Autor Tema: MOJI NALAZI  (Posjeta: 3404 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tuzlak

• Učim pisati
  • *
MOJI NALAZI
« u: Siječanj 02, 2012, 20:23 »
2003                                                              2007                                                 2012
                                                                                                                               negativan
HBsAg-pozitivan                                            negativan

HBV-DNA 300 KOPIJA/ml seruma                  PCR metodom nije
                                                                  detektovana DNA hepatitis B              nije rađen

Anti Hbc                                                            pozitivan                                                    pozitivan

Anti Hbs                                                  negat.                                                        pozitivan 44,5 ml

Anti HCV                                                         negativan                                                     NEGATIVAN

¸Molim komentare na nalaze
« Zadnja izmjena: Siječanj 03, 2012, 15:48 od tuzlak »

Offline label28

• Učim pisati
  • *
Odg: MOJI NALAZI
« Odgovori #1 u: Siječanj 04, 2012, 19:22 »
Prije svega super za tebe jer si prebolio hepB.

Znaš li kad si ga dobio i možda nije bio hronični pa je kroz 6 mjeseci prošao?

Ako je bio hronični, jesi li koristio neki lijek, terapiju?

Pozdrav,  :D

Offline tuzlak

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Siječanj 05, 2012, 16:49 »
Ma,bio je hronicni.Prebolio sam ga tako što nisam razmišljao o tome,a da budem iskren mislio sam da to i nije toliko opasno,
Pošto sam bio dobro0voljni davalac krvi ,jednom prilikom mi rekoše da ja nemogu više da dajem krv,jer imam hepatitis b.(Niko mi ništa nije javljao od 2001 godine,znaci da nisam ponovo došao 2003 da dam krv nebi ni saznao da imam hepatitis b,"humani doktori!!
Kada razmislim postoji mogućnost da sam prestankom aktivnim bavljenjem sportom,stvorio imunitet.Nije logicno ,ali kod mene je izgleda tako bilo.

Offline label28

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Siječanj 05, 2012, 20:37 »
Kako god bilo dobro je da je ispalo tako jer sad ga više nemaš. A to je još samo jedan od dokaza da niko i ne zna šta se to dogodi pa neko stvori antitijela a neko ne, šta god da pokušavao.

U čemu je poenta trebat će vjerovatno još vremena da se otkrije...

Pozdrav,