Autor Tema: JAKO DOBRE VIJESTI  (Posjeta: 18869 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
JAKO DOBRE VIJESTI
« u: Siječanj 26, 2007, 14:18 »
Dakle, "neslužbeno" je na sastanku izglasano (sve skupa dođe kao 99,99% O0 O0):

KOMBINIRANA TERAPIJA JE NA LISTI SKUPIH LIJEKOVAA :)

i još :

I GENOTIPOVI 2 i 3 IDU ODMAH NA PEGILIRANI :) :)

To bi trebalo biti na snazi od 01.03.2007. O0 :) :)
Isplatilo se ipak... I struka govori već duže o tome, a i naši dopisi su POMOGLI :D: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php?topic=81.0

p.s. Kako znam da baš ne čitate obavijesti udruge, dupli post stavljam :coolsmiley: >:D

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
Odg: JAKO DOBRE VIJESTI
« Odgovori #1 u: Siječanj 26, 2007, 14:21 »
URAAAA!  O0

Offline zzeljko

• Skoro profi
« Odgovori #2 u: Siječanj 26, 2007, 14:30 »
Jako dobro. O0
Ništa mi neće ovaj dan ...

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
« Odgovori #3 u: Siječanj 26, 2007, 15:52 »
SVAKA VAM CAST!!  O0 O0 O0

Offline sokol

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
« Odgovori #4 u: Siječanj 26, 2007, 17:54 »
super,super ,super i super. O0

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #5 u: Siječanj 26, 2007, 17:56 »
 :oAAAAAAAAAAAAA           :D

:smitten:      SUUUUPPEEEERRRRRR
   :smitten:

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #6 u: Siječanj 26, 2007, 18:21 »
Mušicu mu tustu, to je prilično sigurno, dakle. To je insajderska informacija. Na HZZO je danas povjerenstvo odlučivalo, saznati ću detalje preko vikenda. Kako su se na Ministarstvu složili (struka+vlast) to bi trebala biti samo formalnost (povjerenstvo). Oni to neće objaviti do 1. ožujka. Možda smo se mi istrčali  :-[, toga se bojim, mala je vjerojatnost, ali ipak... ??? Tek kada to izađe u narodnim novinama biti ćemo sigurni 100%. Do tada, držmo svi fige  ;)
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #7 u: Siječanj 26, 2007, 18:44 »
nasi su prsti u fiznom polozaju.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #8 u: Siječanj 26, 2007, 18:51 »
nasi su prsti u fiznom polozaju.

svi, ajmo fige... a ako, samo AKOOO slučajno nešto ne bude... agrhhhhhh  :tickedoff: :knuppel2: :knuppel2:, urlati ćemo O0!

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #9 u: Siječanj 26, 2007, 19:12 »
fig fig  O0

Offline Gioia

• PROFI
  • Ništa mi neće ovaj dan pokvarit.
« Odgovori #10 u: Siječanj 26, 2007, 19:18 »
p.s. Kako znam da baš ne čitate obavijesti udruge, dupli post stavljam :coolsmiley: >:D

Točno tako ali nisi u pravu, ja UVIJEK kad dolazim ođe, prvo slijećem na glavnu stranicu, a ondak kliknem za u Forum.  Tak da sam svoj komentar ostavila tamo, DAJ BOŽE DA TAKO BUDE , evo figam, figam sve u 16.....  O0 O0 O0

Daklem naš HZZO ima dvije liste: skupih lijekova, koje nam oni financiraju, i - kako se zove druga lista?  Zbunila sam se.  Ovo, da je na listi skupih, to je zapravo dobro, jelda?  Znači da ONI plaćaju, a pacijenti ništa?  Sori malo sam zaboravila  :uglystupid2:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #11 u: Siječanj 26, 2007, 19:48 »
I sad je na listi HZZO-a pegilirani ;).
Alii... Sve je do sad išlo preko bolničkog proračuna. I onda, netko dobije odobrenje, bolnica sva u dugovima i čovjek čeka :idiot2:.
A ovako bi u principu trebao lijek pratiti pacijenta :coolsmiley:. Direktno od HZZO-a novci. To je ta Lista posebno skupih lijekova. Naravno i ona će imati limite i liste će biti, ali ne bi trebalo toliko dugooo čekatiii O0

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #12 u: Siječanj 26, 2007, 20:20 »
Ma neee nego je od prosle godine (il odkad?) na listi skupih lijekova, ali samo za genotipe 1 i 2, a za 3 u slucaju da stelijeceni konvencionalnim pa neizljeceni. Lista odn Fond za skupe lijekove funkcionira po principu da vise te ljekove ne financira sama bolnica iz svog proracuna vec Fond i zao se lakse dolazi do terapije. Ovo za genotip 3, dakle znaci, da se prosiruje lista indikacija za primjenu pegiliranog.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #13 u: Siječanj 26, 2007, 20:28 »
 ???
Ma na listi HZZO-a je.
ALI na Listi skupih lijekova - još nije!

Nego na "običnoj" koja ide preko bolničkog proračuna. Dakle, nekom se odobri liječenje, HZZO uplati novce na račun bolnice i onda ovisi o bolnici koliko se čeka!
A druga stvar je proširenje indikacija (2. odluka). Do sad su indikacija bili genotipovi 1 i 4, a 2 i 3 tek nakon neuspješnog liječenja konvencionalnim.

Evo opet link na dopise: http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php?topic=81.0  :coolsmiley:

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #14 u: Siječanj 26, 2007, 20:31 »
Ajme pa ja sam bila u totalnoj zabludi... :crazy2: Dakle, stvar je u tome da ce valjda biti manje liste cekanja, ali ostaje sve isto vezano uz indikacije? Znaci li to da onda mi neliječeni sa genotipom 3a i dalje nemamo mogućnost za pegilirani?  :-\

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #15 u: Siječanj 26, 2007, 20:32 »
rokaaa, daj se malo naspavaj :2funny: :crazy2: (nisam ni ja puno bolja, hehe)

To su 2 odvojene odluke. I ta o proširenju indikacija je ISTO prošla - dakle i neliječeni genotip 3 bi trebali ravno na pegilirani ;)!!!
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2007, 20:41 od iva »

Offline joso

• Junior
  • **
« Odgovori #16 u: Siječanj 26, 2007, 20:38 »
ministarstvo zdravstva za ovu godinu za peg interf. predvidilo je 40 milijona k pa koliko se pokrije kad se taj novac potroši opet lista samo puno kraća.

Offline santiago

• Skoro profi
« Odgovori #17 u: Siječanj 26, 2007, 22:12 »
Događaji dana
Na listi HZZO-a i lijekovi za rak dojke i hepatitis C Piše: G. Jureško
Ivan Ljubičić
Ministar najavio uvrštenje novih lijekova na listu

ZAGREB - Gotovo je sigurno da će se u idućih mjesec dana na listi skupih lijekova Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje naći lijek za liječenje hepatitisa C, pegelirani interferon Pegasys, te Herceptin za liječenje HER 2 pozitivnog raka dojke u ranom stadiju bolesti.

Naime, povjerenstvo Ministarstva zdravstva smatra da će se na taj način unaprijediti terapija tih teških bolesnika, a za oba lijeka treba u fondu za skupe lijekove, u kojem u ovoj godini ima 200 milijuna kuna, osigurati oko 60 milijuna kuna. Tu vijest potvrdio nam je i ministar dr. Neven Ljubičić, istaknuvši da će struka napraviti smjernice za primjenu kojih će se liječnici koji propisuju skupe lijekove morati pridržavati. Te će se smjernice temeljiti na onima koje predlaže EMEA i američki CDC.

Upravno vijeće HZZO-a povećalo je i limite bolnicama linearno za pet posto, čime će se barem djelomično popraviti novčana situacija u bolnicama. Premda je u protekle tri godine izdvajanje za zdravstvo po stanovniku povećano sa 370 eura godišnje na 510 eura, to još uvijek nije dovoljno da se bitno smanji broj starih neplaćenih računa i bitnije poveća standard hrvatskog zdravstva. No, ministar naglašava da u terapijskom i dijagnostičkom dijelu hrvatsko zdravstvo nije na dnu europskih zbivanja već obratno - vrlo dobro prati novosti. 

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #18 u: Siječanj 27, 2007, 18:24 »

Shvaćam samo da se nešto dobro kreće, pa evo još figa stiže O0

Zašto je roka sad u zabludi, hoće li ona skoro na put ili što?? :tickedoff: , u svakom slučaju još figa O0  O0  O0

Jesus, pa to su palčevi... :uglystupid2:, al je dobra volja bitna? valjda?

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #19 u: Siječanj 27, 2007, 19:07 »
Sve OK s rokom ;)!
Ona je genotip 3, koji za sad nema pravo odmah dobiti pegilirani interferon. Nego tek ako ne uspije s konvencionalnim.
A ove dobre vijesti bi trebale to promijeniti, da može direkt na najbolju terapiju :coolsmiley: :)!

Fige, fige... Ja velim fige! A ovo "palčevi", to mi je tako :uglystupid2:... palci valjda?!?! :crazy2:

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #20 u: Siječanj 27, 2007, 19:28 »

Hvala, lakše mi je! Ma, fige, fige i opet fige, da, da, samo sam skužila da nema smily-fige, samo smily- palac, pa onda - jedan palac, dva palca, tri palca, četiri palca, pet palčeva, šest palčeva...a ja roki držim 100 figa - palčeva! :smitten: Ili ipak palaca?, GDJE je Tihomir Ladešić???

Offline majja

• Pionirka Mara
  • PROFI
« Odgovori #21 u: Siječanj 27, 2007, 19:44 »

Fige, fige... Ja velim fige! A ovo "palčevi", to mi je tako :uglystupid2:... palci valjda?!?! :crazy2:

Ja koristim i jedno  i drugo...........ali kod nas se kaze "palčeve" - drzim palčeve, a ne palce!!!  :2funny:

1 palac
2 palca
3 palca
4 palca
5 palčeva.............. i tako dok ne poludis :idiot2:  :2funny: :2funny: :2funny:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #22 u: Siječanj 27, 2007, 20:19 »
Ma ja bi rekla:

5 palaca  :tickedoff:!!!

Ovi naši na TV stalno govore "palčevi" i meni to nikako ne sjeda :crazy2:! Zato ja držim "fige"  :2funny:

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #23 u: Siječanj 27, 2007, 20:23 »
E da, inače, to o genotipovima smo saznali od "insajdera"  :coolsmiley:, a o listi skupih piše već u novinama. A kako MI VJERUJEEEEMOOO jaaako da će upaliti za genotipove, morala sam i to pod vijesti, jer to što još valjda samo kod nas liječe genotipove 2 i 3 konvencionalnim ifn-om je total nonsens  :tickedoff:. Potvrdile nam 3 osobe da je to "gotova priča" O0

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #24 u: Siječanj 27, 2007, 20:27 »
Već su mi puni i palci i palčevi od ovih naših s tv-a... Držmo mi  fige pa smo mirni O0O0 O0

Offline igi

• Senior
  • ništa livo, ništa desno, samo pravo
« Odgovori #25 u: Siječanj 27, 2007, 20:28 »
super ,sve 5.Ali zanima me šta to znači za nas nonrespondere? Jel imamo šanse za neku ponovnu terapiju, novi pokušaj.Šta kažu u ovom novom zakonu hoče li nam je odobriti?
-eno na, opet ja traj la la-

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #26 u: Siječanj 27, 2007, 20:42 »
Bojim se da se tu ništa ne mijenja :-\. Vjeruj mi, to je i meni, tj. Tec-u :-* važno pitanje... Ali ni vani mislim da nije drugačije. Jedino su probali sa ono maintenance terapijom, niže doze kroz duže vrijeme kod non respondera... Ne znam kako se to pokazalo, nisam jaaako dugo čitala novosti :-[, jer me sve to malo onda baca u depre  :crazy2:.
Ništa, ajmo se nadati novim terapijama O0 i probati ne brigati previše...
Nisam nešto pametna (možete pretpostaviti da se ja brinem više nego Tec, znate nas lude žene  :uglystupid2: :uglystupid2:)

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #27 u: Siječanj 27, 2007, 20:44 »
Već su mi puni i palci i palčevi od ovih naših s tv-a... Držmo mi  fige pa smo mirni O0O0 O0

FIGEEEE  O0 :D :)

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #28 u: Siječanj 27, 2007, 22:11 »
Ah  :smitten: vidim drže se palčevi i za mene  :-* Hvala hvala  :smitten:
Ne javljam se jer sam dovrsavala nesto jako vazno i konacno skinula i taj teret s leđa pa sad odoh
spavati nakon 4 neprospavane noći  :crazy2:
Drzim palceve za nas, za sve bolesne u ovoj drzavi, a naročito za djecu da se svima omogući što kvalitetnije liječenje!

O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0

Hvala Boby za palčeve  :smitten:,

hvala Iva i Tec za svu nadljudsku snagu koju ste skupili za sve nas  :smitten: 

hvala i za ovaj forum  :smitten:

i za DVD-e koji su eto konacno danas krenuli na put poštom :crazy2: a ja ljudi MORAM na spavanje!

:smitten:               :smitten:                 :smitten:                       :smitten:

Offline Boby

• Skoro profi
« Odgovori #29 u: Siječanj 28, 2007, 08:21 »
Zavidim vam spavalice, mog pegya zajahao Marylin  Mensen i zabavljaju se ludo već par dana, dok se Luis iz pozadine trudi: "Oooh, what a wonderful world...". Osjećam ipak da Marylin posustaje, mmm...bit će dremkice ;D, samo da dočekam 9,00 i srknem Copeguse... O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0 O0