Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 29434 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pantelija

• Junior
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Pozdrav
« Odgovori #30 u: Studeni 09, 2012, 20:16 »
Hvala ti Domsportova. Ja sam večeras primio 10-tu injekciju (90 mikrograma). Nalazi krvi nisu loši, Eritrociti 4,17; Trombociti 98 i Leukociti 3,4. Od nuspojava se pojavilo nešto što prije nisam ni smatrao da je od terapije, ali se, evo, nakon pauze i nastavka ponovilo. Na trenutke me vrh nosa zasvrbi da moram žestoko češati. Da mi ovo hoće biti jedina prateća pojava do kraja:)
Pozdrav svima.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline eustahijebrzic2012

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #31 u: Studeni 10, 2012, 11:22 »
super pantelija što si još uvjek na terapiji, svaka čast. samo tako nastavi.
A nasmijao si me za svrbež nosa, stvarno smiješn anuspojava  :bonk:
kod nas još ništa, nema još komisije. ko će znati, kraj je godine, garant im para nestalo

Offline niđo

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #32 u: Studeni 12, 2012, 13:31 »
Dobrodosao na forum!
Nisi nam rekao na koji terapiju ides?
Kako god, zelim ti uspjesno terapiju!

Treba mi savjet,
 zaražen sam hepatitisom c jedan put sam se neuspješno liječio sa inretferonom. Radim kao profesionalni vozač kamiona i upućen sam na liječnički u krvi mi se vidi ggt 133 povišen a dijagnoza je laeiso hepatitis i.o. Nisam doktorici rekao za bolest a moram ponoviti nalaze krvi za 21 dan uz apstinenciju od alkohola. Šta mi je ćiniti.

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #33 u: Studeni 13, 2012, 21:16 »
Kao i svako veče davim se kokicama ne bi li bar malo održao leukocite. I ne mogu da vjerujem da se grickalice mogu nekome zgaditi. Još malo pa će iz lokalne prodavnice početi da me prate da li ja kuuruz preprodajem nekom za veću lovu, ili sam otvorio mali biznis sa fišekom.
Pa onda kontam kako bi lijepo bile da mi jedan mjesec leukocite održavaju kokice, drugi mjesec recimo čokoldna torta sa voćem, treći mjesec samo čokolada, pa četvrti čokoladni puding, pa Domaćica pojačana nutelom, pa ... Gdje bi mi bio kraj, doktor bi pomislio da imam neku upalu zbog visokih leukocita.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline leonardo

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
« Odgovori #34 u: Studeni 14, 2012, 15:07 »
pa malo bajadere, pa sladoled za eritrocite..... wake up babe, i nastavi da kokas kokice

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #35 u: Studeni 14, 2012, 15:50 »
  :) Ma malo sam sanjario sinoć. A nije ti ni prijedlog za eritrocite nimalo loš :)
Ubit će ih Bili ko zeca

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #36 u: Studeni 14, 2012, 17:40 »
 :2funny:

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #37 u: Studeni 15, 2012, 11:25 »
Danas sam vadio nalaze krvne slike. Uz povećanje doze ribavirina sa 2+2 na 2+3 i istu dozu interferona (90 mikro), u zadnjih sedam dana, leukociti su se čak malo popravili, sa 3,4 na 3,5. Kokice stvarno djeluju. Kokajmo. :)
Nešto su pale vrijednosti eritrocita i hemoglobina, ali je i ovo još uvijek OK. Zadnjih dana intenzivno cijedim sok nara i zamrzavam. Prijatelj koji je na dijalizi tvrdi da nikad nije imao bolje eritrocite nego u periodu dok je prošle zime koristio ovaj sok. Hoće li kod mene djelovati, vidjet ćemo.
Ubit će ih Bili ko zeca

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #38 u: Studeni 15, 2012, 18:28 »
a što zamrzavaš?  da imaš za poslije ili je neka fora

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #39 u: Studeni 16, 2012, 14:02 »
Ma nije fora, čuvam za poslije. Prvo sam pravio sirup ovog soka, koji je ukusom super, ali se u frižideru može održati svega nekoliko dana. Sada sjemenke stavljam u sokovnik i zamrzavam sok bez šećera. Od tri velika nara se iscijedi oko pola litre soka koji je veoma jak i mora se razblažiti i zasladiti. Ovako zamrzavam jer nemam neki veliki kapacitet zamrzivača pa mi je bezveze da mi i šećer zauzima taj prostor.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #40 u: Studeni 21, 2012, 08:43 »
uuu, taj sok je fenomenalan, ako je nar zreo. U Istambulu ga cede pred tobom na ulici, puna casa od 1,5 nara, a kad ga popijes dobijes krila......
Ja sam se lepo vakcinisala protiv A+B jer sam isla u Egipat i dobro sam to uradila, sad ide druga doza na kraju meseca a treca u junu. Vakcine moramo sami placati a svaka doza kosta 63 eura, ali kazu da stiti 10 godina.
Veeeliki pozdrav!

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #41 u: Studeni 21, 2012, 20:20 »
Kad si već spomenula vakcinu za hep B, zanima me ko se od vas vakcinisao za B i da li su vam to doktori preporučili. Ja kad sam pitala doktora za svog dragog dal treba da se vakciniše rekli su nemoj sad ko zna kako će to djelovati na njegov HCV, možda ga pokrene još više i da mogu ja da se vakcinišem al onda ne bi smjela imati neki kontakt sa s njim 6-12 mjeseci !!!!!!!!!!!
Ništa nisam razumjela.
Šta vi znate o ovome?

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #42 u: Studeni 22, 2012, 10:49 »
Istina je sta su ti rekli. Dok sam ja bila na interferon terapiji 48 nedelja rekli su mi da ni ne pomisljam na vakcinu a i posle toga nije mi preporuceno i spomenuto. S obzirom da sam isla na odmor u Egipat (a i cesto putujem po sajmovima gde se nude prehrambeni proizvodi) od turisticke kompanije ETI je "preporucena" vakcina A+B. Onda sam citala po internetu i pitala ljude koji su isli,  i bar ovde u Nemackoj, svi su se vakcinisali za Egipat.
Istina je da 80% turista ima razlicite stomacne smetnje, iako se voda iz slavine koristi samo za pranje (cak se za pranje zuba koristi flasirana voda). Znaci, razne stomacne nelagodnosti, nadutosti, prolivi - a to mi nekako indicira i na mogucnost zaraze sa virusom hep. A ili B.
Mislim da treba ipak prvo uraditi analizu krvi i videti da li se ikada bilo u kontaktu sa tim virusima, pa ako ne - i nema antitela onda se moze vakcinisati.
Naravno, ukoliko za to postoje osnovani razlozi.
Pozdrav

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #43 u: Studeni 27, 2012, 09:12 »
Ja ušao u 12-tu sedmicu terapije. Za par dana ću ponovo raditi PCR i iskreno se nadam istom rezultatu kao i prošli put. Svjestan sam da, nakon pauze, ne koristim punu dozu interferona (pola doze) i nešto manju dozu ribavirina (2+3), pa da to može dovesti i do drugačijeg rezultata PCR-a.
Tokom vikenda sam lagano planinario, bio se spraman vratiti na polaznu tačku ukoliko me neki od uspona umori, ali je sve išlo dobro.

... Ja sam se lepo vakcinisala protiv A+B jer sam isla u Egipat i dobro sam to uradila, sad ide druga doza na kraju meseca a treca u junu. Vakcine moramo sami placati a svaka doza kosta 63 eura, ali kazu da stiti 10 godina.
Veeeliki pozdrav!

Ne znam kako je kod vas što se tiče plaćanja lijekova (vitamina) koje koristiite tokom terapije. Ja koristim B12 i B kompleks i mjesečno to plaćam nekih 30-ak Eura.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #44 u: Prosinac 01, 2012, 14:56 »
sve to moramo placati Pantelija, vitamine i ostale lekove za svaki 5 eura participacija. Planinarenje je odlicno, samo nastavi

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #45 u: Prosinac 01, 2012, 17:03 »
Pantelija, jesi li radio PCR

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #46 u: Prosinac 01, 2012, 18:07 »
Dao sam krv za PCR i sada mi valja čekati dvije sedmice. Kada sam prošli put išao po nalaz, a znao sam da je gotov jer sam zvao telefonom, nekakav sam čudan osjećaj imao: i ide mi se po nalaz i ne ide.
Nekako mi je stresno uzimanje nalaza krvne slike četvrtkom. Nalazi su sve lošiji, pa me stalno hvata panika da će mi prekinuti terapiju. Prošli put, kada je bila pauza u terapiji, čak mi je bilo napisano i rješenje o prestanku, pa je samo negativan PCR i moje neskriveno razočarenje takvom odlukom, dovelo do produžetka. Hvala doktoru koji me vodi.
Ubit će ih Bili ko zeca

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #47 u: Prosinac 01, 2012, 18:12 »
ako bagda da bude negativan, kad ti je već slaba krvna slika.
Reci mi kakva je procedura: injekciju ti daju na klinici, u koji dio tijela, i jel se vadi krvna slika svake sedmice?

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #48 u: Prosinac 01, 2012, 18:25 »
Interferon dajem sam sebi kod kuće u stomak, samo sam prvi dobio na klinici u mišić ruke. Iglice su tako tanke da skoro ništa i ne osjetim. Najjači osjećej je kada iglu naslonim na kožu, a sam ulazak u tkivo ispod kože je potpuno bezbolno. Tada sam dobio i terapiju za sljedeće 4 sedmice, pa kada to potrošim dobijem novu dozu itd. Vađenje krvi i kontrola kod hepatologa je, u mom slučaju, svake sedmice. Mislim da ostali idu rjeđe.
Ubit će ih Bili ko zeca

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #49 u: Prosinac 01, 2012, 19:02 »
jel moraš interferon čuvati u frižideru ili ne

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #50 u: Prosinac 02, 2012, 16:13 »
U frižideru je svo vrijeme. Interferon dolazi u tankim staklenim špricama uz koje je i iglica. Neposredno pred uzimanje terapije vadim interferon iz frižidera pa ga neko vrijeme držim na sobnoj temperaturi ili, ako žurim, špricu ugrijem rukom. Interferon uzimam petkom u popodnevnm satima. Nepraktično bi mi bilo da sa interferonom idem u ambulantu, da bi mi oni dali dozu.
Određena disciplina postoji kod uzimanja ribavirina. Svako jutro u 6h i popodne u 18h jedem kako bi tada popio i ribavirin. To zna malo biti pegla kada recimo vikendom treba rano ustati, ili kada za popodne imaš neli plan, a onda shvatiš da treba jesti. Ali se i na to navikne, uđe u rutinu, sada kada nešto planiram, odmah razmišljam i gdje bih i šta mogao jesti.
Malo je teže bilo kada sam ribavirin uzimao tri puta dnevno, tada su mi sva tri obroka bila diktirana i to u 6h, 14h i 22h.
Ubit će ih Bili ko zeca

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #51 u: Prosinac 02, 2012, 18:30 »
hvala ti na iscrpnom izvještaju  :)

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #52 u: Prosinac 03, 2012, 09:07 »
Pa zbog toga smo na forumu  :)
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #53 u: Prosinac 07, 2012, 19:02 »
Danas sam, nakon kontrole, svratio da provjerim da li je gotov PCR. Gotov je i opet NEGATIVAN  :D Maloprije sam sa zadovoljstvom bocnuo stomak 14-ti put. Idemo dalje  :)
Ubit će ih Bili ko zeca

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #54 u: Prosinac 08, 2012, 10:54 »
super super super  O0

Dobije čovjek snage da nastavi.

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #55 u: Prosinac 24, 2012, 13:27 »
Divne vesti!
cestitam

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #56 u: Rujan 16, 2013, 18:24 »
Evo me nakon dugo vremena. Završio sam sa terapijom, dobio nalaz PCR-a i opet je NEGATIVAN. Iskreno, sreći nigdje kraja. Svo vrijeme nakon nastavka terapije sam bio na nekoj polovičnoj dozi, ribavirina sam uzimao, u prosjeku, tri dnevno, interferon uglavnom pola injekcije. Zbog problema sa krvnom slikom koji su bili puno veći nego li u predhodnim postovima, išao sam na kontrole uglavnom svake sedmice.
Za sve one koji imaju problema sa krvnom slikom tokom terapije, dobar rezultat se, očito, može dobiti i sa polovičnom dozom. Ja sam za nastavak terapije skoro pa pregovarao sa svojim doktorom i bio uporan u traženju nastavka terapije nakon prkida. Ne odustajte.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #57 u: Rujan 27, 2013, 19:03 »
Bravo Pantelija, bitno je da si negativan! ja se vratila s peglanja, bogami me Colic zategao posteno, nijedne borice. Moze slike, ali kasnije, jos sam otecena i u modricama

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #58 u: Ožujak 03, 2014, 13:20 »
Pozdrav svima. Dobio sam rezultate PCR-a vađenog 6 mjeseci nakon prestanka terapije. PCR je i dalje NEGATIVAN  :)

Kod više korisnika foruma sam pročitao zabrinutost zbog preskočene doze ribavirina, zbog smanjene doze, bojazni da je interferon u jednoj od doza bio nepravilno čuvan i sl. Zbog toga sam napravio dijagrame koji su u prilogu, a koji predstavljaju doze interferona i ribavirina koje sam primao tokom 48 sedmica, uz 7 sedmica pauze zbog loših nalaza krvne sklike. Svaka od vertikalnih linija predstavlja dozu ribavirina i interferona koju sam primao tokom jedne sedmice. Očito se, srećom, rezultat može postići i sa bitno manjom dozom od propisane.

Pozdrav svima na trojnoj i dvojnoj terapiji, svima želim mnogo sreće sa nuspojavama i negativan PCR.
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline argentino

• Senior
« Odgovori #59 u: Ožujak 03, 2014, 13:44 »
Pozdrav svima. Dobio sam rezultate PCR-a vađenog 6 mjeseci nakon prestanka terapije. PCR je i dalje NEGATIVAN  :)

Bravo,odlične vijesti.

To je ono čemu na kraju balade svi težimo i nadamo se.

Čestitam,drago mi je radi tebe...kao i radi svakog ko postigne takav rezultat O0
"AKO SI NAŠAO PUT BEZ PREPREKA NA NJEMU,VRLO JE VJEROVATNO DA ON NE VODI NIKUDA"