Autor Tema: Nova terapija  (Posjeta: 10031 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lelana

• Junior
  • **
  • Spol: Ženski
Nova terapija
« u: Travanj 22, 2012, 17:10 »
Pozdrav svima,
Dragi prijetelji sa foruma,
Ja danas bila kod doktora i iznenaadenje:nova trojna terapija available!
Krasno, Ja sretna,pitam doc. Kada mogu poceti a on meni "samo da napravimo nekoliko nalaza"I tako dok on pise nalaze kaze da je terapija jako skupa I da Ja to moram samaplacati.Ok.A koliko je to puno,pitam ja njega a on ce meni....(necete vjerovati)---  72.000 U$.
Onda ja njemu lijepo rece da ne pise nalaze " za sada"
Durustvo,kako je situacija kod vas?
Ima li vas da mozete platiti terapiju,ili imate li neko rjesenje za OVO!
ovaj lijek je za nas jedina sansa, za monoge nas!
Optimizam zraci iz mene, ali rjesenje nemam.........POZDRAV
Sve se dešava sa razlogom!

Offline Ja

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Nova terapija
« Odgovori #1 u: Travanj 23, 2012, 06:00 »
Evo sad bih mogao umrijeti na licu mjesta od same pomisli na kolicinu hemije koju bih ubacio u organizam putem trojne terapije! Uz to mi samo jos i fali da sam platim tolike pare za taj strasni cin!  :idiot2: ( Iako stvar ne mijenja i ako je novac iz fonda za lijecenje). A za koliku mogucnost izljecenja? 40, 50, 60%? Sve je to jos uvijek malo... I sve je to jos uvijek mlado. Niko nista ne zna 100%, niko nista ne garantuje. Pa cak ni za dvojnu terapiju, kamoli za trojnu. Jedino sto je sigurno je da ce oni nabaciti dodatnih 72.000 dolara na svoj racun, a s tobom sta bude... Ne znam za vas, al ja bas nemam vremena ni zelje da jos jednom budem pokusni kunic za kojekakve farmaceutske splacine od kojih cu, ubjedjen sam, umrijeti i prije vremena... Pa toliko dobrih, zivotonosnih stvari nam priroda daje na koristenje. I to potpuno besplatno. Toliko je puno ljepsih nacina da se zivi sa ovom bolescu. Mislim da iz jedne neuspjele terapije samo treba izvuci pouku i krenuti dalje, udariti kontru na sav onaj strah i neizvjesnost, okrenuti se sto zdravijem zivotu i zivotu uopce. I onda se mnogo novih vrata otvara. A vjerujem da ih mnogi od nas nisu otvorili sva. Dok ih otvaramo manje mislimo o bolesti, a ujedno umnogome popravljamo stanje... To je moje rjesenje, moj nacin i moja preporuka ostalima.

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #2 u: Travanj 23, 2012, 07:09 »
Ja se pot puno slazem s tobom,Ja, isto sam pobornik zdravo ishrane I raznih " biljcica", na tom polju se osjecam jako komfi,Ali isto ne smijemo zanemariti medicinu.Sve je to tacno sto si rekao o farmaceutskoj industriji,ta svi mi to zanamo,Ali nemamo izlaz.
Sto se tice postotka on je 90% izljecenje, pogotovu za genotype 1, koji sam ja.
Ali ko ce se moci  izlijeciti? :nezna:

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #3 u: Travanj 23, 2012, 19:48 »
U petak je ministar zdravstva objavio proširenu listu lijekova koji će se moći dobiti na teret HZZO-a. Spomenuto je da se među novoodobrenim lijekovima nalaze i neki za liječenje hepatitisa. Zna li netko o kojim lijekovima se radi?

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #4 u: Travanj 24, 2012, 15:48 »
Pablo

Ima nešto za tebe
Tenofovir je uvršten na listu

Pozdrav!

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #5 u: Travanj 26, 2012, 18:37 »
Ima li neko na forumu da koristi silimarin,zanima me ima li kakve koristi, da li je dobro koristiti kapsule ili treba sa jet od doka?
Ako neko ima neko iskustva,Molina da napise!
 :)

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #6 u: Travanj 26, 2012, 19:45 »
http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php/topic,746.msg16843.html#msg16843

Citiram Maju:
"PS: Ovaj forum ima jednu izvrsnu opciju "Trazi", gore u desnom kutu. Upisite zeljenu rijec ili pojam i lijepo ce se dobiti popis tema koje se referiraju na rijec."

Na forumu postoje teme silimarin
Pročitaj što su već ljudi napisali o tome

Ja koristim silimarin već tri godine ( nakon terapije pegasys + ribavirin)
Što reći?
Ne znam kakva bi razlika bila da ga ne uzimam?
Preporučeno mi je od strane liječnika da ga uzimam.
Osim toga imam potrebu nešto poduzimati za poboljšanje i održavanje stanja.
Silimarin koji ja uzimam je u kapsulama. Ujutro i uveče s jelom.
Učinkovitost ???
Osjećam se dobro, no virusi su još sa mnom.

Ovo što sam napisao ne znači da ne trebamo ponovo preispitivati nova iskustva i spoznaje
« Zadnja izmjena: Travanj 26, 2012, 19:51 od Ambo »

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #7 u: Travanj 27, 2012, 18:12 »
Hm,ti si Ambo diplomat!
Da,slazem se sa tvojom zadnjom recenicom,jer cu sada I Ja koristiti silimarin,nisam bila sigurna da je to u redu.
 :)

Offline mirsadc1971

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #8 u: Lipanj 28, 2012, 02:19 »

Offline Alan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #9 u: Srpanj 03, 2012, 20:16 »
Pozdrav,

Ja imam direktnu informaciju od jedne od vodećih svjetskih liječnica koju poznajem osobno
da kutija INCIVEKA u USA za tri mjeseca košta 60.000 USD a drugi lijek koji se tamo tek počeo uptrebljavati zove se VICTRELIS . Šanse su iste ali INCIVEK dozvoljava ponavljanje terapije bez tri godine čekanja i nema ograničenog broja pokušaja liječenja.

Ja sam već skoro tri mjeseca na pegintronu i Rebetolu i 20.07. mi vade krv za RNA PCR pa ćemo vidjeti što će biti.Do tada ću biti  :-X o tome.

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #10 u: Srpanj 13, 2012, 14:01 »
Drago drustvo, pozdrav svima!
Bila sam danas na godosnjoj kontroli kod mog gastroenterologa, ultrazvuk pokazuje sve naj-naj, a rezultati krvi stizu za desetak dana. A sad informacije za trojnu terapiju. Pitala sam med. sestru koja je vodila moju terapiju da li je kod nas u Njemackoj vec uvedena trojna terapija i rekla mi je ovako:
vec vise od godinu dana se koristi pored Interferona i Ribavirina, treca komponenta koja nastupa mesec dana posle ove dve klasicne supstance. Pacijenti  koji su do sada probali imaju vrlo brz odgovor na terapiju ali su nuspojave stravicne. od uvodjenja trece komponente, par meseci jos ide nekako, onda strada: zeludac, crevna flora, debelo crevo, koza, krvna slika je katastrofa i u 90% je potrebna hospitalizacija. Bilo je do sata nekoliko prekida terapije, ali mi nije mogla reci sto se tice ishoda. Uglavnom je rekla da i oni raniji non-responderi, vec posle 3-4 meseca postaju Negativci.
Toliko, javljam se kad dobijem rezultate

Offline Alan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #11 u: Srpanj 22, 2012, 19:23 »
Pozdrav svima,

eto u petak mi je prošlo 12 tjedana od početka terapije i vadili su mi krv za PCR test.Čekati ću jedno 15-tak dana na rezultate
i kao i uvijek sam optimista.Što god da bude - prihvatiti ću na pozitivan način.Toliko za sada pa ću opet biti tu kada dobijem rezultate

Pozdravčić O0