Autor Tema: pozdrav i pomoc!  (Posjeta: 1944 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline apeitheia

• Učim pisati
  • *
pozdrav i pomoc!
« u: Travanj 15, 2013, 00:16 »
veliki pozdrav svima prisutnima! nova sam ovdje pa da objasnim svoj problem. suprug je na terapiji heptanonom koji je znao i IV ubrizgavati i prije 2 dana smo saznali da je hcv pozitivan (na antitijela,ostale nalaze jos cekamo,kao i moje nalaze,da li sam pozitivna).prije godinu dana je radio test slinom i bio negativan,a ja sam prije 2 g radila test krvi i bila negativna,prije godinu dana sam na redovitoj kontroli radila jetrene probe AST-28, ALT-23,GGT-27,jedino koleterol 7,2 i trigliceridi 1,9.j, on je radio takoder jetrene probe i cijelu krvnu sliku prije 5 mjeseci i sve savrseno. zanima me kada je on otprilike mogao biti zarazen? vremenski? imamo dvomjesecnu curicu i trenutno smo u velikom strahu da li me je zarzio,kada i da li sam ja zarazila bebu. danas sam prestala dojit od straha.nalazi ce biti gotovi tek za 2 tjedna,pa mislim da cu do tada izludit.neke simptome nemam,za njega nisa sigurna,on cim procita neke simptome odmah ih,pa ga nema smisla ni pitat. e sada jedini nacin zaraze je pijenje solucije prethodno izvucene iz bocice zarazenom spricom ili IV koristenje solucije izvucene iz bocice zarazenom spricom.u zadnjih 2 godina kod njega nije doslo do djeljenja pribora,a i jednom ili dvpauta u nekoliko godina je koristio pribor druge osobe,ali to je bilo jos 2010,a 2012 je bio hcv neg.za osobu za koju sumnjamo da mu je prenjela hcv znamo da ga ima,da su joj djeca oboljela prilikom poroda ali su se spontano izlijecila i da je ona sama reagirala na terapiju nakon samo par tjedana.genotip ne znamo i gore navedene podatke ne mozemo provjeriti.mene je strah zaraze jer sam u proteklih nekoliko mjeseci dolazila u kontakt s njegovom krvi,ne znam da li sam imala otvorenu ranu,cetkicu nismo koristili,on jeste moju britvicu,koji bih bacila nakon sto ju je koristio..u biti sansa prijenosa postoji,jedino se nadam da je svjeze zarazen pa virusa nema toliko,pa da su mozda manje sanse moje zaraze (bar se nadam da to ima veze). trebam pomoc u svim aspektima,oko higijene,kako dezinficirati povrsine (citali smo da virus u tekucini na idealanoj tem moze prezivjeti i po mjesec i pol dana,da ono informacija da zivi samo 4 dana nije tocna),kako oko bebe,na sto posebno paziti... i najvaznije pitanje,ako je beba zarazena sto nam je ciniti? jako se bojimo i molim vas pomoc i informacije.hvala