Autor Tema: Novi na forumu  (Posjeta: 7874 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dell

• Učim pisati
  • *
Novi na forumu
« u: Ožujak 07, 2012, 20:20 »
Pozdravljam sve forumaše! Evo tek sam se registrovao, pa da se predstavim, odnosno moju bolest  :)
Imam 28 godina i već dvije godine znam da bolujem od hroničnog hepatitisa B.
Liječenje sam počeo sa 100 miliona kopija, pegasysom, zatim Zeffixom, pa sada Zeffixom sa Hepserom, a trenutno stanje virusa je 62 hiljade. Tokom liječenja se osjećam dobro, nemam nikakvih problema... Eto toliko za početak.....  8)

Offline renata

• Učim pisati
  • *
Odg: Novi na forumu
« Odgovori #1 u: Ožujak 08, 2012, 07:12 »
I ja imam kronični b, pa već jedno 17 godina. Transaminaze su mi u granicama. Kako si došao do hepsere.?Molim savjet. Moj dr.opće prakse je malo neimformiran o tome. Jesi li bi na biopsiji?
Kakve su ti bile transmainaze?
Ja se hoću liječiti, a stalno se vrtim u krug.
Moram početi!!!

Offline dell

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Ožujak 08, 2012, 14:49 »
Kod nas u BiH sam je dobio besplatno, ali tek kad sam prošao terapije pegasysom i zeffixom, a viremija je i dalje bila visoka. Inače ako nema na recept, može se kupiti u Njemačkoj i košta oko 650 eura. Biopsiju nisam radio, samo ultrazvuk, a transeminaze su mi cijelo vrijeme ok. A što se tiče tebe, što prije počneš to bolje, jer kada sam ja otkrio HBV imao sam 85 miliona kopija, a tri mjeseca posle, kada sam počeo terapiju preko 100 miliona. Znači za tri mjeseca dok sam čekao na početak terapije broj virusa se umnožio za vieše od 25 miliona.
Sretno!

Offline renata

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Ožujak 08, 2012, 15:20 »
Moze li mi lijekove prepisati dr.opce praxe ili moram nekuda dalje.kakavi ti je bio uzv.jesi li imao kakve simptome kronicnog b.koliko imas godina. Ja 38.

Offline dell

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Ožujak 09, 2012, 09:29 »
Samo ih specijalista-infektolog može prepisati. A doktor opće prakse te treba uputiti njemu, pa će ti on sve dalje reći šta i kako. Imam 29 godina, a UZV sam radio i to i nije neki pokazatelj, najvažniji su markeri hep b, i PCR. Tu se sve vidi i sve bude jasno ko dan, a posle ako bude potrebe radi se i biopsija jetre.

Offline renata

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Ožujak 09, 2012, 11:14 »
Hvala lijepo.

Obećajem svečano zbog svoje djece da ću ovaj put istjerati do kraja !!!

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
  • HBV +
« Odgovori #6 u: Ožujak 09, 2012, 13:44 »
Pozdrav renata i dell,

i ja već duže od 10 god. znam da sam hbv+, ali do sada nisam koristio nikakvu terapiju. Specijalista kaže da je stanje dobro i da nema potrebe za terapijom, jer bi bila veća šteta nego korist od nje. Naime, čest je slučaj mutacije virusa pa lijekovi više ne bi djelovali, a možda će za to biti potrebe ako se stanje pogorša (nadam se da neće). Preporuka je zdrav život i redovite kontrole. Najveći broj kopija je bio nešto manje od 100.000, nakon čega je naglo pao na oko 1.500 i sada se kreće oko tog broja.  Na biopsiji sam bio i nalaz je također bio ok, specijalista mi je rekao da se stanje jetre bitno ne razlikuje u odnosu na stanje kod osoba koje nisu zaražene. Eto, čini se da se s virusom ipak može ostvariti neki suživot.

dell, nije mi jasno kako si od jučer do danas ostario godinu dana?  ;)

Offline dell

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 u: Ožujak 09, 2012, 22:28 »
Hahahah, na granici sam, uskoro će mi rođendan, pa bilo 28 ili 29, svejedno je, bitno ne mijenja stvar  ;D ;D
A što se tiče života sa HBV-om, može se, mada meni lično predstavlja poteškoću to, da sve što lijepo izgleda za jesti - nije dozvoljeno  ;D a ja sad, kad sam započeo sa terapijom tjeraću dok se može, pa šta bude....

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #8 u: Ožujak 10, 2012, 08:04 »
Slažem se, i 28 i 29 su super godine - uživaj u njima  :)

A što se terapije tiče, svakako si u pravu, izdrži do kraja i obznani nam ovdje, ako na kraju rezultat hbv dna testa bude negativan.
Nadam se da hoće, na dobrom si putu  ;)

Offline dell

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #9 u: Ožujak 10, 2012, 12:17 »
Hvala na podršci  O0 I sam se nadam da će na kraju biti negativan, a ako bude, javim vam... Uskoro trebam na neku kontrolu, pa možda mi i promijene terapiju, vidjećemo...

Offline delta

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #10 u: Ožujak 10, 2012, 22:29 »
Pozdrav dell! Kronični hepatitis B imam 11 godina,bio sam na običnom interferonu 6 mjeseci ,nakon toga na lamivudinu 5 godina. Sad mi je mutirao virus, počeo sam terapiju pegasysom, primio sam prvu injekciju. Bole me zglobovi,kosti,mišići............isto kao kad sam primao obični interferon.  Kako je tebi bilo na pegasysu,jesu nuspojave teže kasnije ili na početku terapije. Imam 38 godina i dvoje djece.

Offline dell

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #11 u: Ožujak 10, 2012, 23:54 »
Pozdrav Delta! I ja sam kao i svi imao nuspojava, ali to valjda zavisi od osobe do osobe kako će podnositi. Ja sam samo prvi dan imao temperaturu, kao i od obične vakcine, a posle mi je malo opadala kosa i ponekad nuspojave psihičke prirode, ali sve je prošlo ok, cijelo vrijeme sam radio i nisam se osjećao loše... Mada sam čuo od nekih ljudi koji su se samnom liječili da nisu mogli da podnesu pegasys zbog teških nuspojava pa su prekidali s terapijom. Inače, pegasys smanjuje odbrambenu moć organizma tako da se treba čuvati...

Offline delta

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #12 u: Ožujak 11, 2012, 20:41 »
Jesi pio neke vitamine ili nešto za pojačavanje imuniteta? Kod svog liječnika ću tek za mjesec dana, pa ću ga pitati. Kakva su tvoja iskustva sa biljnim preparatima,svi mi govore o nekim čajevima, neznam više ništa,totalno sam zbunjen!

Offline Malena

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #13 u: Svibanj 01, 2012, 01:40 »
Evo da se i ja predstavim nakon duze vremena sto citam ovdje na forumu i skupljam snagu reci nesto o sebi,zovem se Ivana imam 26 godina,majka dvoje djece prije 4 godine i prvoj trudnoci otkriven mi je kronicni hep b i borim se sama sa sobom da krenem dalje da vidim u kojemu je stanju ali nikako da pobjedim strah da mozda necu primiti lose vijesti,nadam se da ce mi biti lakse podjeliti iskustva sa vama,usput me zanima vase misljenje cula sam za kloidno srebro i da moze biti od velike pomoci pa me zanima dali itko zna nesto o tome?   Pozdrav svima....

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #14 u: Svibanj 02, 2012, 14:54 »
Ivana dobrodošla

Treba prebroditi strah od vijesti - loših ili dobrih.
Od neinformiranosti, zabluda i neznanja nikakve koristi.
Ako ne znamo stanje, kako da odaberemo optimalni put i moguće rješenje problema?
Odgađanje problem neće riješiti,  samo može stanje učiniti teže izlječivim.

Kao pacijenti izloženi smo proizvođačima raznih preparata, od efikasnih do potpuno beskorisnih pa i opasnih.
Koloidno srebro. To što možeš naći na internetu čisti je marketing.
Mnogi nude eliksire, a toga nema. Nema univerzalnog lijeka. A mnogi nam se takvim predstavljaju, čudesni i  čudotvorni.

Prije bilo kakve odluke obavi pretrage, utvrdi stanje a onda procjenjuj što dalje.
Vremena imaš, ali odgađanje ne pomaže.

Ovo bi trebao biti početak jednog uspješnog puta. Nadam se da ćeš krenuti.

Prvi korak jesu pretrage.

Offline renata

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #15 u: Svibanj 02, 2012, 22:11 »
Ambo pametno zboriš !!!

Moram i ja krenuti...

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI