Autor Tema: Nalaz Hepatitis B- vaše mišljenje  (Posjeta: 6637 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sarajlija

• Učim pisati
  • *
Nalaz Hepatitis B- vaše mišljenje
« u: Lipanj 20, 2012, 14:41 »
Pozdrav, veoma veoma veoma mi je drago što sam naša ovaj forum, svaka čast onim koji su ovo pokrenuli,.

Naime 2008godine sam darovao krv i tda sam otkrio da imam hepatitis b. Naime 2008 sam otišao da izvadim nalaze i sve što treba i
bili su ovakvi.

3.4.2008
Vrsta pretrage : HBV-DNA-QUANT
Rezultat : 2.04 x10^0  IU/ml
Broj DNA kopija : 1.47 x 10^1  (147)

...i onda sam svako 6 mjeseci vadio krv i nalazi su varirali, nekad manje nekad više.

i danas  dobijam najnoviji nalaz

6.6.2012
Vrsta pretrage : HBV DNA PCR kvalitativno i kvantativno
Rezultat :4,62x10^2 IU/ml
Broj DNA kopija 3.33x10^3     ( 3.326 )

Inače :
Anti-HBcII - 13.31 -Reactive  
Anti-HBe -0.02- Reactive
anti-HBs - 0.00 -Nonreactive
Anti-HCV -0.16- Nonreactive
HBcAb-Igm 0.06 -Nonreactive
HBeAg- 0.0640- Nonreactive
HBsAgQ2 - 4216.55 -reactive 

Osoba sam koja još uvijek ne zna kako sam se zarazio, bavio sam se sportom košarkom 8 godina, ne pušim, ne pijem, koliko toliko se zdravo hranim.
Mislim da sam dao dovoljno informacija , šta da radim , mislim da me počinje hvatati panika.

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
  • HBV +
Odg: Nalaz Hepatitis B- vaše mišljenje
« Odgovori #1 u: Lipanj 20, 2012, 17:40 »
Pozdrav Sarajlija,

imajući na umu činjenicu da si kronični nositelj virusa hepatitisa B stanje ti teško može biti bolje - želim reći da je jako dobro.
Prema tome, nema potrebe niti za panikom niti za pretjeranom brigom.

Ja sam 1998 otkrio da sam HBV+ i od tada se kontroliram dva puta godišnje, pazim na hranu, ne pijem alkohol
i mogu ti reći da se s hepatitisom B može kvalitetno živjeti. Jedini problemi koje sam imao s hepatitisom B bili su oni
koje sam si sam stvorio, kao što je vjerojatno i kod tebe slučaj.

Aktivnost virusa kod tebe je minimalna i stvarno nema potrebe za panikom.
Kada bi se broj virusa brojao u milijunima, tada bi stanje bilo ozbiljnije, ali i u tom slučaju postoje lijekovi koji pomažu i vrate viruse
u prihvatljive granice.

Učinkovitog lijeka za potpunu eliminaciju virusa nažalost nema, a oni koji se koriste služe prije svega za održavanje broja virusa unutar
prihvatljivih granica.

Što se okoline tiče, postoji cjepivo protiv hepatitisa B čime se, prije svega, članovi obitelji zaštićuju od prenošenja zaraze.

Moja preporuka ti je da budeš odgovoran prema svome zdravlju i da na njega paziš koliko bi trebao paziti i svatko tko nije zaražen,
ostatak vremena i energije usmjeri na stvari koje te čine sretnim, a nisu u koliziji sa zdravim životom :-))

Pozdrav i sretno!

Offline Maslacak

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Ožujak 19, 2013, 13:29 »
Postovana dr. Hristic,

Pisem Vam iz Beograda. U procesu sam lecenja akutnog hepatitisa b. Uzimam terapiju zefix i jako sam dobro odreagpvala na lek. Posle dvadesetak dana provedenih u bolnici, nalaz mi je bio blago pozitivan.

Moj partner se takodje ispitivao i njegovi rezultati su sledeci:

HBs Ag Reaktivan
HBe Ag Nereaktivan
HBe At Reaktivan

PCR HBV DNK kvantitativno < 300
Napomena: U uzorku nije detektovana HBV DNK, donja granica detekcije testa je 300 copie-ml

Moje pitanje je, da li je on nosilac virusa i da li sam ja od njega dobila virus?
Doktori u Beogradu imaju oprecna misljenja, te sam Vas htela zamoliti za Vase misljenje.

Unapred vam puno hvala.

Srdacan pozdrav

Offline Almeg

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
  • Hvala doktorima na infektologijiji, Split
« Odgovori #3 u: Studeni 02, 2018, 06:07 »
Poštovanje, dali mi netko iz svog iskustva može reći koliko se u Hrvatskoj čeka za dobit terapiju za hepatitis B kronični.
Frano Petrić