Autor Tema: nova...  (Posjeta: 2648 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline flaman

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Ženski
nova...
« u: Svibanj 04, 2014, 20:02 »
Pozdrav svima

Nova sam na forumu, nedavno sam otkrila da imam hepatitis c, prvi sok je prosao....ne znam jos koji sam genotip, ceka me biopsija jetre. Citam da terapija interferonom nije uopce ugodna (blago receno), zanima me kakve su dugorocne posljedice? Nakon 3 ili 5 godina?
Da li neko ima iskustva sa terapijom dr. Hasanagica?

hvala i pozdravljam vas

Offline argentino

• Senior
  • Spol: Muški
Odg: nova...
« Odgovori #1 u: Svibanj 05, 2014, 11:26 »
Pozdrav opet...

Pokušaću što kraće,koliko bude moguće.

Terapija interferonom u većini slučajeva nije ugodna,to je istina.
No opet,kako kod koga;ispričao sam ti već slučaj sebe i svoje supruge...dijametralno suprotna iskustva.

A i gotovo svi ostali-bilo na forumu ili ne-imaju svoju priču koja je u mnogim stvarima ista,no u mnogim stvarima je i drukčija.

Ne postoji način da se unaprijed utvrdi kako će pojedinac reagirati na terapiju...jedini je da se na nju krene.

Koliko znam,interferon + ribavirin i ove nove supstance koje se na njih pridodaju u pojedinim slučajevima,zasad su jedini pouzdan i dokazano efektivan način tretmana za HCV.

Pod tim mislim da jedini trajno eliminiraju prisutnost virusa iz krvi i čovjek godinama nakon toga živi 'čist'.

Za terapiju dr.Hasanagića nisam čuo pa ne bih o njoj govorio,ono što znam je da većina (ako ne i sve) tih tzv.alternativnih metoda doduše mogu (a i ne moraju) dovesti do kratkoročnog poboljšanja opće slike stvari...ali da mogu TRAJNO ukloniti virus iz krvi...za takvo nešto nisam čuo.

Niti poznajem osobno ikog ko se tako izliječio...a poznajem ljudi sa HCV dosta.

Što se posljedica tiče...ja sam na prvoj terapiji bio 2007. i na drugu sam krenuo sad prije 4 mjeseca.
U međuvremenu nikakvih posljedica koje bi bile trajne na meni nije ostalo.

Za trajanja terapije smršavio sam bio 10 kila,nešto zanemarivo kose mi je bilo opalo,poremetila se krvna slika...no sve to se vratilo u normalu nakon nekoliko mjeseci.

Istine radi,poznajem osobu kojoj je funkcija štitnjače ostala poremećena i do danas mora piti lijekove za nju...ali se također ta osoba-Bogu hvala- i riješila C hepatitisa,tako da... kad se sve baci na vagu... :nezna:

Koliko često se takve stvari dešavaju,ne znam...ono što znam je da-ukoliko čovjek ima šanse da se riješi jedne takve podmukle i opasne bolesti- svakako vrijedi rizika.

Uostalom...živom čovjeku se svašta može desiti i bez interferona,strah od eventualnih posljedica tog tipa nebi smio bit i razlog da neko odustane olako od svoje šanse za izlječenjem.

U nas postoji jedna narodna a prikladna:'boj se vuka,boj se lisice i nećeš u šumu nikad' :)

Malo se šalim,nadam se da nećeš uzet za zlo...ali u biti to je tako.

A na kraju krajeva...kako rekoh...poznajem dosta ljudi koji su liječeni interferonom i - osim navedenog slučaja sa štitnjačom - nikome nikakve trajne posljedice nisu ostale...

Pozdrav O0
"AKO SI NAŠAO PUT BEZ PREPREKA NA NJEMU,VRLO JE VJEROVATNO DA ON NE VODI NIKUDA"

Offline Salto

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Lipanj 29, 2015, 21:12 »
koliko tema,a nigdje ljudi.....
niko nema potrebu napisati niti redak?
a tako se pisalo i dijelilo muke tu.....ima krasnih postova.....
ja sam nova,a totalno mi glupo tumarat na pustom forumu......
uglavnom....
trenutno sam nezaposlena i osim šta me brine muž i njegov hepatitis c i njegova koma jetra brine me i kad ću pronaći vražji posao.....pratim oglase,javljam se, dobijam i pozive na testiranja,ali do sad još ništa......
sutra nosim papire za jedan posao....nije da se nadam previše,ali eto jednom će valjda upalit.......
imala sam planove samo takve jer kao sad ne radim,pa imam vremena....držalo me 20 dana i sad mi seništa ne da osim onoga šta moram obavit.....koma.....
ne radim ima 2 mjeseca.......nije dugo,ali krenule su me frustracije.......
...just like tears in the rain.....

Offline Salto

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Lipanj 30, 2015, 15:44 »
predala papire sad ostaje samo vrijeme  i čekanje.....pljuc!

...just like tears in the rain.....