Autor Tema: predstavljanje  (Posjeta: 3922 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mario1

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
predstavljanje
« u: Lipanj 29, 2012, 15:38 »
evo me tu sam :-)
konačno na mjestu gdje smo svi bar po nečemu jednaki, znam da imam antigen hepatitisa B, detaljne nalaze nisam nikada napravio, srećom mislim da nemam simptome

nalaz star cca 7 mjeseci bio je ovakav:

HBsAg kvantitativni  pozitivan  3341 IU/mL
HBsAg (Hepatitis Bs antigen) pozitivan
Anti HBs   neg
Anti HCV   neg

antigen imam već vjerojatno 20 godina ili više

jako sam nemaran što se vlastitog zdravlja tiče, žalosna činjenica je što uopće ne znam što raditi i kako se odnositi prema dijagnozi
a već sam užasno umoran od stalne pažnje da nekog slučajno ne zarazim

eto toliko od mene za sada

i naravno pozdrav svima

:-))

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
Odg: predstavljanje
« Odgovori #1 u: Lipanj 29, 2012, 22:36 »
Pozdrav mario1,

dobro došao na forum :-)

Zanimljivo je da smo iste godine saznali za infekciju (ja u kolovozu 1998. god.) :-(

Prema podacima koje si napisao ne može se puno zaključiti, naime, navodiš samo podatke za HBsAg, anti HBs i anti HCV.
Na markerima koje sam ja radio, uz podatke koje ti navodiš, bili su uvijek i sljedeći podaci: anti HBc, HBeAg, anti-HBe te IgM anti-HBc.

Kod prognoze o mogućoj trajnoj eliminaciji virusa bitni su podaci o HBeAg i anti-HBe. U slučaju ako bi HBeAg bio pozitivan,
a anti-HBe negativan, šanse su dobre. Kod mene to nažalost nije slučaj!

Glede tvoje dileme što raditi, svakako bih ti savjetovao da se javiš u jedan od centara za virusne hepatitise kako bi napravio potrebne
nalaze i nastavio se nakon toga dalje redovito kontrolirati. Kontrole u normalnim okolnostima podrazumijevaju kontrolu krvne slike, biokemije jetre i HBV DNA dva puta te ultrazvuk jetre jednom godišnje. U zadnje vrijeme se u klinici za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević" može napraviti i fibroelastografija, a to je potpuno bezbolna pretraga koja traje svega nekoliko minuta, a daje dosta dobar uvid u stanje jetre. Biopsija se još uvijek smatra pouzdanijom pretragom i preduvjet je za terapiju, ali dok ne budeš spreman otići na biopsiju tu je i fibroelastografija kao dosta dobra alternativa, iako ne može u potpunosti zamijeniti biopsiju.

Za dodatne informacije se možeš obratiti i savjetovalištu za virusne hepatitise klinike "Dr. Fran Mihaljević", na br. telefona 01 / 2826 270 od 10 - 16 h radnim danom.

Pri istom savjetovalištu su također na raspolaganju i:

Psihologinja, na e-mail: lmirjanic.huhiv@gmail.com, tel.: 01 / 2826 270
Socijalna radnica, na e-mail: kduvancic@gmail.com, tel.: 01 / 2826 147

S obzirom da si rekao da nisi imao nikakvih simptoma, može se pretpostaviti da ti je jetrica u dobrom stanju :-)
Ipak bi bilo dobro da se redovito kontroliraš kako bi, u slučaju pogoršanja stanja, na vrijeme startao s odgovarajućom terapijom.

Lijepi pozdrav i sretno!

Offline mario1

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2012, 09:13 »
Pablo, puno ti hvala

nalaz koji sam upisao je sadržavao samo navedene podatke, napraviti ću drugi, zahvaljujući ovom forumu, ovaj puta ću ja tražiti što sve da rade/broje/mjere/gledaju/naplate

Vrijeme je da počnem paziti na tu pozitivu koju nosim...
hm, vjerojatno s godinama čovjek postaje pametniji, možda samo malo bolje informiran....... ili jednostavno pronađe bolje izgovore da se konačno počne brinuti za vlastito zdravlje

oduvijek sam mrzio ta razna bockanja i analize, ali kad se mora.........

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #3 u: Lipanj 30, 2012, 10:09 »
..... razumijem te, i meni sva ta bockanja nisu bila draga, hehehe
Ali s vremenom se navikneš, tako da više i ne osjećaš nikakvu bol - bitno je samo biti opušten i tada je bol minimalna.
Jedino na što se nisam mogao naviknuti, i vjerojatno nikad niti neću, je vađenje krvi iz prsta :-(

Nije mi jasno zašto moraš osnovne podatke tražiti po forumu, mene je liječnica opće prakse uputila specijalistima koji su me dalje uputili što i kako treba raditi. Čini mi se da je u tvome slučaju zakazao liječnik opće prakse, ali bez obzira na to sad si na pravom putu i to je jedino bitno.

Pozdrav

Offline mario1

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Lipanj 30, 2012, 11:37 »
i ljiečnik opće prakse i lokalni centar u kojem sam naravno evidentiran
i specijalisti davne 99   kao jetrice su ok, može u kukuruznom brašnu, s salatom od luka.... dobro je šibaj.
i naravno moj nemar za vlastito zdravlje

samo posao posao posao...... liječniku ću sutra.....

prava istina je ustvari da sam si sam kriv
liječnici su samo dobar izgovor

puno sam čitao o temi, ali puno je i kontradiktornosti, pa su zato baš informacije iz prve ruke neprocjenjivo važne

Offline mario1

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Rujan 26, 2012, 17:20 »
nakon malo novog bockanja dobio sam ovo...........

HBV DNA 6.64E+2     IU/mL

HBsAg pozitivan (monolisa, ultra vidas, abbott)
HBsAg kvantitativni test   POZ  3660  IU/ml
Anti-HBs     NEG
Anti-HBc ukupni (IgG+IgM)   pozitivan
Anti-HBc IgM neg.
HBeAg   neg.
Anti-HBe   pozitivan

datum testiranja 24.09.2012.

izgleda da nemam sreće........