Autor Tema: Smatra se izlijecenim  (Posjeta: 3062 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luckyluke0302

• Učim pisati
  • *
Smatra se izlijecenim
« u: Rujan 03, 2014, 22:41 »
Ovo pisem za sve borce koji su kao i ja prosli kroz pakao,ili su jos uvijek u njemu.
Naime,prije dvije godine mi je pukim slucajem otkriveno prisustvo virusa u krvi.
Tip 1,Viremija 192.000,biopsija pokazala ostecenje drugog stepena od cetiri,po Metaviru.
Srecom supruga i klinci nisu zarazeni.
Nakon perioda zbunjenosti,agonije i panike krecem u bitku i tu se prvi put strasno
razocaravam kada sam vidio listu cekanja. Boze kako smo jadni. Sest mjeseci poslije
dolazim na red i 8.marta 2013.dobijam prvi Pegasys. Kakav poklon za moju suprugu.
Paralelno sa terapijom koristim sve moguce prirodne preparate za poboljsanje imuniteta.
Sve samo da bi u petak ujutro dobio punu dozu. Nakon 12 nedelja PCR ponovo pozitivan,
ali je prisustvo virusa samo 25 jedinica i nastavljam sa terapijom.PCR sam radio i nakon
24 i 48 nedelja i oba puta je bio negativan. Nakon zavrsetka terapije 31.1.2014.osjecao sam se kao u da lebdim
Nema tog famoznog petka,nema Rivabirina ujutro i navece,nema Hepatila...
Zvuci suludo,ali ta rutina mi je strasno nedostajala.
Kao da me je to drzalo na okupu. Sest mjeseci poslije,04.08.2014.radim PCR i on je negativan.
doktorica kaze Idi kuci i zivi zivot!! I ja otisao..I zivim..Ali nikako da se opustim.Ali doci ce to na svoje.
Pisem ovo zato sto je meni ovaj forum strasno puno pomogao. Zbog svih vas koji grcevito tragate
za informacijama,patite i trpite sikaniranje i u bolnici i oko nje.
Znajte da su oni samo sredstvo do vaseg cilja i nista vise od toga.
I ne odustajte! Ni kad je najteze! Ako ikome zatreba bilo kakva pomoc,savjet,podrska,tu sam.
Ne zelim da zvucim previse pateticno,ali znate koliko je sve to tesko. Koliko porodica trpi...
E zato nema predaje!! Do konacne pobjede!

Offline Salto

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Ženski
Odg: Smatra se izlijecenim
« Odgovori #1 u: Lipanj 27, 2015, 15:52 »
ja čitam sve teme redom i kupim snagu za ono šta nas čeka ubuduće.....na teni terapija trojna kratko sam predstavila o čemu je riječ.....
tješi me pročitati ove pozivivne postove gdje je nalaz i nakon dosta vremena negativan....
...just like tears in the rain.....

Offline Sara2001

• Senior
« Odgovori #2 u: Srpanj 02, 2015, 08:53 »
Lucky Luke ja sam jos par godina redovito radila PCR prilikom svake kontrole kod specijaliste. Onda mi se trecu godinu profesor nasmijao rekao i napisao da je postignut trajni odgovor na terapiju i da sam izljecena. Objasnio mi je da je jedina mogucnost da virus opet dobijem, ako se ponovo zarazim, sto je malo vjerovatno. Od tada sam stvarno opustena, mozda i previse... Trebalo bi me mozda biti i sram da nisam isla na kontrolu 3 godine. Ali kada vidim da su mi jetrene probe OK, svaka briga prestaje. Zivim normalno , brinem uobicajene brige, a HEP sam ostavila iza sebe i to poglavlje svog zivota zatvorila jednom zauvijek. Jedino sto izbjegavam alkohol (skoro skroz) i gazirano bas ne uzimam u ogromnim kolicinama. Zato prijateljska poruka, ucini i ti isto! Treba vremena, ali doci ces i ti u tu fazu. Pozdrav i cestitke na izljecenju!!!

Offline Salto

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Srpanj 02, 2015, 18:13 »
da ne dižem druge teme ovdje ću napisati friški nalaz uzv jetre.....loš je jako....

Jetra je uvećana,naglašenog lijevog režnja i prvog segmenta,lobulirana.
Grublje je strukture uz ehogeniji prikaz parenhima, žarišnih lezija se ne diferencira.
Portalna vena je širine lumena do 1,4 cm.Opisani nalaz ukazuje na težu difuznu leziju jetre.

PCR novi će biti tek negdje za 2 tjedna gotov.....čekamo  i fibrosken jetre.....

PCR PRIJE 2 GODINE JE BIO:
HCV RNA POZITIVAN
2500 IU HCV RNA/ml
Genotip HCV-a = 1

Offline Salto

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Srpanj 08, 2015, 15:14 »
zna li neko je li nalaz fibroskena odmah gotov?
ili se čeka koji dan.....
kako je taj aparat šetajući dobili smo termin 04.08.2015.
pa ako netko zna ovo za nalaz molim da napiše......

Offline Salto

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Srpanj 08, 2015, 15:15 »
sara ja sam napisala pp,ali ne vidim nigdje je li ti i otišao.....
nije mi baš pregledno ovdje ovo u vezi poruka.... ???