Autor Tema: Iris i hbv  (Posjeta: 9935 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
Iris i hbv
« u: Ožujak 12, 2011, 10:30 »
Bog svima zovem se Irisi  2 god imam kronični hepatitis b. To sam saznala kada sam ostala trudna i jako sam se šokirala. Sadmas  mama, bebica ok,cijepljena, moji nalazi ok, virusi miruju. Neznam ni sama kako sam se zarazila. Možda preko bivšeg a možda i ne. MeđtuIm cijela ova situacija mi je koma, osjećam se tako ograničeno.Brine me predrasude u vezi hetatitisa. Kad sam rodila u bolnici mi je bilo tako nelagodno, sestre te gledaju čudno. Kao da si veliki ponersitelj zaraze. Dolazi proljeće,biti ću sa bebicom sve više vani, kad se družim s nekim prijetaljicama koje su mame, osjećam se nelagodno, stalno mislim na hepatitis b. što ako dugi saznaju, bojim se njihovih reakcija, kako će se to odraziti na moje dijete kasnije. Zanima me vaše mišljenje an moju situaciju

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
Odg: Iris i hbv
« Odgovori #1 u: Ožujak 12, 2011, 23:41 »
Neki se manje, neki više boje predrasuda. Često je to vezano i potpomognuto time, kako se naišlo na zarazu.
Nisi navela mogučnost liječenja. Što ti misliš o liječenju? Tu su mnogi uveli i završili terapiju. Često i uspješno.
Želim ti, da nadješ potporu. Ja sam cijepljen i nisam prethodno bio zaražen sa HBV-virusom hepatitisa B.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #2 u: Ožujak 13, 2011, 18:45 »
Iris
Neznanje dovodi do predrasuda
Ni mi nismo znali kako se postaviti prema bolesti kada smo se s njom sreli
Pa ne treba ni od drugih očekivati da znaju i razumiju. Tko ti je prijatelj taj će Te prihvatiti kakva jesi.

Riješi se osjećaja nelagode kako ti ne bi zatrovao život
Nema razloga za prisustvo osjećaja krivnje.
Krivnje prema kome i radi čega?
Nismo za svoj život nikome dužni polagati račune

Skoncentriraj svoje snage na dijete i njegovo dobro ostalo treba biti u drugom planu.

Svaka dvanaesta osoba boluje od bolesti kao što je Tvoja.
Nisi jedina u ovome i mnogo ljudi kao i mi nosi svoje bolesti i pokušava normalno s njima živjeti.
Možda smo u zabludi misleći kako drugima sve glatko ide.  Nije baš tako.

ako dugi saznaju, bojim se njihovih reakcija
Nemoj da te tuđe reakcije opterećuju.
Živi svoj život. Ne po tuđem određenju već po vlastitom.
To nije uvijek jednostavan izbor. No jedini je ispravan.

Pozdrav

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Ožujak 14, 2011, 15:43 »
Hvala Ambo na riječima utjehe  :), imaš pravo najbolje je živjeti po svlastitom nahođenju, iako nije lako pogotovo kada si jako društvena osoba. Moj muž i ja imamo dosta prijatelja, i često su se kod nas radile večere. Sada nemam hrabrosti za sva ta drženja. Za sada tih druženja nema jer je tu malo dijete, ali kroz neko vrijeme........neznam kako ću se postaviti. A opet ne zelim da znaju za hepatitis B, to je moja privatna stvar.

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Ožujak 14, 2011, 15:55 »
Zaboravila sam reči moje zdravstveno stanje je malo čudno, bila sam kod dva hepatologa na razgovoru. Kažu da za moj slučaj ljekova nema. Da je to sve ok. i da se ne zamaram više s tim. Meni takvi odgovori ne pašu.
HbsAg  pozitivan
anti-HBs negativan
anti-HBc pozitivan
HBeAg negativan
anti-HBe pozitivan

HBV-DNA je 12 IU/ml

Doktori kažu da je količina virusa malena pa da neznaju dali su oni uopće zivi ili su to samo ostaci virusa.Jetrene probe su ok.
Ako je netkome ovo jasnije nego meni molim vas da mi protumačite

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #5 u: Ožujak 14, 2011, 18:38 »
Nešto može biti i poslijedica cjepljenja. Ja nemam HBV ali sam na kontroli, nedavno našao poveč broj antitijela. Prethodno sam dobio zadnju injekciju cjepiva.
Kod tebe, što se mene tiće, ne znam. Malo sam upučen.
Jesi li se cjepila na ovo, što si pozitivna?
Pretpostavlajm da i nisi al iako doktori tako kažu, sve je u redu.
Virusi mogu biti polumrtvi ali ne zanm koliko dugo. Malo se bunim oko toga, što je nalaz za antitjela a što na sam virus.
Svakako ti znaš bolje. Važno je kako se osječaš. Nadam se, da si u redu.
Uniqe u svakom pogledu i drž se.
Ciao
 O0
PS: Ako se uz se to osječaš dobro, slavi i ne budi zabrinuta.
      Zanima me i što su ti rekli o mogučnosti prijenosa tih svojih virusa, ako se polu mrtve i mrtve viruse može nazvati virusima.
 :2funny:
Sad samo nastavi dalje..

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #6 u: Ožujak 15, 2011, 15:20 »
Ne, nisam se cjepila, a fizički se osječam dobro.  :) Doktori kažu da ako se i moja otvorena rana stavi na nečiju otvorenu ranu da je mala mogučnost da se ta osoba zarazi.
Što je HCV tip1 od kojeg si se izlječio, nisam znala da ima više vrsta HCV.Kako ti je to uspjelo. Čula sam da je hcv nemočuče izlječiti. SVAKA ČAST O0 :)

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #7 u: Ožujak 16, 2011, 01:03 »
Dobro je, da si pitala i doktoricu. Ako se nisi liječila, ne znam što si čekala.
Moguče je i po vodi hodati ali ne probavaj.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #8 u: Ožujak 16, 2011, 08:51 »
Dobra fora O0 Dva infektologa su mi dva puta ponovila istu stvar, da za moj slučaj lijeka nema, jednostavno nema. I što sam mogla, moj muž kaže pođi kod još kojeg infektologa po još koje mišljenje ali meni se neda. Pokušala sam sa alternativnim načinom lječenja. Bioterapija-za sad ništa, MMS kapi 5 mj.- ništa. Iako 5 mjeseci uzimanja MMS-a nisam imala upale kojima sam jako sklona. Sada malo meditiram svaki dan, i radim na sebi. Kako sam počela meditirati shvatila sam da sam izgubila samopouzdanje i samopoštovanje. Pa sam zato i došla na ovaj forum, da vidim svoje probleme iz drugog kuta. A baš sam jadna :buck2::nezna: :fucka:

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #9 u: Ožujak 16, 2011, 08:55 »
E Ambo kako si ti sada, iz prijašnjih postova sam vidjela da je bilo upona i padova za vrijeme terapije. Jesi sad OK?

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #10 u: Ožujak 16, 2011, 09:36 »
E Ambo kako si ti sada, iz prijašnjih postova sam vidjela da je bilo upona i padova za vrijeme terapije. Jesi sad OK?

Pozdrav

Usponi i padovi su normalni ako smo mi normalni
Dobro sam i dobro se osjećam, ne primjećujem baš nikave smetnje koje bih mogao pripisati hepatitisu.

Tvoj nalaz je sjajan
Osjetljivost instrumenata kojim se utvrđuje broj kopija u laboratoriju koji obrađuje moje uzorke je 15 UI
Kod Tebe su utvrdili 12 UI  ( 12 kopija), što je manje od donje granice osjetljivosti instrumenta koji utvrđuje moju viremiju
Moj maksimum je bio 10 milijuna, više osoba ovdje prijavilo je viremiju i do 20 milijuna kopija

Živi zdravo, čuvaj bebu i partnera i ne tretiraj se kao bolesnika

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #11 u: Ožujak 16, 2011, 10:58 »
Ajme, što sam zbunjen...
Ne daje se terapija ili je nema?!
Sad samo nastavi dalje..

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #12 u: Ožujak 16, 2011, 12:11 »
Ne daje se terapija. Hvala Ambo  :). Rijetko govorim o hvb pa kao [to vidite mogu i yapilati sa svojim kukanje. Nemojte mi yamjeriti. :) :) :fucka:

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #13 u: Ožujak 16, 2011, 13:40 »
Yapilati?!
Sad samo nastavi dalje..

Offline Iris

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #14 u: Ožujak 16, 2011, 22:08 »
Nešto me je tipkovnica zezala jutros, mislila sam zapilati iliti biti dosadna. Nemojte mi zamjeriti

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #15 u: Ožujak 17, 2011, 05:57 »
Ma nikako. Nemamo ti šta zamjeriti.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Behar

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #16 u: Kolovoz 20, 2011, 13:04 »
Iris ne brini se. I ja sam slučajno otkrila da sam pozitivna na hep b, prilikom darivanja krvi. Bila sam u šoku i mislila da ću umrijeti, pitala sam se koliko mi je života ostalo  ;D Sad mi je smiješno kad se sjetim. Koliko sam se samo prepala i koliko sam plakala, eto šta radi neupućenost...

Ako doktori kažu da je dobro i da ti ne treba liječenje, onda je dobro.

I kod mene je tako, ne treba mi liječenje, hvala Bogu.

Molim te da mi napišeš nešto o svojoj trudnoći. Da li si dojila bebu? Šta su ti doktori za to rekli? Ja se jedino toga bojim, stvarno mi je želja kad ako Bog da budem imala porodicu i dijete da dojim, a bojim se da ne bude smetnji, ne znam koliko je to opasno za bebu  :nezna:

Offline Worried

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #17 u: Prosinac 15, 2011, 12:34 »
Behar, ja sam nova na forumu. Prije mjesec dana prilikom vadjenja nalaza za posao stjuardese sam saznala da sam poz. na hep. B.  Prvo sam se sokirala. A onda i odustala od ovog posla jer sam sebe uvjerila da sam smrtno bolesna. Da- imala sam mucnine ove godine mjesecima, ali posto sam bila depresivna mislila sam da je zbog toga. Onda je mucnina prestala. Sada evo vec nekoliko dana imam tako jaku mucninu da skoro svaku noc placem dal od muke dal od straha, ne znam ni ja vise. Doktorica mi je rekla prije mjesec dana da mi ne treba lijecenje nikakvo i da trebam ponovo doci vaditi nalaze za 6 mjeseci. Ali sada osjecam kao da mi je jetra i slezena nateknuta, imam blage bolove, podnosljive ali dosadne, mucnina je skoro uvijek prisutna. Ne znam da li da idem doktoru?   :nezna: