Autor Tema: vratio se GAD!  (Posjeta: 6558 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hope

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Ženski
vratio se GAD!
« u: Veljača 05, 2010, 20:22 »
Dobro vece svima,
Ni sam pisala dugo vreme, ali sam vas citala svremena na vreme, uvek kad bih nashla slobodnog vremena.

Shta da vam kazem kad sve znate  :bo: :bo: the same thing again  :tickedoff: :tickedoff:
Da vas posetim malo, moj muz je proshao kroz godinu dana terapije, bio je negativan i sad 6 meseci nakon terpije GAD SE VRATIO, rezultate su opet pozitivne  :idiot2: :idiot2:
Danas je bio kod infektologa rekla mu je da mozemo da pravimo bebu da se shanse male skoro nikakve da mene ili bebu prenese virus i nakon toga, sledece godine da pocne terapiju od 74 nedelje  :-[ Dali neko ima pozitivno iskustvo od ove produzene terapije?
Ja nisam radila testiranje na HCV godinu dana jer se svo vreme bio negativan pa smo se opustili, sad smo poceli da radimu na bebu i vrlo me strah da se ne prenese.... Ma da seksualni odnos nam je nomalan nema krvarenja i ranica i shta ja znam nekih uslova za prenoshenje virusa  :-\ Ali opet se brinem......

Znaci, ovu godinu necemo da radimo nishta sem silimarin i  surutku, broj virusnih kopija je sad manji nego prije pocetka terapije, ali doktorka je rekla da to nemora nishta da znaci i da broj varira celo vreme.
Biopsija prije terapije nije pokazala oshtecenje, fibrozu nit cirozu jetre, tako da smatram da mozemo da odmorimo ovu godinu i da pravimo bebu, pa sledece da pokusamo tu duplu terapiju.
Shta vi kazete i preporucujete?
Jer znate neki slucaj da je otac preneo virus detetu ili majci putem sexualni odnos??? :o :o

Pozdrav iz Makedonije  :crazy2: :crazy2:

Offline Tazi

• Junior
  • **
Odg: vratio se GAD!
« Odgovori #1 u: Veljača 05, 2010, 21:20 »
Neznam takav slučaj, ali ako ja nisam prenijela HCV niti mužu niti bebi, i to nakon jako dugog i teškog poroda (nisam tada znala da sam zaražena) logično bi mi bilo da možete mirno raditi bebu... Među "načinima prenosa virusa" nisam nigdje pročitala "s oca na (nerođenu) bebu" Iako, tko zna? Predlažem ti da pitaš ovdašnje dežurne doktore, da budeš sigurna. Sretno!

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • Spol: Muški
  • One taste!
« Odgovori #2 u: Veljača 05, 2010, 22:18 »
Žao je što čujem da se virus vratio  :( Što ćeš, mnogima je to dugogodišnja kalvarija ali uvijek ima nade za pozitivan ishod. Činjenica da je ipak bio dugo na terapiji tj. negativan je sigurno jako popgla njegovom zdravlju - jetri pogotovo, i značajno smanjila mogućnost pojave HCC-a (ne volim ga ni spominjati). Iako te to ne bi trebalo zabrinjavati jer dao Bog mnogima takve dobre nalaze biopsije. Ovo pišem i radi drugih.

Jako, jako, jako, jako je mala mala mogućnost da bi se ti mogla zaraziti. Jedino ti, ako imaš hep C možeš zaraziti bebu, i to jedino tijekom samog poroda.

Broj virusa varira, sve ti je doktorica dobro rekla. Nema prepreke da radite na bebi.

Dupla terapija će vjerojatno biti 24 tjedna dvostruke doze interferona i što više ribavirina čitavo vrijeme. Moguće je da će do tada doći i novi lijek (treći uz postojeća dva).

Da sam ja na mjestu tvoga muža, s takvim nalazima, ne bi se uopće brinuo - bar ne slijedećih 10 godina. Naravno da je dobro brinuti o zdravlju ali njegova jetra je skroz ok. Ne vidim potrebe za nekim rigoroznim dijetama niti za uzimanje posebnih dodataka. Nek se čuva stresa i bijesa, neka vam životi budu puni ljubavi i zahvalnosti, to je jače od bilo kakvog dodatka prehrani. Sretnooo :) :) :)

P.S. ako nema fibroze ne može biti ni ciroze  ??? Puno fibroze=ciroza. (Biopsija stadij fibroze 5/6, 6/6)

Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #3 u: Veljača 06, 2010, 13:36 »
 :tickedoff: :tickedoff:
Slazem se sa drustvom gore. Samo opusteno, jetrica ne ostecena to je najbitnije......
Hep c se ne prenosi tako lako.. Sa oca na bebu nemoze, pa cak se ne prenosi ni dojenjem zarazene majke .....
Sretno...

Offline Hope

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #4 u: Veljača 07, 2010, 17:41 »
Hvala na utehu :)
Doktorka nam je sve rekla al opet, nemozesh da budesh miran tek tako, rekla je kad ostanem trudna da mogu da se testiram i da proverim da me nije zarazio i to je unelo paniku...

Naod biopsije, koja je radzena prije terapije kaze:
Naod odgovara za hronicni aktivni hepatitis so Kondelov skor = 9
Periportna nekroza =5
fokalna nekroza = 0
portna inflamacija = 4
fibroza = 0

Od sve ovo ja sam razumela samo da nema fibroze, druge mi cifre ama bash nishta neznace, doktorka mi nije nishta objasnila ...
Ajde pocece mo sa bebom pa shta bude... ^-^

Offline Hope

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Svibanj 06, 2010, 13:58 »
Nisam odavno posetila sajt, shta ima ?
Samo da vas pozdravim, ima li novi izleceni?

Mi smo radili na bebu ali dva puta imam rani spontani abortus u 6 nedelju... :-[ :-[
Neznam shta se deshava pa radicemo sad neka detaljnija ispitivanja da vidimo gde je problem.

Htela sam da pitam dali je moguce da terapija utice na kvaliteta sperme i neplodnost?
Moji ispitivanja pep test, mikrobiologija i brisevi su OK, videcemo hormone i spermogram shta ce da kaze...
To je to na jugu nishta novo  :bo:

Pozdrav.

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #6 u: Svibanj 19, 2010, 21:53 »
mislim da ne postoji studija koja je dokazala uticaj terapije na kvalitetu sperme.... mislim, nadam se da oboje znate, tj da ste obavijesteni od strane doktora da se tokom uzimanja terapije i minimum 6 mjeseci nakon odradjene terapije treba pripaziti da ne dodje do trudnoce, ali iz razloga sto terapija, tacnije ribavirin, ima teratogeno dejstvo (mozda i mutageno  :idiot2: ne sjecam se vise bas najbolje)... i  zadrzava se u organizmu dosta dugo nakon unosenja.
u svakom slucaju, nadam se da ce vam bebica uskoro poci za rukom, a to sto se desava moze biti i posljedica velikog stresa, bez obzira na sve dobre i uredne nalaze.
sretno!

Offline Hope

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 u: Svibanj 20, 2010, 13:29 »
Ma proshlo je skoro 1,5 god nakon terapije, znali smo za tih 6 meseci i cekali smo. Spermogram je bio u granici normale, tako da videcemo shta je problem, postavila sam i pitanje kod doktorke pa videcemo....