Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 29436 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kolačić

• Junior
  • **
Odg: Pozdrav
« Odgovori #60 u: Ožujak 03, 2014, 14:49 »
Pantelija, prvo da ti čestitam i zaželim da ti ovakvo stanje ostane. Drugo, puno ti hvala na dijagramima i pojašnjenju oko smanjenja terapije, jer iskreno mene je to zabrinulo. Možda dr. nije htio da ostavi tako dramatičan dojam na mene, ali mi nije bilo ni malo svejedno. Sada mi je lakše kada si ti ovo napisao. Još jednom, želim ti kao i vima nama ostalima, sve najbolje.

Offline Ambo

• PROFI
  • Spol: Muški
« Odgovori #61 u: Ožujak 03, 2014, 17:07 »

Pozdrav svima. Dobio sam rezultate PCR-a vađenog 6 mjeseci nakon prestanka terapije. PCR je i dalje NEGATIVAN  :)

Kod više korisnika foruma sam pročitao zabrinutost zbog preskočene doze ribavirina, zbog smanjene doze, bojazni da je interferon u jednoj od doza bio nepravilno čuvan i sl. Zbog toga sam napravio dijagrame koji su u prilogu, a koji predstavljaju doze interferona i ribavirina koje sam primao tokom 48 sedmica, uz 7 sedmica pauze zbog loših nalaza krvne sklike. Svaka od vertikalnih linija predstavlja dozu ribavirina i interferona koju sam primao tokom jedne sedmice. Očito se, srećom, rezultat može postići i sa bitno manjom dozom od propisane.

Čestitam Pantelija na negativnom PCR-u
Grafikon je super, pregledan čitak, i pokazuje da se i s usklađivanjem režima terapije problemima koji nastupe u njoj može postići dobar ishod.

:)

Offline dalia

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #62 u: Ožujak 03, 2014, 17:47 »
 PANTELIJA iskrene čestitke!

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #63 u: Ožujak 04, 2014, 10:28 »
Hvala vam svima. Ambo, nadama se da će birokratija brzo završiti svoj posao pa da ćeš i ti krenuti sa trojnom.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #64 u: Ožujak 07, 2014, 19:05 »
Pozdrav svima, do sada na forumu nisam naletio na informacije o oporavku jetre nakon terapije   (sto ne znaci da ih na forumu nema). Prije pocetka terapije mi je receno da  je moja fibroza velika i da je na prelazu sa F3 na F4. Danas sam radio pregled na fibro skeneru, doktor mi je rekao da, nakon  terapije, fibroza opadne za oko 2 podioka sto bi,  u mom slucaju, bilo prelaz sa F1 na F2. Nakon pregleda mi je rekao da mi je fibroza F0 :), a masnoca  jetre S1. Sve ovo je nakon otprilike 1,5 godine od prvog negativnog PCR-a. Za mene je ovaj  oporavak jako brz,  nisam ocekivao tako dobar rezultat. Nadam se da ce ovakav oporavak bitii kod svih vas.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #65 u: Ožujak 07, 2014, 19:57 »
...do sada na forumu nisam naletio na informacije o oporavku jetre nakon terapije   (sto ne znaci da ih na forumu nema)...

Koliko sam pratio pisanje na forumu nije bilo izvješćivanja o stanju fibroze u postterapijskom periodu.
Moguće je da je to zbog načina utvrđivanja stupnja fibroze.
Fibroza se utvrđivala biopsijom, a ona je nezgodna i nosi određene rizike, stoga se vjerojatno ne provodi nakon odrađene terapije.
Fibroelastografija i nove metode omogućuju provjeru bez rizika i vjerojatno će omogućiti kontrole nakon terapije, bez rizika koje nosi biopsija.

... Prije pocetka terapije mi je receno da  je moja fibroza velika i da je na prelazu sa F3 na F4. Danas sam radio pregled na fibro skeneru, doktor mi je rekao da, nakon  terapije, fibroza opadne za oko 2 podioka sto bi,  u mom slucaju, bilo prelaz sa F1 na F2. Nakon pregleda mi je rekao da mi je fibroza F0 :), a masnoca  jetre S1. Sve ovo je nakon otprilike 1,5 godine od prvog negativnog PCR-a. Za mene je ovaj  oporavak jako brz,  nisam ocekivao tako dobar rezultat. Nadam se da ce ovakav oporavak bitii kod svih vas.

Čestitam na ovome Pantelija. Ne samo da si eliminirao virus nego i regenerirao jetru.