Autor Tema: HITNO zakočilo na zadnji mjesec problem leukociti Pomagajte  (Posjeta: 9635 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petar

• Učim pisati
  • *
Pozdrav svima
evo ja zakočio na zadnjem mjesecu
Prvu dozu san primio 03 01 nakon tri mjeseca nalaz je bija NEGATIVAN šta je lipo za viditi.
Ovako mi izgleda nalaz trombocita i leukocita        prije pčetka terapije 06 12    T 152               L 6.9
                      trom                                  leuk
19 01  12      129                                    3.2
21 02             103                                   3.7
20 03            137                                    3.6
NALAZ HVC RNA negativan                                   i sad vrijednosti polako padaju
03 04             71                                     3.1
22 05             93                                     2.6
28 05             100                                    2.4           
U sridu 30 05 sam bija uSplit kod doktora i da uzmen zadnje četri doze interferona i tablete(utorkom se bockam tj dan prije nego sam otišao kod doktora) i lipo sam se iznenadija kad mi je rekao da iduću dozu ne uzimam već da da napravim nalaz krvi naime
leukociti su preniski  .
Malo san bija zatećen situacijom ali se nadam da kad je kazao iduću dozu  da je mislija na INTERFERON  jer to bi trebalo biti logično jer ribavirin uziman 2 x dnevno i tako sam nastavija ovu par dana a i do utorka kad idem kod njega.
Jeli ko imao problem sa leukocitima i  pa neće mi valjda zadnji mjesec ukinit terapiju,znam da postoji neka inekcija kad leukociti padnu na nulu(bar sam tako čuja) a ima li išta šta pomaže da se oparave prije nule :) NEMOGU virovat da če me sad zaj. 

pozdrav

Offline renata

• Učim pisati
  • *
Odg: HITNO zakočilo na zadnji mjesec problem leukociti Pomagajte
« Odgovori #1 u: Lipanj 01, 2012, 22:01 »
Kad su meni leukociti pali na dva, ali ne zbog terapije, nego radi druge stvari, preporučili su mi tablete od shitake gljive u kapsulama. Mislim da se zove imunoahcc. Leukociti su mi se digli na 7 za tri dana. Vrijedi pokušati.
Sretno !!!

Offline petar

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Lipanj 02, 2012, 10:46 »
Idem vidit u apoteku dali imaju . Hvala

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: Lipanj 03, 2012, 00:32 »
I meni se isto desilo, pred kraj treceg mjeseca. Ostao u bolnici, primio Neupogen (injekcija za koju si cuo), za 2-3 sata leukociti se sa 2 digli na 5 i nesto, prenocio i ujutro primio interferon. Znaci, bez prekidanja terapije. Iako sam bio skrsen kao da me voz pregazio, al i to je brzo proslo. A prije nule hm.... prvo sto mi pada na um je Kopriva (a po mom misljenju i najbolji izbor), sad je imas dosta u prirodi, naberi je, spremi kao spinat i navali. Sretno!

Offline StHcv

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Lipanj 03, 2012, 11:01 »
pozdrav Petre

Nemam ti nikakav savjet kako da podigneš leukocite, mogu te samo utješit da su i meni  krajem 3. mjeseca terapije pali na 2.5 ( nije bilo govora o smanjivnju ili prekidanju terapije), al su se sami nakon 20 dana digli na 2.8. Malo me čudi šta je tebi na tolike leukocite odma prekinilo terapiju. Koliko su doktori u istoj bolnici različiti vidi se i po tome da ja uopče nisam radia PCR za vrijeme terapije. Tebi su možebit pali i neutrofilni granulociti. Kad pomnožiš broj leukocita i neutrofilnih granulocita dobiveni broj mora bit veči od 70 ili 75,(nisam siguran) u protivnom smanjivanje ili prekid terapije.
Bit če to sve u redu. 

Pozdrav otoku

Offline petar

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Lipanj 04, 2012, 14:58 »
danas trom. 110   leuko.  2.8 sutra odlazim u Split kod doktora
poz

Offline leonardo

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
« Odgovori #6 u: Lipanj 05, 2012, 16:22 »
Petre, kokice povecavaju leukocite
pop-corn, jedi svaki dan

Offline petar

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 u: Lipanj 06, 2012, 18:12 »
Evo nastavija sam terapiju(još tri anpule)

Hvala vam za savjete nisam zna za kokice