Autor Tema: Novi lijekovi - istraživanja u tijeku  (Posjeta: 27389 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gazdamatas

• PROFI
  • Spol: Muški
  • Preko trnja i utrina do zvijezda.
    • Moja nova web stranica
Novi lijekovi - istraživanja u tijeku
« u: Prosinac 06, 2006, 19:24 »
Dakle u svijetu se istražuju novi lijekovi za izlječenje od virusa HCV-a.
Jedan od tih koji obećava mnogo je VX-950.
Lijek se nalazi negdje na pola puta istraživanja i ovdje možete saznati više o tome.
Početna stranica: http://www.vpharm.com/index.html
i ona koja se tiče kliničkog istraživanja: http://www.vpharm.com/clinicaltrials.html
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2007, 14:16 od iva »
Tresla se brda, rodio se miš!

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • Spol: Ženski
  • boo
    • ABC Hepatitis
Odg: Novi lijekovi-istraživanje u toku
« Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2006, 23:02 »
Ja tu uredno gledam kako što ide sa trialima... Već smo na starom forumu spominjali taj VX-950 (telaprevir, inhibitor proteaze), a ima i SCH 503034 (serin inhibitor proteaze). Za oba je FDA odobrala neki ubrzani - fast track protokol.. Izgleda obećavajuće, to će bit ta trojna buduća terapija, valjda (interferon, ribavirin + neki od tih inh. proteaze)
Specijalni raport o vx: http://www.hcvadvocate.org/news/reports/DDW_2006/spec_rep_VX950.htm
A na ovim stranama su svi lijekovi i koji je u kojoj "fazi":
http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/hepC/HCVDrugs.html

Offline Gioia

• PROFI
  • Ništa mi neće ovaj dan pokvarit.
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2006, 23:08 »
Hura, ovo su super vijesti!!  Tako dobri rezultati za ljude s genotipom 1, već nakon 12 tjedana se virus ne detektira??? Wow.  Držimo fige, bit će dobroooooo!!!  Tec i ostali, ne dajte se!  O0 O0 O0

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2006, 23:10 »
Na toj i takvoj listi imade stanovitih lijekova koji obećavaju djelatno smanjivanje ožiljkovanja jetara uzrokovanih različitijeh  oboljenjima, tzv. fibroliticsa što bi naše pučanstvo, crveno , žuto, zeleno i šareno moglo radovati nemalo.  ;) ;) ;)
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #4 u: Prosinac 06, 2006, 23:12 »
 O0 O0 O0
Ma bit će, naravno  :D ;D! Samo ajte, brže malo  :knuppel2:... hmm, znam da ne može bržeee....

Offline Gazdamatas

• PROFI
  • Preko trnja i utrina do zvijezda.
    • Moja nova web stranica
« Odgovori #5 u: Prosinac 07, 2006, 09:29 »
Kaj mislite da ste moćan i vrlo bogat čovjek 8) , biste li mogli nabaviti ovaj lijek i liječili se na svoju odgovornost, znaš ono
kupiš si lab i opremu dovedeš liječnike zaposliš ih kod sebe na godinu dana i oni te liječe, potrošiš 10-tak miliona eura,
sve ilegalno, i onda uleti Dolph Lundgren i sve vas istuče :knuppel2:.
Tresla se brda, rodio se miš!

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #6 u: Siječanj 22, 2007, 00:09 »
joj kasno palim za ovo znam, ali morala sam se osvrnuti na ovog dolpha lungrena koji sam citala ima neki opak kvocijent inteligencije i magistrirao je na nekom wicked faksu. zato bi bilo mozda dobro istuci lungrena i prisilit ga da radi u labu dok ne ispegla taj kvocijentic kako bog zapovijeda :police:.

Offline jadro

• Junior
  • **
« Odgovori #7 u: Siječanj 22, 2007, 00:11 »
ups! :-\fali d u lundgren, ali ne bu se on ljutil :knuppel2:

Offline roka

• PROFI
« Odgovori #8 u: Siječanj 22, 2007, 05:16 »
Bravo Jadro, odlicna ideja ;) Lijepo ga zatvorit u labos, nedat mu ni jest ni pit dok ne iznese kakve dobre rezultate >:D

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #9 u: Lipanj 20, 2007, 22:00 »
Evo "update" o kliničkim istraživanjima, koji lijek je u kojoj fazi (18.06.):
http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/hepC/HCVDrugs_2007.pdf

Offline Ivana Gustav

• PROFI
Dobra vijest za HCV pozativce
« Odgovori #10 u: Listopad 04, 2007, 04:06 »
Novi lijek za hep c prosao u 3 fazu na internacionalnoj provjeri .3 faza inace zadnja.Blizu blizu polica.
Bez nuspojava teskih samo temperatura,prehlada, i glavobolja.Svi koji su iznad 30 IU/ml mogu na lijecenje .Pokazao se jako efikasan i kod ljudi koji su pali na proslom ispitu I i R.
Koliko sam ja shvatila
Tablete Eltrombopag u konbinaciji sa Interferon.
piju se jedna na dan i  42 dana tapija.
Zivjeli 

« Zadnja izmjena: Listopad 04, 2007, 05:43 od sydney »

Offline Ivana Gustav

• PROFI
Odg: Dobra vijest za HCV pozativce
« Odgovori #11 u: Listopad 04, 2007, 10:31 »
Ljudi ko zna koliko ce to jos trajati.Tek su poceli od feb. 06 skupljati ljude da isprobaju.
A ko zna hoceli se i pokazati se dobrim.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #12 u: Listopad 04, 2007, 10:33 »
sydney,
premjestila sam post u ovu temu koja postoji od prije... Gore su i linkovi koji prate koji je lijek u kojoj fazi... (http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/hepC/HCVDrugs.html)

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #13 u: Listopad 04, 2007, 13:47 »
yes sir sorry madam hahahaa ;D
Nije bitno gdje samo da se radujemo haha

Offline igi

• Senior
  • ništa livo, ništa desno, samo pravo
« Odgovori #14 u: Listopad 04, 2007, 22:20 »
Novi lijek za hep c prosao u 3 fazu na internacionalnoj provjeri .3 faza inace zadnja.Blizu blizu polica.
Bez nuspojava teskih samo temperatura,prehlada, i glavobolja.Svi koji su iznad 30 IU/ml mogu na lijecenje .Pokazao se jako efikasan i kod ljudi koji su pali na proslom ispitu I i R.
Koliko sam ja shvatila
Tablete Eltrombopag u konbinaciji sa Interferon.
piju se jedna na dan i  42 dana tapija.
Zivjeli 

Dajte ljudi malo pojasnite ovo,prenesite, prevedite.... nismo svi sa engleskim na ti. Koliko je ovo ozbiljno , do kud je došlo, kad možemo očekivati?
Hvala unaprijed
-eno na, opet ja traj la la-

Offline Winner

• xxx
  • Skoro profi
  • *
« Odgovori #15 u: Listopad 04, 2007, 22:42 »
A i kako bez nuspojava a u kombinaciji sa interferonom,kad koliko vidim taj interferon izaziva toliko toga???!!!

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #16 u: Listopad 06, 2007, 02:22 »
Inteferon ima blaze nuspojave.Glavobolje i male depresije vise na fizickoj bazi tj. nemoc
Dok ribavirin ima te teske nuspojave .Depresije teze i teznja za samounistenje ,+ glavobolje ,znak prehlade ,umor i dr.I on je razlog sto ga nesmiju koristiti trudnice i majke koje doje.

U istrazivanju imamo 4 faze.
1 gdje se lijek isprobava na manjoj kolicini ljudi oko 30tak.Dobrovoljci koji imaju hcv.
2 gdje se lijek isprobava na vecoj kolicini 50tak koji vec imaju cirozu.
3 lijek se isprobava , provjerava sigurnost i djelovanja na 1000 do 5000 ljudi dobrovoljaca u svim kategorijama
   (viralni ,hronicni,fibroza,ciroza,rak).Ova faza je duza nego prve dvije.Oko 2 ipo god.
   E sad po meni poceli su skupljati ljude u feb. 06 znaci jako blizu zavrsavanja strategija i jako dobro  se pokazao   do juna  07 .Znaci da im je skoro prosao ali moraju dobiti dozvolu da predju na fazu 4.Koliko vidim oni guraju da sto prije dobiju dozvolu sbog povecavanja broja ljudi u svijetu sa nasom dijagnozom.
4 lijek je u primjeni za lijecenje oko svijeta.

Po ovome sto sam sve pronasla o novom lijeku veoma veoma blizu samo dozvola od internacionalne kontrole i to je to.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #17 u: Listopad 06, 2007, 03:13 »
Neznam imam broj instituta za istrazivanje hcv.
Zvala sam jednom.Oni nemogu dati nista od odgovora .
Samo sam im isla dati krv za istrazivanje.I receno mi je da traze veliki broj ljudi trenutno koji su prosli terapiju.Uspjela i neuspjela .Zasto neznam ni to.
Ali sad gledajuci lijekove koje je Iva ostavila gore.Ovog lijeka nema .Pronasla sam da je ovaj lijek sto sam ja pronasla na drugu stranu lijek koji sprecava ostecenje jetre cirozu i krvavljenje jetre.Tj jest da se nepravi zgrusavanje krvi i tromboidi koji se ustanje u jetri  prave oziljke od tud nam dolazi ciroza.
Njega trenutno primjenjuju sa I i R terapijom ako prodje davace ga samo sa inteferon.
A zasto nije na spisku gore nekontam ni ja puno.Mada gledajuci ovaj spisak lijekova ,obecavajucih ima dosta.
Smiri se sta ti je. hahaha.Kako se mi izvucemo svi tako ces i ti hahaha.Neces umrijeti za 2-3 god cekanja ako nemozes na ovu terapiju.Budi pozativac ,pazi ishranu i vjezbaj.Mozda ga i sam samanjis.
Mislim da trebamo svi da se zanimamo svim ostalim stvarima u zivotu mimo ovoga.Sta da radim sad ja se neubijala sa ovim.To je samo jedan negativac u svim pozativcima oko mene i u meni.Ako nemogu da ga rijesim naucicu da zivim sa njim.
Ja sam nova ovdje i uvome .Samo ponekad neke stvari podjelim sa vama kao sto volim da citam vase misljenje o svemu ovome.

« Zadnja izmjena: Listopad 06, 2007, 05:28 od sydney »

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #18 u: Listopad 06, 2007, 03:25 »
Koliko sam ja shvatila nek me neko ispravi ako grijesim .Nikad se neljutim na ispravke ucim i ja iz njih.
Nego hcv nemoze da se izljeci totalno .Imamo to i naucimo da zivimo sa tim.Oni sad traze lijekove samo kako da smanje virus na minimalu i da sprece rasturanje jetre totalno.

MATE

• Gost
« Odgovori #19 u: Listopad 06, 2007, 13:30 »
E pa sad ste mene zbunili skroz. Ja sam bila u uvjerenju da ova terapija na kojoj smo (interferon +copegus) ako se pokaže uspješna dovodi do toga da se riješimo virusa i da više nemamo HCV. A vi mi sada govorite drugo , da bolest ostaje i samo da je saniramo, molim vas recite da to nije istina da vas nisam dobro shvatila. Sad ste me prestrašili. Molim hitni odgovor! :-\ :tickedoff: :-[

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #20 u: Listopad 06, 2007, 15:30 »
NIJE ISTINA >:D!
Ja nisam rekla, ima nekih svakojakih tekstova na netu (znamo kako to ide s internetom ::))!!!
Eto mi u udruzi znamo stvarno puno osoba koje su godinama negativne i tako će i ostati!!! I doktore koji napišu IZLIJEČEN...
Mate, ne daj se zbuniti nekim postovima i sve će biti u redu ;)!

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #21 u: Listopad 06, 2007, 16:31 »
Mate ja kao sto rekoh nova sam u svemu tome.Slusaj Ivu i iskusne ljude.
Kao i ja sto ih uvjek nesto zapitkujem i ubijam svojim postovima.Tak ucim.A tu su ljudi koje se bave stim i istrazuju vise god.Nadam se da ni Iva ni niko nece da se ljuti na nasa lupanja.haha

MATE

• Gost
« Odgovori #22 u: Listopad 06, 2007, 19:29 »
Hvala društvo ali ponekad se stvarno zbunim.Eto ne ljutite se ni na mene jer  ni ja nisam upućena . Nego je su li vrtoglavice (od kojih te je strah izaći iz kuće da se negdje ne izvališ) normalna pojava na terapiji. Inače mi je zadnji nalaz krvi: leukociti 2,5 a trombociti 37. :idiot2: :buck2: :smitten: :smitten: :smitten:

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #23 u: Listopad 06, 2007, 23:52 »
Ja nisam na terapiji neznam .Tablete od sikavice sam cula da su jako dobre  i dosta vitamina.Mada moras pricati sa doktorom sta smijes sta ne na terapiji.

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
« Odgovori #24 u: Prosinac 12, 2007, 21:12 »
Evo, kako sydney kreće na trial uskoro, podsjetila me da molo pogledam...
Update za Vertex:

Citat:
VX 950 (telaprevir)
Protease Inhibitor
Vertex
Phase II

Comments: Vertex has initiated two large multi-international studies (Prove 2 and Prove 3) of Genotype 1, treatment naïve and treatment experienced patients.

AASLD2007: Results from the phase II studies in the 24 week treatment arms: Dose: Telaprevir (pill) taken every 8 hours, pegylated interferon (Pegays) injected once a week, and weight-based ribavirin (pill, 1000/1200 mg/day). PROVE 1: 61% achieved a sustained virological response (SVR-24 week post treatment). PROVE 2: 65% achieved a response (interim results 12 weeks post treatment). Side effects that required treatment discontinuation were higher in the telaprevir triple arms compared to the pegylated interferon plus ribavirin arm (control arm) in both PROVE 1 and PROVE 2 (10-15%, vs. 2-5% respectively). PROVE 3 (treatment of prior non-SVR responders) results are expected in 2008. Larger phase III studies are being planned for 2008. (November 19, 2007)

Eto, nešto je veći postotak SVR-a, ali ima više nuspojava :-\.... Mene posebno zanimaju ti rezultati koji će biti iduće godine. Morti nada za relapsere :).

i onda još onaj Scheringov:

Citat:
SCH 503034 (Boceprevir)
Serine Protease Inhibitor
Schering
Phase II

Comments: In two studies presented at AASLD 2005, 61 genotype-1 patients in a 14-day course of treatment (5 treatment arms including 1 placebo arm), showed an HCV RNA reduction with the maximum HCV reduction of more than 2 logs in the group receiving 400 mg of SCH503034.  SCH503034 was safe and well-tolerated with no serious adverse events.  In another study, SCH503034 in combination with Peg-Intron resulted in a decrease of more than 2 logs overall with 4 out of 10 subjects in the 400 mg arm achieving undetectable HCV RNA.  Phase II studies with the combination of SCH503034 and Peg-Intron are underway. In April 2006, it was announced that patient enrollment in this trial was completed. In January 2006 the FDA granted Fast Track Designation.
On October 18, 2007, Schering reported preliminary data that found that 79% of the patients who received 800 mg TID of boceprevir in combination with Peg-Intron plus ribavirin achieved an early virological response. (October 23, 2007)

I ovaj R1626

Citat:
Experimental Roche Polymerase Inhibitor R1626 Shows Robust Synergistic Effect in Combination with Pegylated Interferon with or without Ribavirin

The experimental nucleoside polymerase inhibitor R1626 from Roche has demonstrated dose-dependent potent inhibition of HCV when administered as monotherapy to patients with chronic hepatitis C. As previously reported, the U.S. Food and Drug Administration (FDA) has granted "fast track" status to the drug.
In the present Phase 2a study, presented in a Presidential Plenary session at the 58th Annual Meeting of the American Association for the Study of Liver Diseases (AASLD 2007) in Boston (November 2-6, 2007), researchers assessed the efficacy and safety of R1626 given to treatment-naive genotype 1 patients for 4 weeks in combination with 180 mcg/week peginterferon alfa-2a (Pegasys) with or without ribavirin (abstract 167).

• 104 patients were randomized as follows:
• Dual Low: 1500 mg bid + pegylated interferon (n=21);
• Dual High: 3000 mg bid + pegylated interferon (n=32);
• Triple Low: 1500 mg bid + pegylated interferon + ribavirin (n=31);
• Standard of care: pegylated interferon + ribavirin (n=20).

Results
• At 4 weeks, HCV RNA was undetectable in 81% of patients treated with the Triple Low regimen (mean reduction of 5.2 log10 IU/mL), 69% treated with the Dual High regimen (mean reduction of 4.5 log10 IU/mL), and 33% treated with the Dual Low regimen (mean reduction of 3.6 log10 IU/mL), compared to only 5% of patients treated with the standard of care regimen (mean reduction of 2.4 log10 IU/mL).
• Synergy was observed between R1626 and standard of care therapy (additional 2.8 log10 IU/mL reduction, Triple Low vs standard of care), and between R1626 and ribavirin (additional 1.6 log10 IU/mL, Triple Low vs Dual Low).
• ALT normalized in approximately 50% of patients in the R1626 treatment groups.
• Most adverse events (AEs) were mild or moderate.
• 6 patients had 8 serious AEs during the 4-week period: 4 in the Dual High, 1 in the Triple Low and 1 in the sandard of care groups.
• The incidence of Grade 4 neutropenia was 48%, 78%, 39%, and 10% in the Dual Low, Dual High, Triple Low, and standard of care groups, respectively, and was the main reason for dose reductions.

Based on these results, the authors concluded, "A robust synergistic antiviral effect was observed when R1626 is combined with pegylated interferon alfa-2a ± ribavirin, with up to 81% of patients undetectable by week 4."
Furthermore, they wrote, "Dosing of R1626 may be limited mainly by neutropenia; additional studies of different dosages of R1626 in combination with pegylated interferon alfa-2a and ribavirin are underway."

Dakle, sydney, taj je izgleda "tvoj" ;) - ovo lijepo zvuči da je do 81% "negativaca" i to u 4. tjednu već :) Koliko sam polovila, nema jako strašne nuspojave, najviše neutropenija...

Više na http://www.hcvadvocate.org/hepatitis/hepC/HCVDrugs.html (aaa, a kad će za nonrespondere neki dobri rezultati biti  :tickedoff:)
« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2007, 21:43 od iva »

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #25 u: Prosinac 13, 2007, 03:48 »
Super je ovo sto si pronasla.Znaci ono SOC (standard of care)grupa G tj.placebo grupa ce dobijati standardnu terapiju aj bar smo to potvrdili znaci nema sta da se izgubi u svakom slucaju....jos samo da upadnem ,mada vjerujem da mi nebi djabe doktor dao tu opciju..ali ko to zna.

Vjerujem da je to taj lijek posto ova dva druga su Protease inhibitor .

Offline iva

• tapir
  • Administrator
  • PROFI
  • boo
    • ABC Hepatitis
Odg: Novi lijekovi - istraživanja u tijeku
« Odgovori #26 u: Prosinac 17, 2007, 23:44 »
Evo i jedan pdf koji objašnjava triale općenito: http://www.hcvadvocate.org/community/community_pdf/Clinical_Trials.pdf

Offline tecumseh

• Global Moderator
  • PROFI
  • One taste!
« Odgovori #27 u: Prosinac 20, 2007, 23:03 »
Sydney saće te zbiče sos zbiljna terapija za kukulele  >:D Nemaš izgubiti ništa, osim svih podstanara, do zadnjeg  O0  ;)
Treat the earth well: it was not given to you by your parents, it was loaned to you by your children. We do not inherit the earth from our ancestors, we borrow it from our children.

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #28 u: Kolovoz 12, 2008, 01:00 »
Prvi rezultati R1626 lijeka:

Ucestvovala 104 pacijenta sa HCV genotip 1
1. 21 pacijent 1500 mg of R1626 dva puta dnevno sa peginterferon alpha-2a.
2.32 pacijenta uzimali 3000 mg of R1626 dva puta dnevno sa peginterferon alpha-2a.
3. 31 pacijent uzimali 1500 mg of R1626 dva puta dnevno sa peginterferon alpha-2a and ribavirin.
4. 20 pacijenata uzimalo standardnu terapiju peginterferon alpha-2a sa ribavirin.

Poslije 4 sedmice, HCV RNA negativan kod:
1. 29 %
2. 69 %
3. 74 %
4. 5  %

Zvuci dobro zar ne ,a jedinice?

Ova 5 ica me sad zbunjuje
« Zadnja izmjena: Kolovoz 12, 2008, 01:04 od sydney-ivana »

Offline pinnellius

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #29 u: Kolovoz 12, 2008, 01:10 »
pre dobro .  totalni genocid !  ali uvijek me pila dvojba : dali jetru više uništi virus ili ti kemijski borci ?
ma ....  kill em  all