Autor Tema: Zbunjen i Uplasen  (Posjeta: 3135 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sharki

• Učim pisati
  • *
Zbunjen i Uplasen
« u: Prosinac 04, 2011, 11:22 »
Dragi forumashi ,vec dugo vremena pokusavam da svatim sta se desava i kad nekad mislim da sam svatio onda procitam nesto novo na forumu i onda ponovo neizvesnost i strah.

Zato bih zamolio vas da mi malo objasnite neke stvari kao na primer :

1. Sta znaci uspavan virus hep.B ,dali se to odnosi na ljude koji su HBsAG pozitivni pa nakon terapije so postali negativni ili su i dalje pozitivni ali HBV DNA je negativna ?

2. Dali kad je nalaz HBsAG i HBW DNA negativan virus se moze probuditi ili ne ?

3. Dali je kod mene uspavan virus ili sam u nekoj drugoj grupi ?

4.Kao sto vidite anti tela jos uvek nemam pa strahujem od povratka virusa ili posto sam HBsAG negativan to se nemoze desiti?

Radim markere svake godine i svake godine su isti znaci 6 godina za redom isti rezultati.

MOJI NALAZI SU SLEDECI :

HBsAG - negativan

HBsAB ( ili anti HBs)- negativan

HBcAB (ili anti HBc)- pozitivan

HBeAG- negativan

HBeAB (ili anti HBe) pozitivan

HBV DNA - nema prisustva hepatita B ( Negativan)

Transeminaze :ALT,AST. su uvek u normali dok pijem sylimarin ,kada ga prekinem piti i pocnem jesti malo od hrane koja nije dozvoljena kroz mesec ili dva ani se popnu na 50.

Ultrazvuk jetre : Umereno masna bez defekta.

Biopsiju jetre nisam radio jer doktor na klinici de se pregledavam kaze da nema potrebe .

Inace imam 44 godine ,u braku sam 22 godine ,supruga je radila markere svi su negativni ,neznam kad sam imao kontakt sa ovim virusem simpotome nisam nikad osetio ,terapiju nisam nikakvu primao sem Sylimarina koji i dan danas pijem sa povremenim pauzama .

Izvinjavam se na dugackom postu ,nadam se da cu dobiti odgovore .Pozdrav svima.

Offline Spider

• Administrator
  • PROFI
  • Spol: Muški
    • Sesvete-Online
Odg: Zbunjen i Uplasen
« Odgovori #1 u: Prosinac 04, 2011, 17:36 »
Dragi forumashi ,vec dugo vremena pokusavam da svatim sta se desava i kad nekad mislim da sam svatio onda procitam nesto novo na forumu i onda ponovo neizvesnost i strah.

Ovako iz iskustva ću ti reći. Nemoj se previše orijentirati na bolest. To ti je najgori mogući potez jer ćeš biti stalno pod pitanjima u svezi bolesti. Opusti se i živi i radi kao što si i do sada. Dakle samo mislim pozitivno te da će sve biti u redu.

Inace imam 44 godine ,u braku sam 22 godine ,supruga je radila markere svi su negativni ,neznam kad sam imao kontakt sa ovim virusem simpotome nisam nikad osetio ,terapiju nisam nikakvu primao sem Sylimarina koji i dan danas pijem sa povremenim pauzama .

Jel si imao bio na kakvim operacijama gdje je potrebna krv?

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
« Odgovori #2 u: Prosinac 04, 2011, 18:06 »

Zato bih zamolio vas da mi malo objasnite neke stvari kao na primer :

1. Sta znaci uspavan virus hep.B ,dali se to odnosi na ljude koji su HBsAG pozitivni pa nakon terapije so postali negativni ili su i dalje pozitivni ali HBV DNA je negativna ?

2. Dali kad je nalaz HBsAG i HBW DNA negativan virus se moze probuditi ili ne ?

3. Dali je kod mene uspavan virus ili sam u nekoj drugoj grupi ?

4.Kao sto vidite anti tela jos uvek nemam pa strahujem od povratka virusa ili posto sam HBsAG negativan to se nemoze desiti?

Radim markere svake godine i svake godine su isti znaci 6 godina za redom isti rezultati.

MOJI NALAZI SU SLEDECI :

HBsAG - negativan

HBsAB ( ili anti HBs)- negativan

HBcAB (ili anti HBc)- pozitivan

HBeAG- negativan

HBeAB (ili anti HBe) pozitivan

HBV DNA - nema prisustva hepatita B ( Negativan)

Transeminaze :ALT,AST. su uvek u normali dok pijem sylimarin ,kada ga prekinem piti i pocnem jesti malo od hrane koja nije dozvoljena kroz mesec ili dva ani se popnu na 50.

Ultrazvuk jetre : Umereno masna bez defekta.

Biopsiju jetre nisam radio jer doktor na klinici de se pregledavam kaze da nema potrebe .

Izvinjavam se na dugackom postu ,nadam se da cu dobiti odgovore .Pozdrav svima.
Sve je može desiti. Znam da se nekad zauvijek pritaji i to je dobro. Ali svakako, poslušaj Spidera.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Sharki

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Prosinac 04, 2011, 18:43 »

Ovako iz iskustva ću ti reći. Nemoj se previše orijentirati na bolest. To ti je najgori mogući potez jer ćeš biti stalno pod pitanjima u svezi bolesti. Opusti se i živi i radi kao što si i do sada. Dakle samo mislim pozitivno te da će sve biti u redu.

Jel si imao bio na kakvim operacijama gdje je potrebna krv?

Ne nisam imao nikakve operacije .