Autor Tema: Rosopas  (Posjeta: 5099 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline et

• Junior
  • **
  • Spol: Ženski
Rosopas
« u: Studeni 28, 2011, 18:24 »
Imala sam nekoliko malih visećih bradavica na vratu i riješila sam ih se upotrebom  biljnih kapi  rosopasa.To su virusne bradavice.Zanima me da li je neko od forumaša probao piti čaj od te biljke .

Offline Ambo

• PROFI
  • Spol: Muški
Odg: Rosopas
« Odgovori #1 u: Studeni 28, 2011, 19:31 »
Pozdrav et

Nisam probao,

evo što se može pročitati kod Simona Ašića o rosopasu:

"... Rosopas je diuretičko i purgativno sredstvo. Preporučuje se onima koji boluju od reume i gihta. Umirujuće je i ublažavajuće sredstvo protiv nesanice. astme. kroničnog bronhitisa. Živčanosti i grčeva u pojedinim organima.
Čaj bi trebali piti bolesnici s anginom pektoris i arteriosklerozom.
Djelotvoran je kod bolesti jetre.,
Slezene, žuči i mjehura. Otapa žučne kamence. Pijemo ga i protiv gripe. Migrene, uremije i visokog krvnoga tlaka. Poboljšava vid i liječi kronične očne upale. Topao oblog od zelenog dijela biljke brzo pomaže kod grčeva u trbuhu i bolova u spolnim organima.
Stavimo li biljku na trbuh. otjerat će gliste.

Uputa: pola cajne zlicice smrvljene strjeze biljke prelijemo s cetvrt litre kipuce vode. Pijemo jedanput
na dan nakon jela. U rosopasu je otrov helldonin koji sprečava diobu stanica
(citostatik!). To koristi kod kanceroznih oboljenja jer onemogućuje naglo bujanje stanica raka. No

OPREZ! U većim količinama izaziva mučninu.povraćanje. proljev. Može nastupiti i smrt ako paralizira centar za disanje.Možemo načiniti tinkturu. Pregršt sitno narezane biljke i korijena namačemo osam dana u pola litre rakije. Uzimamo 3 do 10 kapi na dan kod reume, gihta, hemoroida, vodene bolesti. raka te za želudac."

Kao što piše djelotvoran je i kod bolesti jetre no ne kaže u kom vidu djeluje

Pozdrav!

« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2011, 19:36 od Ambo »

Offline et

• Junior
  • **
  • Spol: Ženski
Odg: Rosopas
« Odgovori #2 u: Studeni 28, 2011, 20:51 »
Poslala sam jedan mail magistri u jednoj biljnoj ljekarni vezano za čaj ,ja sam pomislila možda  :knuppel2:  :bonk: javim se kad mi ona odgovori. :nezna: