Autor Tema: pitanje pcr  (Posjeta: 4087 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Elena

• Učim pisati
  • *
pitanje pcr
« u: Studeni 17, 2011, 10:20 »
Pozdrav drustvo!
Imam pitanje i nadam se da moze neko da mi pomogne. U predstavljanju sam rekla da imam hep c gen1a, i na pocetku je pcr bio 240 000. Radila sam presek nakon 4te nedelje i upravo sam dobila rezultate da je pcr 740 (skoro sam se srusila :))), i doktor je rekao da terapije ide jako dobro i da ocekuju nakon osme nedelje da sam negativna,Ali mene buni to sto mi je spomenuo da ce terapija najverovatnije trajati godinu dana ili godinu ipo? Ostale vrednosti su mi ok, hemoglobin je u granicama normale.
Pitanje je zasto mi je spomenu godinu ipo terapije i mozda glupo pitanje ali koliki broj kopija virusa treba da se ima da bi se reklo da sam negativna?tj do koje granice treba da se spusti pcr? kakva su vasa iskustva?
Puno ste mi pomogli citajuci vase postove i svima koji su na terapiji zelim dobro prolaznost!!
Uzdravlje
NEna
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2011, 12:30 od Elena »

Offline leonardo

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
Odg: pitanje pcr
« Odgovori #1 u: Studeni 17, 2011, 19:30 »
Evo odgovor:
smatra se ako je posle 4 nedelje terapije PCR apsolutno negativan da si brzi responder i onda se terapija sprovodi 6 meseci.
Ako je posle 4 nedelje virus ipak prisutan (kod mene je bilo 102) onda se smatra da jesi responder ali da je virus otporan na terapiju pa se produzava na 12 meseci.
Za godinu i po ne znam, mislim da je Tajci iz Ljubljane imala taj duzi slucaj pa pogledaj njene postove.

Offline Elena

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Studeni 19, 2011, 13:08 »
Hvala Leonardo!

Offline eustahijebrzic2012

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Srpanj 05, 2013, 17:29 »
Pozdrav svima,

ima li neko da je negativan nakon terapije (48 nedjelja i dalje ) a da mu prvi PCR (nakon 12 nedjelja) nije bio negativan ali se broj kopija smanjio u dovoljnom broju za nastavak terapije.
Pošto vidim da uglavnom oni koji nisu bili negativni nakon prvog PCR-a nisu uspjeli na kraju.
Ima li ko da me utješi?  :-\

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #4 u: Rujan 06, 2013, 15:11 »
ja sam bila negativna nakon terapije,al sam za cca 3 tj.opet bila pozitivna i upravo sam danas podigla terapiju za novu trojnu terapiju i krećem u nove pobjede O0

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #5 u: Rujan 13, 2013, 15:47 »
svaka cast Tarambo, optimizam na visokom nivou!
Kod mene izgleda bila lazna uzbuna, posle 3 godine test pokazao pozitivan, pa posle nedelju dana opet testirana i pise negativan! Sam moram jos jednom u oktobru ponoviti, bas mi se ne ide opet na terapiju....
Drzim ti palceve i da nam javis kakva je trojna

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #6 u: Rujan 13, 2013, 23:42 »
procedura je sljedeća:na dvojnoj sam terapiji 4 tjedna,a nakon toga mi uvode Boceprevir... bit ćete u tijeku  :) prvi tjedan prolazi,čini mi se da bolje podnosim terapiju nego 1. puta  ^-^

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #7 u: Rujan 13, 2013, 23:47 »
sigurna sam da će sve biti u redu s tobom,samo pozitivno i drži se,najgore je to čekanje i neizvjesnost  :knuppel2:
hvala na podršci  :D

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #8 u: Rujan 16, 2013, 15:33 »
Može li mi neko pouzdano reći jesu li superfoods kao wheatgrass, mac, hemp chlorrela, chia dori za nas ili je previše željza za našu jetru?
Da li je neko koristio?
Pozdrav svima na forumu!
Sve se dešava sa razlogom!