Autor Tema: što mislite o šutnji ili priznanju potenc.partneru ili osobi da si + ili drugo  (Posjeta: 14846 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
    • www.huhiv.hr
POSTAVIO bi jedno pitanje za sve one koji dolaze na ovaj forum a hiv+ ili hep C, bez obzira jeli netko hetero, gay ili bisex orjentacije. Zanima me kako netko tko ima hiv+ i stavi zaštitu kad ima sex odnos, jeli krije svoj STATUS ili kaže potencijalnom partneru sa kojim ima nešto. Kako se tada postaviti ili kriti za + ili reći, ako kažeš vjerojatnost sexa je nikakva a ako lažeš imaš sex i misliš što ako pukne zaštita ili druga pitanja koja dovode u možebitnu opasnost partnera. svi idu sa predpostvakom da je netko zdrav no to je loša procjena, ali takav smo narod da ne mislimo niti sumljamo na najgore, naravno do sexa se lako dođe, korištenje zaštite medju mladima je postalo rijetkost. Nije samo pitanje orjentirano na zaštitu koja je neupitna nego na pitanje reći ili ne partneru da se š..i ili ima sex...odnos sa zaraženom osobom, to je stašno reći i ne znam koja je reakcija. Ja sam rekao par puta i bio je muk i naravno nista se nije dogodilo od sexa, a ako ne kažem uz mjere opreza uredno se desi sex, naravno taj netko ne znajući da je imao sex sa hiv+ osobom. TOJ osobi je lakše jer i ako ima zaštitu ne misli na najgore a ovome koji laže a zna da je + nije sasvim psihički spreman, nije tako jednostavno barem sto se tice psihe, ipak se laze, nije lijepo lagati. VELIKA JE STVAR PREŠUTJETI ISTINU, NIJE TO BEZAZLENI VIRUS NEGO OPAKI VIRUS KOJI TE DO KRAJA PROMJENI. Onemogućen si imati sex bez zaštite sa stalnim partnerom ako ga nađeš, onemogućen si biti stabilan psihički izdržati taj pritisak oko +, i još misao na raznorazne infekcije kojima je organizam podložan jer je sada imunitet jako slabiji nego kod zdravih osoba koji su -.
Imam želju naći nekoga za društvo, stoga i jesam ovdje na vašoj stranici. Imam dosta toga sličnoga sa svima vama koji ste ovdje. Nažalost imam bolest koja je na svoj način teška. HIV+ sam, moram živjeti i biti normalan uz sve probleme na koje nailazim sa svojim statusom u društvu.

Offline Bere

• Skoro profi
Ja mislin Cyr da  sad sex i nije toliko bitan,tebi je bitnije da nađeš osobu koja će te razumiti i biti ti prijatelj prvenstveno,sexa bi se zasad trebao odreći a to i nije toliko teško,odriču se ljudi i puno tezih stvari u zivotu,šta ne znači da nečes upoznati osobu kojoj tvoja bolest neče smetati,opisao si situaciju :hoće li biti sexa ili neće kao strašnu sudbinu....Nije najgore u toj bolesti hoče li biti sexa ili neče....to je sad sporedna stvar,trebala bi biti...
Nti mate da m je sa bakalara.....i kruva teke friškoga za točat...pa fritula posli,ajmeee......

Offline Bere

• Skoro profi
Naravno da se mora reći!
Nti mate da m je sa bakalara.....i kruva teke friškoga za točat...pa fritula posli,ajmeee......

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
Ja mislin Cyr da  sad sex i nije toliko bitan,tebi je bitnije da nađeš osobu koja će te razumiti i biti ti prijatelj prvenstveno,sexa bi se zasad trebao odreći a to i nije toliko teško,odriču se ljudi i puno tezih stvari u zivotu,šta ne znači da nečes upoznati osobu kojoj tvoja bolest neče smetati,opisao si situaciju :hoće li biti sexa ili neće kao strašnu sudbinu....Nije najgore u toj bolesti hoče li biti sexa ili neče....to je sad sporedna stvar,trebala bi biti...

da tako bi trebalo biti, no treba znati naći pravi način
istina da je to teško ali trebam se potrudiiti
Imam želju naći nekoga za društvo, stoga i jesam ovdje na vašoj stranici. Imam dosta toga sličnoga sa svima vama koji ste ovdje. Nažalost imam bolest koja je na svoj način teška. HIV+ sam, moram živjeti i biti normalan uz sve probleme na koje nailazim sa svojim statusom u društvu.

sara

• Gost
Ne postoji lijep način na koji možeš partneru ili potencijalnom partneru reći
da si bolestan. Kada sam saznala za hepatitis bila sam u vezi tek nekoliko mjeseci,
najgori strah je bio da je i on bolestan a poslje kako
će me sigurno ostaviti. On je zdrav i još uvijek je tu.
Da se i dogodi da ponovo ulazim u neku vezu ako mi se osoba
stvarno svida sve bi mu rekla to je ljudski i pravedno a i ako odgađaš kasnije će
biti samo teže.
Pozdrav!

Offline Boby

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
Podržavam berin stav da sad sex nije primaran, već treba tražiti, naći i izgraditi dobar prijateljski, ljudski odnos. Sjetimo se kako je bilo nekada, zaljubljeni su iz raznih razloga čekali na intimnost i godinama.

Treba svakako reći, dati ljudima izbor, a ne kao mi koji ga nismo imali...

Isto treba znati da je osjećaj krivnje zbog nečeg loše učinjenog, najstroži sudac koji ne prestaje izjedati iznutra i pretvara i najljepši život u pakao...primjera o zločinu i kazni je puno, ne treba baš sve empirijski isprobavati... :coolsmiley:   

Ja za sad nemam snage reći i onda...veselim se drugim malim i velikim stvarima ^-^

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI
    • Sesvete-Online
ja mislim da svakako to treba reci mada necemo profitirati kako bi mi htjeli, ali tko zna kako ce reagirati ta druga osoba

u svakom slucaju DA

Ja za sad nemam snage reći i onda...veselim se drugim malim i velikim stvarima ^-^

a kojima se to drugim malim i velikim stvarima veselis?

Offline zlatar

• PROFI
cyryus, tek sada se uključujem, u svakom slučaju što prije kažeš (recimo odmah! :police:) to će ti prije biti lakše!

mi hep c imamo lipi blagoslov, okruženi smo samo normalnim osobama, one koje su pobjegle su bar pokazale pravo lice i takvi nam ni ne trebaju  O0
Dobar sam ko kruh, svi bi me nožem rezali!  :angel:

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
Vidim da večina nije skužila moje pitanje, PITAO SAM ODNOSNO NAPISAO ako imam sexualni odnos sa ZAŠTITOM, naravno da stavim tu zaštitu, zar bi ja kad god nekoga upoznam trebao pričati da imam taj jebeni hiv+, zar treba da svatko to zna ili je to samo moja privatna stvar, pa od tolikog broja ljudi koji imaju hiv ni meni nitko nikada nije rekao da je zaražen, stavi se zaštita i sex se ima. ZAR JE TO LOŠE IMATI SEX, da štitis i sebe i drugoga

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
Cek, ja ne kuzim jednu stvar...........  ::)

Jel ti pricas o sexu sa vise osoba ili pricas o vezi??!!

Nemoj me pogresno shvatiti (i izvini ako sam pogresno protumacila  :-[) ali deluje mi kao da se spremas da ides na neki sex party, pa razmisljas da li "svim partnerima" moras da kazes??!!

Mislim, lepo je to sto ti "rade hormoni"  O0, ali moras misliti i na sebe i na druge (to svi moramo, imali ili nemali bilo koju bolest), jer ako zastita pukne, izlazes i sebe opasnosti da uz HIV dobijes i koinfekciju sa npr. hepB ili C, kao naravno i partnera/e da dobiju HIV.

Lepo je ne padati u depru, zaista je to sjajna stvar, ali kada nam je zdravlje naruseno...........mislim da ipak treba voditi malo vise racuna. A pogotovo ti zato sto ti je imunitet narusen, te tako mozes jos svasta navuci, cak i bolesti koje su naivnije od ovih o kojima mi pisemo.

Jos jednom izvini ako sam pogresno protumacila!!  :coolsmiley:

Offline Trippy

• Junior
  • **
  • just keep the sunshine in your heads
Cyr,
ni ja Te nisam do kraja shvatila pitas li treba li reci osobi s kojom planiras ozbiljnu vezu ili nekome s kim ulazis u jednokratnu avanturu?
Sto se tice prve  opcije apsolutno zastupam stav da je iskrenost jedina opcija. Presutjeti da si pozitivan lose ce utjecati i na Tebe (bar ja ne bih mogla zivjeti tajeci takvo sto od osobe koju volim i s kojom zelim vezu), i to je kao da pitas trebam li reci zubaru ili lijecniku. Naravno: trebas reci svima koje mozes izloziti riziku da se zaraze, a da ni ne znaju kako im se to dogodilo.
Ako, pak, ciljas na to trebas li reci "svima nakon sto stavis jebenu zastitu" onda mi nije jasno tko su to "svi".
Oprosti ako Ti zvucimo malo grubo, ali potpisujem sto je napisao Bere: ne bi sad trebao razmisljati o seksualnim avanturama nego o tome da nadjes osobu koja ce Te razumjeti, voljeti i biti uz Tebe trajno i postojano, prvenstveno kao prijatelj i partner u romanticnom i erotskom, a ne najnizem seksualnom smislu.
Ok, jasno je da je seks jedna od primarnih potreba, ali bas se po nacinu na koji cemo je zadovoljiti razlikujemo od cimpanzi i pasa.
Uzivati u mazenju i dodirima, paznji i toplini ljubavi moze se samo ako je veza sagradjena na iskrenosti i povjerenju, a mi koji smo pozitivni na neku od tezih virusnih bolesti moramo cuvati druge od sebe.
Ima jako puno ljudi koji su zarazeni upravo zato sto su drugi bili neiskreni pa presutjeli da nose virus (HIV-a, Hepa, gripe ili vodenih kozica - potpuno je svejedno).
Zato: DA, OBAVEZNO RECI POTENCIJALNOM DUGOROCNOM PARTNERU/PARTNERICI, A PRI TOM ODUSTANI OD SEKSUALNOG AVANTURIZMA JER SE IZLAZES RIZIKU DA TE NA KRAJU DOTUCE VLASTITA SAVJEST.
PS.
Cak mislim da se svjesno sirenje virusa moze tretirati i kao kazneno djelo
of all the things I've lost I miss my mind the most

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
Sve je ok, ne brini
Nisam ipak tako neodgovoran što se tiče sexualnih odnosa, mada se nekad ne mogu suzdržati, ali znam da treba živjeti i paziti prvenstveno na sebe jer moze doći do reinfekcije drugog soja virus-a, no znam ako sebe pazim tada sam isto takav i prema nekome drugome. Nije u pitanju samo hiv, ima tu i hepatitis i druge zarazne i ozbiljnije stvari. No naučio sam živjeti sa time, moje je pitanje više bio odgovor na neke prijašnje postove kad je netko rekao da bi trebao reći, ali ako planiram tu i tamo zabrijati i imati neki sex ono* naravno da to ne govorim, ipak je sve to mala zajednica, priznanjem sebi bi mogao jako velike probleme navući. Moja je zadaća da brinem za druge, to je moj primarni zadatak, a ako se nađe netko tko je spreman na više od toga i da je to na neki način ozbiljnije, vezati se e to je drugo. Treba biti jako pažljiv, imati strpljenja i spreman da osoba sa kojom bi ušao u bliskiji kontakt bude upoznata sa svim rizicima i ponašanjem sa hiv+ osobom i naravno odnosa, sa takvom osobom. Ono što bi ja želio je netko za trajniji kontak, nadam se da isto tako i drugi razmišljaju. To bi bila moja velika želja i to istinski želim ali za sada još nisam našao pravu osobu za to. Da taj netko ili ona zna za moj status i da je spreman-spremna na takav život. Nije samo stvar sexa, to je puno više, jer se čovjek prvenstveno zbližava sa nekime. Jako puno je načina da se netko voli, no ako se javi ljubav sve je moguće, ljudi ako zaista i iskreno vole onda prelaze neke granice. Poznajem neke ljude iz udruge huhiv, gdje radi ljubavi ali ono ako im je stalo do nekoga i vole ga imaju vezu sa tom s+ osobom. Čak i ona jedna djevojka (bilo nedavno na stranici www.javno.com u Rijeci je radi ljubavi bila sa muškarcem i znala je da je + i poslije prekida je opet upoznala drugog negativnog (-) i eto postoji ljubav i opet su zajedno.

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
Najveći je proplem što mnogi ne žele takve + za vezu ili druženje. Znam se odgovorno ponašati ali me uvijek iznova razočaraju mnogi koji uopće ne misle da se tako lako može dobiti neka zarazna bolest. Razmišljanje mnogih se svodi na to da neće mene i slične izjave, no kad se tako nešto ipak dogodi, godišnje se otkrije po 50 novih slučajeva hiv+ zaraze. Da rekao sam nekima za svoj status i ništa od toga, ni druženja ni nekog odnosa. Istina da kod ljudi preovladava ono da netko mora biti zdrav, lijep, i sve ostale osobine da bi došlo do neke veze. Sada kad nisam zdrav, koći me ta istina u pronalasku nekoga za kvalitetan odnos. Mora biti zaista jako velika ljubav da binetko pristao na tako nešto sa osobom+. Možda je kod vas lakše naći osobu spremnu na vezu, ljubav ako je netko sa Hepatitisom, vjerujem da se na to lakše gleda i nosi sa time, imati hiv je drugačije, puno puno teže se izlazi u javnost i osuda je veća, strašnija.  :-[

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
u pravu si kad kazes da je puno teze biti hiv+ nego hcv+ , ali vjeruj, ljudi su puni predrasuda prema bilo kojoj bolesti. slabo da ce ti neko biti partner i ako bolujes od gljivicne infekcije stopala npr. upravo to sto si i sam rekao, danas je mjerilo za kvalitetan odabir partnera to da je isti prije svega zdrav, pa tek ostalo. ni ja nemam srece u ljubavi, evo sad vise ni nemam hepatitis, a opet se neke stvari ne mijenjaju. a znas zasto? zato sto ja imam pogresan stav prema sebi, a naravno zbog toga i prema potencijalnim partnerima. sebe dozivljavam kao nekog ko ima zaraznu bolest, i drzim se na distanci, ne dozvoljavam si ni prici kamoli ulaziti u vezu... mozda zvuci glupo, ali nisi jedini koji ima HIV+ status, sigurna sam da takvih poput tebe ima jos, zasto ne pokusas traziti partnera medju sebi slicnima. ja sam dugo godina bila u vezi sa momkom koji je takodje HCV+, i dok smo bili zajedno, ja sam ignorisala cinjenicu da smo oboje zarazeni, nisam se opterecavala mogucnoscu eventualnog zarazavanja nekog ko je "zdrav" (STO JE SVAKAKO VRLO RELATIVAN POJAM), savjest mi je bila mirna, imali smo odlican sex i ludo se voljeli.... mislim da bi mi i sad bilo najljepse uz nekog ko je "slican" meni....

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
DA ISTINA JE SVE STO KAZES
ali trazio sam i jos trazim ali jednostavno takvi koiji su + se kriju
ne zele se uopce druziti nalaziti
kao da ih briga za sve druge
stav vecine gayeva je da ako on ima neka ima i drugi sto je jako bezobrazno, jadno i ruzno
taj *gay* nacin zivota i opcenito sexualni zivot tih i takvih meni se *gadi*, sama cinjenica da sam gay me ono kad gledam druge u danasnjem svijetu, okruzenju gdje jesam .....ali iz toga nemam kud, naj najsretniji bi bio ako i kada bi upoznao slicnoga ali sam ono sa sigurnoscu uvjeren da je to za mene samo san*, od tolikog broja koji su hiv+ jako malo ljudi poznajem, svi kriju i ne zele se druziti, izlaziti, upoznavati
NE RAZUMIJEM DA JE BOLJE BITI SAM NEGO DA GA NETKO VIDI, CUJE I SLICNE SPIKE
NE KUZIM TAKAV STAV AKO JE NETKO TAKAV STO SADA, I AKO NETKO ZNA TO JE ZIVOT, DOBIO DOBIO
NITKO TO NE ZELI NITI JE STRETAN ALI ZATVARATI SE U SEBE I IGNORIRATI JE NAJGORI ZIVOT
JA NE ZELIM BITI SAM NITI SEBE JOS  VISE OGRANICAVATI
PAZIM NA DRUGE I TRAZIM A VALJDA DODJE JEDAN DAN DA UPOZNAM NEKOGA
A DOK TAJ TRENUTAK NE DODJE BAREM IMAM OVDJE NORMALNIH OSOBA ZA DRUZENJE, MOZDA SE JEDNOG DANA UPOZNAM SA KIME OD VAS
NIKOGA NE ZELIM GNJAVITI, ILI STO VEC
ZELIM VAM SVIMA UGODAN DAN, IDEM SADA
ČUJEMO SE , PIŠEM VAM VEČERAS

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
svaka bolest vecinu ljudi dovodi do stanja depresije, povlacenja u sebe, grizodusja, samokritike, omalovazavanja, gubitka samopouzdanja... tvoj nejveci problem u ovom momentu, koliko se meni cini, je taj sto ne znas na koju bi stranu usmjerio svoje emocije kojih ocigledno imas. imam i ja slicno kolebanje u glavi. voli mi se nekoga, a ne smijem, i ne znam na koji bih to nacin uopste mogla, a niti imam potencijalnu osobu koju zelim voljeti  :uglystupid2: ... pokusaj ne razmisljati pretjerano o tome gdje ces i da li ces ikad ikog sresti. usredotoci se na cinjenicu da imas dijagnozu koja od tebe zahtjeva da budes prije svega fokusiran na sebe, na poboljsanje kvalitete sopstvenog zivota i zdravlja, uskladi um i tijelo.... pojavice se vec neko slican tebi ko je spreman ne skrivati se i pruziti ti druzenje i prijateljstvo. to se desi onda kad se covjek najmanje nada.... u to sam sigurna! s druge strane, vidjela sam na netu stotine stranica posvecene bas hiv+ pozitivnim ljudima koji su sami i traze partnera... pa zasto ne pokusati? toliko se ljubavi rodilo preko neta, zasto mislis da se i tebi ne moze dogoditi isto???

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
Najveći je proplem što mnogi ne žele takve + za vezu ili druženje. Znam se odgovorno ponašati ali me uvijek iznova razočaraju mnogi koji uopće ne misle da se tako lako može dobiti neka zarazna bolest. Razmišljanje mnogih se svodi na to da neće mene i slične izjave, no kad se tako nešto ipak dogodi, godišnje se otkrije po 50 novih slučajeva hiv+ zaraze. Da rekao sam nekima za svoj status i ništa od toga, ni druženja ni nekog odnosa. Istina da kod ljudi preovladava ono da netko mora biti zdrav, lijep, i sve ostale osobine da bi došlo do neke veze. Sada kad nisam zdrav, koći me ta istina u pronalasku nekoga za kvalitetan odnos. Mora biti zaista jako velika ljubav da binetko pristao na tako nešto sa osobom+. Možda je kod vas lakše naći osobu spremnu na vezu, ljubav ako je netko sa Hepatitisom, vjerujem da se na to lakše gleda i nosi sa time, imati hiv je drugačije, puno puno teže se izlazi u javnost i osuda je veća, strašnija.  :-[

A ne zele zbog straha!! Znas li ti bez koliko smo "prijatelja" mi ostali!!?? I ako smo, ne zalim!! U "najgoru" kategoriju ubrajam one koji nisu zeleli ni da cuju nista o bolesti i nacinu prenosenja, nego su jednostavno okrenuli ledja i nastavili da zive u strahu i neznanju (a bilo je i takvih).

Zato sam ti rekla, da je sada sve na tebi. Ti treba da se pozabavis time i da sto vise edukujes ljude iz svog okruzenja o svemu tome!  O0

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
EVO JEDNO PITANJE BUDI FER PA MI NAPIŠI NAŠU DOMAĆU STRANICU OD NETA GDJE SE UPOZNAJU HIV+ OSOBE
TO SI SPOMENULA U SVOJOJ PORUCI
JA ŠTO ZNAM U HRVATSKOJ POSTOJI SAMO JEDNA STRANICA www.huhiv.hr
za drugo nešto slično ne znam
na ovoj stranici sam IMAO PRILIKE  DA sam popio kavu, piće svejedno sa dvoje ili troje, to je naša stvarnost da se ljudi ne žele ali kažem uopće ne žele misliti da ima takvih i da i ono trebaju druženje, prijateljstvo
« Zadnja izmjena: Ožujak 07, 2007, 00:25 od cyryus »

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
EVO JEDNO PITANJE BUDI FER PA MI NAPIŠI NAŠU DOMAĆU STRANICU OD NETA GDJE SE UPOZNAJU HIV+ OSOBE
TO SI SPOMENULA U SVOJOJ PORUCI
JA ŠTO ZNAM U HRVATSKOJ POSTOJI SAMO JEDNA STRANICA www.huhiv.hr
za drugo nešto slično ne znam
na ovoj stranici sam IMAO PRILIKE  DA sam popio kavu, piće svejedno sa dvoje ili troje, to je naša stvarnost da se ljudi ne žele ali kažem uopće ne žele misliti da ima takvih i da i ono trebaju druženje, prijateljstvo

Ako si mislio na mene, nisam to spomenula  :o :o :o Nemam pojma gde se mogu sresti i druziti HIV +. Kod nas nema ni za C bilo sta, upoznajemo se po bolnickim hodnicima ili preko neta, pa se druzimo i pricamo, ako to zelimo.

Ja sam pominjala "ostatak" sveta, one koji nisu u prici sa C, ili u stvari, ne znaju da li jesu ili nisu, neki od njih verovatno samo misle da nisu.........  :(

Ne znam da li kod Vas postoji JAZAS?!! Moda probas preko njih, mozda oni organizuju nesto??!!  ::)

Offline zlatar

• PROFI
cyr, zdravim ljudima je hep i hiv ista stvar, barem većini, ali dobro znamo da nisu, ti si u nekoliko desetaka puno goroj situaciji (zdrastveno i socijalno) i to je jedna od rijetkih situacija u kojoj fakat ne znam kako bih se ponašao da otkrijem da imam hiv+.

Reci da li postoji nekoliko genotipova kao i kod hepatitisa? neki stupnjevi razvoja bolesti kao kod nas fibroza jetre?

vezano za društvo, vjerujem (nadam se) da si naišao na izdvojenu grupicu koja je tako kruta, ako si spreman se potruditi vjerojatno češ naći ljude željne društva u hiv pozitivnoj sredini, nemoj mislit da si sam! Naravno, ne treba govoriti koliko si dobrodošao u ovoj sredini, bar što se večine nas tiće!
Dobar sam ko kruh, svi bi me nožem rezali!  :angel:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
ne bih znala za podrucje hrvatske, niti bosne, mislila sam na malo sire teritorije govoreci ti da sigurno ima stranica na netu koje su predvidjene za dating hiv+ osoba... ipak, na nasim terenima je (srecom) je vrlo mali broj zarazenih, stigmatizacija je veca, osude javnosti isto tako... ali vjerujem da i  :angel:na balkanu postoji neka slicna furka za ljude poput tebe... kopaj malo po netu, sigurno ces naci.... ako ne ovde, zasto se ne dopisivati mailom s nekim vani... mislim.... vot d fak, pa zar su nam udaljenosti prepreka ako nekog volimo??? mozda nadjes srodnu dusu u  njemackoj recimo, odselis se, zivot ti postane ljepsi nego u hr, ljudi te prihvate bolje nego tu gdje si sad... kopaj... ne znam sta drugo.... kukajuci sam sebi u njedra nista neces postici... i sex ostavi po strani, to je manje bitna stvar u zivotu. ja ga ne upraznjavam vec izvjesno vrijeme, kako stvari stoje mislim da ni necu uskoro  :idiot2: ... a uopste mi ne fali, cak mi je super.... ne razmisljam o gljupostima  :angel:

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
 :2funny: :2funny: :2funny: Blukci, kako smo krenule u anti sex kampanju, pomislice covek da je upao na forum frigidnih i nezainteresovanih zena  :2funny:, a ne nahep.!!  :2funny:

Mozemo osnovati stranku, a??!!  :coolsmiley:

:2funny: :2funny: :2funny:

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
hi hi hi, sto se mene tice, ja se mogu odmah kandidovati za predsjednicu svih sexualno neaktivnih zena naseg dragog foruma i sire  ^-^

Offline joso

• Junior
  • **
cyr, zdravim ljudima je hep i hiv ista stvar, barem većini, ali dobro znamo da nisu, ti si u nekoliko desetaka puno goroj situaciji (zdrastveno i socijalno)
o ovome bi se dalo raspravljati . sa današnjim izborom ljekova za hiv neznan baš ko je u goroj situaciji .po svjetskoj zdravstvenoj organizaciji hiv je kronična bolest.a za socijalno to je stvar neinformiranosti.

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
hi hi hi, sto se mene tice, ja se mogu odmah kandidovati za predsjednicu svih sexualno neaktivnih zena naseg dragog foruma i sire  ^-^

Evo, ja se javljam za doprijedsednicu!!  :2funny: :2funny: :2funny:

C. Izvini na OFF, malo sale nije na odmet, nadam se da se ne ljutis!!??  O0

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI
    • Sesvete-Online

Evo, ja se javljam za doprijedsednicu!!  :2funny: :2funny: :2funny:

C. Izvini na OFF, malo sale nije na odmet, nadam se da se ne ljutis!!??  O0

treba(te)(mo) nekaj napravit na tom planu O0 O0 :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Offline Bere

• Skoro profi
Ja znan jedno:ako staviš kondom i sexaš se s nekim pa mu to kasnije kažeš,ne bu dobro za vašu budućnost nikako.Zamisli se ti kako bi ti reagirao?
Ja kad san svatija da iman HVC pomirija san se da ću biti sam cili život i tek kad san to prihvatija postalo mi je lakše i nisan se više opterećiva,nakon toga san svatija da curama oko mene to nije uopće smetalo,ponavljam moja zena je med.sestra i rekla je baš me briga.Svi koje ja znam hvc ali njih zaista 99% su ozenjeni,imaju cure,imaju djecu....pretpostavljam da je hiv teže prihvatiti,ne znan....

Offline cyryus

• Učim pisati
  • *
    • www.huhiv.hr
Ja znan jedno:ako staviš kondom i sexaš se s nekim pa mu to kasnije kažeš,ne bu dobro za vašu budućnost nikako.Zamisli se ti kako bi ti reagirao?
Ja kad san svatija da iman HVC pomirija san se da ću biti sam cili život i tek kad san to prihvatija postalo mi je lakše i nisan se više opterećiva,nakon toga san svatija da curama oko mene to nije uopće smetalo,ponavljam moja zena je med.sestra i rekla je baš me briga.Svi koje ja znam hvc ali njih zaista 99% su ozenjeni,imaju cure,imaju djecu....pretpostavljam da je hiv teže prihvatiti,ne znan....

Ogromna je razlika između Hep.. i HIV-a. Na prvi izgled možda i nema bitne razlike, ali u suštini je jako velika odbojnost društva, okoline, radne okoline. Dosta toga je što te sputava, ograničava da normalno funkcioniraš, da se možeš slobodno raditi, živjeti....

Kod nas u Hrvatskoj je jako malo osoba koje su hiv+ a u vezi, ili da imaju nekoga bliskog sa kime bi podijelili svoje vrijeme, pa nije samo sex****za koji sam vidio da su se neki zakačili*****, naravno da treba biti oprezan oko tog. Ako sam navodim kao neki primjer sa nekim do kog mi je stalo naravno da taj i taj mora znati status, a ako negdje izađem van, ili s vremena na vrijeme napravim sexualnu avanturu ili izlet, uz sve mjere zaštite, moj je stav da trebaš drugu osobu maximalno zaštititi i paziti što se radi, netko je spomenuo da treba reći, ima tu istine ali ne možeš tako lako to pričati, previše smo zatvoreno i konzervativno društvo, odbojan je stav večine spram svega a naročito sexa, bolesti.

Jako su velike razlike u bolestima kao hep i hiv. Isto smatram da nitko ne bi trebao biti protiv mog stava kao barem onaj dio što sam iznio da tu i tamo napravim neki sexualni kontakt. Znam sam da ni to nije dobro ali sa svom pažnjom koju usmjerim na nekog u vezi zaštite onda ne bi trebalo biti problema. Puno veći problem je bez obzira o kojem se spolu radi, muško, žensko, da te osobe koje ne znaju za svoj status u vezi bilo koje bolesti a imaju sexualni odnos i to još bez zaštite. Nitko nije rekao ništa u vezi takvih odnosa, ne razumijem da se naglasak stavlja da samo oni koji znaju svoj status da paze, da istina je da paze i moraju se čuvati ali je velika odgovornost na drugima, kao onima koji uopće ne znaju svoj statut i još gore ulaze u sexualni odnos sa nepoznatom osobom bez zaštite. Tu se treba usmjeriti velika pažnja i to staviti kao prioritet*** mladih osoba koje bi se morali odgovornije ponašati, da se provode sexualna edukacija. Svjedoci smo tko i na koji način sada educira mlade, koji se već sexaju a sad uz blagoslov crkve koja je promotor zdravog sexa***
« Zadnja izmjena: Ožujak 08, 2007, 11:17 od cyryus »

Offline Bere

• Skoro profi
Premala smo zemlja i za gay a tek za gay hiv+.....premala....pokušaj tražiti bar na govornom području,bivša juga.....ili okolo....premali smo i za hcv :idiot2:

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
Premala smo zemlja i za gay a tek za gay hiv+.....premala....pokušaj tražiti bar na govornom području,bivša juga.....ili okolo....premali smo i za hcv :idiot2:

Bere je potpuno u pravu!! I od obicne gripe napravimo paniku!! U rupe se uvucemo, da nam slucajno ne naskodi pomracenje sunca...........  :uglystupid2: :uglystupid2: :uglystupid2: