08:52 »
hvala bogu i nek tako ostane do kraja! strpljen-spašen :angel:

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #18 u: Rujan 08, 2009, 13:25 »
hellou svima
Mislim da nije rec o stednji- meni su rekli ovde u Nemackoj, jos u Julu, pre dva meseca, kada sam pitana da li prihvacam terapiju ili ne- da: ukoliko posle mesec dana nalaz bude negativan, onda terapija traje samo 6 meseci. Receno mi je da kod mene postoje sanse jer je mali "load" tj. kolicina virusa, a genotip 1.
Et, ja brojim dane do pocetka terapije jos 9 dana, juhuuuuuuu! Drshte mi fige da sve bude po kratkom postupku!
Annamaria

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #19 u: Rujan 08, 2009, 15:29 »
Smrc na kraju cu samo ja od novih kolaca odsluziti godinu .
Ovdje su izgleda produzili . Koliko se sjecam rekose mi ako se virus ne ocisti a pokazuje dobre rezultate na kraju godine ima sanse da ostanem jos 6 mjeseci na terapiji .Ako to ne pomogne poslije godinu dana odmora od terapije mogu na novu dozu da se ukljucim

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #20 u: Kolovoz 21, 2010, 19:11 »
Daj ljudi, please.... Ja sam bio Rapid responder i 24.tjedna na th. i kaj sad?! Prošlo je godina dana i paf!!!
Razbahatio sam se, prestao piti svoje uobičajene ljekove, počeo opet puštit, piti kave, rijedje pive, ne spavati redovito i živjeti neuredno.
Sada sam na početku! Isti simptomi, iako ne znaći da se ovo vratilo, što je praktički nemoguće. No sada čekam nalaze i ne veselim se puno.
Več su mi iskopali neke bakterije a i kolesterol mi je blago povišen. Nakon th. počeo sam jesti ko' mexikanac, nimalo ne pazeći na jetru.
Ništa sam spavao! God. dana po 4. sata ili pet u prosjeku. Upale, temperature od a i prije zime. Odnosi sa ljudima koma! Ostavila me zaručnica, obitelj se ogradila od mene... kao i kad sam bio zaražen. Ne plačite zbog kojeg tj. više! Brinite se o tome, hočete li moći nastaviti živjeti ko' franjevci u samostanu.
Mi smo obilježeni i nema više zajebancije... Nema ludih izlazaka ili bar ne opuštanja, kao da ništa nije bilo. Bilo je!!!
Rane su na nama i otvore se kao stigme, ako se ne pazi! Ja sam svu krv ispustio, na te stare-nove rane! Duša mi istjeće a Hepatitisu ni traga!!!
Shvačate?! No ne bih se čudio, da sam dobio neki drugi genotip! Ne znam kako ali nikad se ne zna.
Sad samo nastavi dalje..

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #21 u: Kolovoz 21, 2010, 21:42 »
Fighter, jedno pitanje. Znas li kako si zaradio Hepatitis prvi put?

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #22 u: Kolovoz 22, 2010, 02:47 »
Znam, preko igle.
Sad samo nastavi dalje..

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #23 u: Kolovoz 22, 2010, 07:51 »
pa nisi se valjda "iglao" posle terapije???? ;)

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #24 u: Kolovoz 22, 2010, 09:10 »
Koja si ti špijunica. Ne ali sam pao nis stepenice, ogrebala me mačka, zagorilo mi je mlijeko a i ugrizo me komarac... Ti si sada misli;) :knuppel2:
Sad samo nastavi dalje..

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #25 u: Kolovoz 22, 2010, 12:29 »
pa zasto ti nos sluzi?????

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #26 u: Kolovoz 22, 2010, 14:01 »
Šta hočeš reći da si me nanjušila?! Ili da bi mi bilo bolje šmrkati?! ili?!
Sad samo nastavi dalje..

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #27 u: Studeni 11, 2010, 22:37 »
Pardon, ne znam kako sam ga dobio prvi puta.
Sad samo nastavi dalje..

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #28 u: Studeni 23, 2010, 21:40 »
dobio nalaze, zdrav sam
Sad samo nastavi dalje..

Offline Kawasaki

• Učim pisati
  • *
  • Live to ride Always on the road
« Odgovori #29 u: Siječanj 17, 2011, 16:45 »
dobio nalaze, zdrav sam

a koliko ti je prošlo od terapije mislim kad si prestao sa terapijom kažeš samo 24 tjedna si bio na terapiji ?
puno ti hvala na odgovorima