Autor Tema: Pa evo da se predstavim!  (Posjeta: 12972 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LutaK

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Muški
  • Jos mi je samo to trebalo!
Pa evo da se predstavim!
« u: Veljača 02, 2012, 21:18 »
Pozdrav svima!

Pa da krenem sa gnjavljenjem... >:D :)

U ranim 30ima sam i evo prije 2 mj. mi je postavljena dijagnoza "Kronicni hepatitis B" (Hurrayyy :buck2:),nakon sto mi je sasvim slucajno naden na kontroli,zbog cega sam izgubio posao i nasao se u najgoroj fazi mog zivota!
Svi koji su dozivjeli ovo znaju kakve dane (i noci) sam provodio (nema gore nego kada odrastao muskarac place  :'( ;D),tako da necu duljiti ... Sada sam se malo smirio jer sam prebrodio fazu neznanja i neizvjesnosti ali je nazalost,ostala ljutnja u meni sa kojom se svaki dan sve teze nosim!
Naime,zivim uredno,ne spadam ni u jednu "rizicnu skupinu",sportas sam i vraski aktivna osoba,ne mjenjam partnerice(znam da svi to kazu ali ja stvarno ,ali stvarno zivim uredno ... :angel:) i osjecam se kao da mi je ucinjena nepravda koju nikako ne mogu ispraviti! Osjecam se kao da bi brdo mogao pomaknuti,zdrav sam (barem se tako osjecam) kao dren a firma i svijet me obiljezio kao bolesnog i rizicnog.. :'(.

Hitno sam obavio sve pretrage i kazu :

HBsAg,anti HBe ,antiHBc -pozitivni
anti HBs i HBeAg -negativni
HAV i HCV negativni
ALT 27,AST 28,GGT 20
PCR HBV DNA 193 IU/ml
UTZ jetre uredan
sva krv uredna (ko u bebe :))

Eto,mislim da ce vecini na forumu biti jasno,kao sto mi je specijalist i rekao,da je za sada sve ok i da nema mjesta za paniku te da moram na kontrolu za 7 mj. Iako ako mi bilo tko na forumu(dr. ,specijalist...) moze dati IKAKVU extra informaciju ili podatak o mome stanju,biti cu neizmjerno zahvalan! (Unaprijed hvala)

Ljuti me jer sam stavljen u poziciju gdje manje vise ne mogu utjecati na svoje stanje ( i to me ubija) osim cekati... Sta bas nema nikakav ljek/terapija/bablja trava/zmajevo krilo i gusterov rep..koji bi sam mogao potraziti/prakticirati osim cekanja i rigoroznog rezima prehrane??? Imam svu podrsku obitelji i spreman sam na sve opcije!

Kao sto vidim nisam jedini na forumu koji je razvio neke psihosomatske probleme gdje ponekada sam sebe uvjerim da me boli jetra,da me pece zeludac,da dobijam neobjasnjivu temperaturu... :idiot2: Je to samo u glavi ili??
Naravno,sve ovo drzim u zatvorenom krugu obitelji jer znam kakvi su ljudi (znam jer sami ja bio takav) prema zaraznim stvarima,mozda zato sam se i odlucio registrirati na forum,jer sam samo htio ponekada slobodno reci/napisati ono sto me gnjavi nekome tko zna o cemu govorim i zna kako svijet stoji sa hep B ...

Uh...sve mi je ovo nes sto sam mislio(ili bolje reci nisam mislio) da se nikada necu morati nositi sa time,da cu kroz zivot proci jureci kao vlak... :uglystupid2: kada ono BLOCK!

Eto...ako se sjetim jos sta,budite sigurni da cu vas podaviti i editirati si post :smitten:

:smitten:

Offline leonardo

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
Odg: Pa evo da se predstavim!
« Odgovori #1 u: Veljača 04, 2012, 08:36 »
Lutak, dobar dan.
Procitala sam tvoj post i samo se pitam sto si uopste govorio u firmi da imas Hep? Osim ako ne radis neki specifican posao ne bi smeli da ti zbog toga daju otkaz. To treba da ti zna UZA familija, i par jako dobrih i proverenih prijatelja. Isti sam tip osobe kao ti, samo nastavi dalje svoj zivot kao i dosada i potrazi terapiju koja duze traje i ima razlicite nuspojave, ali kad smo nas gomila prosli kroz to (neki se nazalost nisu izlecili)proci ces i ti.
Ne znam strucno da ti protumacim nalaze ali za podrsku sam tu!

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #2 u: Veljača 04, 2012, 18:36 »
hej,hej,navikni se da budees malo jaci!
Nalazi ti izgledaju prilicno dobro( samo se malo razumijem- ja sam C),kao da ti to nemas dugo,mozda da probas sa Dresevicem,mogao bi ti pomoci.
Meni licno nije,ali ja bolujem mnogo i puno godina!
Vrijedi sve pokusati! :)
Sve se dešava sa razlogom!

Offline renata

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Veljača 04, 2012, 21:09 »
E pa evo i  mene. Kronični b otkriven mi je u prvoj trudnoći. Smak svijeta...bilo je to prije 12 godina. Nakon toga krv nisam vadila 8 godina...negiranje strah ne znam ni sama što je bilo.
Krvni nalazii kao i tvoji...savršeni. UZV jetre normala (sem hemangioma koji kao nemaju veze sa hepom).
Druga trudnoća prije 8 godina. Djeca u redu...muž nezaražen a ja i dalje imam plus.
Dobila sam naziv kronični nositelj (što je kao bolje nego kronični hepatitis) jer ako si samo nositelj bolest nije aktivna -vele.
Ja nemam nikavih simptoma. Doista,ali ja doista niti sam umorna niti me boli jetra ništa...kao da ga ni nema.
Ali...tko zna. Može se i uspavani lav probuditi. Ne znam...
I meni je kao i tebi to stalno u glavi. Šta god radila, o čemu god mislila iskrsne odnekud strah od te bolesti.
Toga se nije moguće otresti. Nikako.
Ja imam 38 godina. Nadam se da će me bolest pustiti još barem 15-ak, dA MOJI DEČKI ODRASTU.
Želim priliku biti im mama dokle god  me budu trebali. Molim se za to.
Nisam bila niti blizu rizične skupine...nikako. Živjela sam baš dosadno. Moj  muž meni  je prvi i jedini partner.
Doista mislim da nije pravedno. Ali što danas je.
NIŠTA !!!
I kao što reče jedna žena "moj hepatitis postao je moj kronični podstanar"...

Pozdrav tebi i svima vama od Renate !!!

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #4 u: Veljača 04, 2012, 23:44 »
Pozdrav LutaK,

imam iste nalaze markera na hbv kao i ti, sa povremeno povećanim ALT vrijednostima. Redovito se kontroliram, 2 x godišnje, zadnjih 10-ak god.
Za infekciju sam saznao u ranim dvadesetima kada sam htio darovati krv. To me tada, najviše zbog neznanja, teško pogodilo. Kada se sada osvrnem na proteklo zaključim da sam najmanje problema imao zbog toga što sam hbv+.
Što se tiče informacije o tome da sam hbv+ dijelim mišljenje s Leonardom, a to mi je odmah na početku savjetovao i moj infektolog. Reći treba onima koji to moraju znati (obitelj, bliski prijatelji, zdravstveni radnici) ostalih se to ne tiče. Nije mi jasno kako si zbog toga mogao izgubiti posao, to je protuzakonito!
PCR vrijednosti su ti niske, nadajmo se da će u potpunosti nestati. Kod mene su varirale od nula do 100.000, prema mome dr. to su sve niske vrijednosti. U zadnje dvije godine su između 1.000 i 3.500. Biopsijom mi je potvrđeno da kroničnih oštećenja jetre nema odn. da zbog
prisutnosti virusa  nije u lošijem stanju nego kod neinficiranih.
Moj savjet ti je da nastaviš potpuno normalno dalje živjeti kao i do sada, naravno bez alkohola, cigareta i gaziranih napitaka.
Znači onako kako bi i inače trebalo živjeti bez obzira na hbv  ;)

Želim ti puno sreće i negativan nalaz na sljedećem PCR-u  :)

Offline LutaK

• Učim pisati
  • *
  • Jos mi je samo to trebalo!
« Odgovori #5 u: Veljača 06, 2012, 13:57 »
Mucho vam hvala na odgovorima! :smitten:

kada vidim da neki normalno zive sa ovime toliko dugo (i jos koliko citam,na neki nacen se rijese virusa),zaista dobijem pozitivniji stav na sve sto me ceka... O0..a tek kada citam ove brojeve na nalazima...

Toliko pitanja mi se vrti po glavi,izgleda mi da sto se vise raspitujem i saznajem ,manje toga mi je jasno i vidim da je manje vise sve moguce... :nezna:  da bi bilo najbolje ne razmisljati o tome,ali svaki put kada sam u blizini prijatelja i rodbine prati me neka glupa sjena i ubija me misao " pazi na ovo ,pazi na ono,pazi da ne zarazis nekoga..."

@leonardo - firma zahtjeva svoje preglede jer me oni  jos dodatno osiguravaju (strana firma),ali sada izgleda ne zele vise osigutavati pokvaren komad alata :tickedoff:

@renata - odahnuo sam kada sam saznao da se djeca cijepe pri rodenju i da nema opasnosti za njih...nemam ih jos ali planiram sa boljom polovicom (sve ovo nas je vratilo unazad),srecom ona cjepljena prije koju godinu zbog svog posla (evo koje su sanse da sam upoznao bas onu koja je cjepljena.. ;) ) isto pomisljam vec na to da barem mi nis ne bude dok me vise obitelj "ne bude trebala" a nakon toga ,ako mi dode vrijeme...jbga!

@pablo - da,citam da taj drek zna sam od sebe nestati ako je malih vrijednosti,je to dode "samo od sebe" ili terpijom? meni nikakvu terapiju nisu preisali niti me stavili na neke ljekove..

@lelana - moze molm te na PM  pojasnjenje,tko (ili sto) je Dresevic! hvala!!

jos jednom hvala svima!!!!

Offline delta

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #6 u: Veljača 15, 2012, 15:01 »
I ja sam tu u ovom društvu. Hepatitis B mi je otkriven slučajno prije 11 godina, kada sam vadio krvnu grupu jer mi je supruga bila trudna. Inače ona nema hepatitis B iako smo dvije godine bili u braku do tada.. Imam dvoje zdrave djece i liječim se skoro cijelo vrijeme od tada. Prvo sam bio na interferonu 6 mjeseci ali nisam uspio izbaciti virus. Imam kronični hepatitis B i njega se stvarno teško riješiti,  Lamivudin sam pio preko 5 godina da bi virus sada postao rezistentan na njega kao i na adefovir,telbivudin. Dr.mi je predložio da sada pokušamo sa pegiliranim interferonom.  Napravio sam ponovo sve nalaze kao i biopsiju jetre i sada čekam da mi komisija odobri pegilirani interferon.
Što se tiče bolova u predjelu jetre to sam stalno osječao, konstantni umor........... Naravno da je bilo i depresije,mislim da nemam ženu i djecu da bi jednostavno odustao od svega, a ovako borim se svaki dan jer život je borba..........

Offline renata

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 u: Veljača 16, 2012, 10:48 »
Pa sad si mislim, ja za svoj kronični znam već 12 godina. Ne liječim se nalazi su mi dobri. Ali ja u zadnje tri godine, doista ali stvarno doista nemam bolova u predjelu jetre, nikakvih. Umor...ne.
U stvari jako sam fizički aktivna, po ljetu puno bicikl, oko 20-ak km po turi. Sada je zima pa kombiniram zumbu i teretanu.  Ali shvatila sam jedno. Što više na to mislim, osjećam se gore. Ne kažem da bolest treba zanemariti, ali ne stalno na nju misliti. Puno je toga u glavi. Glava nas napravi bolesnima i kada to nismo. Ljudski mozak je jako prefrigana stvar.
Da imala sam i ja bolove i simptome svakakve. U stvari imala sam svaki simptom na koji sam naišla na netu. Ali oni u zbilji nisu postojali. Upala sam u depresiju, tešku. Užas. Jednog jutra sam se probudila i rekla  SAD JE DOSTA. I bilo je. Ja sam dobro. Poletnija sam i življa od onih koji hepatitis nemaju, stalno sam u pokretu. Popijem si tu i tamo sililmarin i sirutku. Malo ovih ljekovitih trava.
I to je to. Ljudi dragi, što je tu je, život je jedan. Živite ga potrošite to vrijeme koje nam hepatitis u stvari kao bolest poklanja. Ljudi umru od raka u par mjeseci.  Mi ipak imamo priliku. Neki od nas se u stvari neće nikada niti razboljeti.  Ja vam želim isto što  i sebi. Još puno godina  i još puno sjajnih prilika koje NE SMIJETE PROPUSTITI. NIKAKO.

Offline delta

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #8 u: Veljača 16, 2012, 15:44 »
Sve što si napisala je istina,imao sam i ja svojih faza kada nisam htio nigdje izlaziti,družiti se. Sada sam po tom pitanju puno opušteniji,bolesti se uopće više ne bojim. Pokušavam se okružiti ljudima koji me razumiju, sa kojima se mogu smijati. Jako mi je teško padala bolest u početku, ja sam svima rekao tako da su me neki počeli i izbjegavati,bilo je svakakvih situacija. Danas kada sve to sagledam mogu zaključiti da su oni pravi prijatelji ostali uz mene, a oni drugi o njima  nije vrijedno ni pričati. Jednostavno me to više ne opterećava. Sigurno gledam život drugim očima, shvatio sam šta mi je u životu stvarno važno. Najteže mi je financijski ovo sve izdržati jer nisam stalno zaposlen.

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #9 u: Veljača 20, 2012, 06:47 »
Hi LutaK,
Izvini sto ti nisam prije odgovorila,nisam dugo bila na forumu,stanje depresije,znas vec. Rifat Dervisevic je nas poznati travar iz Crnr Gore.Poznat je po tome da lijeci hepatitise sa cajevima i kapima.Mozes ga naci na netu,a ja cu pogledati tel no ,pa ti javim.Vrijedi pokusati!
Meni licno nije pomoglo,ali ima puno njih kojima je.
Pozdravwc!

Offline mirsadc1971

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #10 u: Svibanj 17, 2012, 19:47 »
Hep B su mi doktori otkrili u pocetkom februara 2012,nako od jedne od mojih ludih noci pijenja alkohola sa rajom.
nalazi su mi bili losi i nakon mjesec dana su se vratili na normalu.
ja sam Hep B positivan
            Core negativan
           Hep B Antigen negativan
           Hep B Antybody positivan
 Moj viral load je 2 milliona.
 Nisam ni na kakvoj medicini doktor preporucuje nalaze svako 3 mjeseca.
Uradio sam ultra sound i dobar je.
Moj problem je sto sam se toliko bio prepao da nisam jeo danima nisam spavao,katastrofa.Sada je bolje al imam ponekda bolove u predjelu jetre.Isto tako na desnoj strani grudnog kosa me boli a pocelo je istovremeno sa jetrom.Ja mislim da je mozda zuc.
Ima 3 sedmice poceo sam da uzimam posebne cajeve od Dresevica pa cu da vam javim kakvi su rezultati.
Pozdrav svima.Bas mi je drago da sam nasao ovaj forum.
Mirsad

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #11 u: Svibanj 17, 2012, 22:32 »
dobro došao mirsadc1971

Svima nam je bilo drago kada smo otkrili ovo mjesto
Treba ga održavati, u prijateljskom duhu
Bit će i Tebi onoliko dobar koliko mu i sam doprineseš

Zato se ne ustručavaj pisati, komentirati, pitati

:coolsmiley:

Offline mirsadc1971

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #12 u: Lipanj 08, 2012, 14:48 »
Evo 5 sedmica kako koristim cajeve od Dresevica.Bolovi u predijelu jetre jos uvijek ti i bolovi u desnom predijelu grudi.
U srijedu imam slikanje zuci,konacno da znam odakle ovaj bol da dolazi.Preko noci nemam bol uopste samo u toku dana kada jedem ili radim nesto i pozcnem da se osjecam nemocno.Ako jos neko uzima cajeve od Dresevica miloim posaljite privatnu poruku.
Hvala.

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #13 u: Lipanj 08, 2012, 15:20 »
Pa dobrodošlicu na forum, Mirsad!
Nisi rekao koliko dugo otprilike imaš HEP?
A sto se tiče bolova je manje vise normalno,ali moraš da pazis  na ishranu, to je JAKO vazno!
Ako alkoholu niti govora,mislim da to znas.
Pitaj i pisi sve sta te zanima, ovdje ima puno prijatelja koji mnogo znaju o bolesti i uvijek su spremni pomoći, naravno uključujući i moju malenkost,ono sto znam...
BUDI HRABAR!

Offline mirsadc1971

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #14 u: Lipanj 08, 2012, 15:41 »
Hep B kronicni sam pronasao da imam u February 2012,po svemu najverovatnije ga imam od rata 1993.
Nikada nisam imao nikakve bas nikakve znakove,sve do januara kada smo malo vise popili i probudio sam se sa bolom u sto ja vjerujem da je zuc.Bio sam lose par dana i doktor je uradio Hep B test.
Moji svi nalazi jetre su u normali bas sve i jedan kao i slikanje jetre ultrasound.
Problem je sto sam poceo da osjecam kiselinu i osjecam bolove u predjelu zuci kada se krecem ili poslije obroka.
U srijedu idem da uradim slikanje zuci pa da vidim jeli to problem.
Poceo sam da koristim kapi i caj od Dresevica u 24 Aprila ove godine pa cu da postavim konacne rezultate.
Hvala svima na pomoci.
MC