Autor Tema: Poslije NEUSPJELE TERAPIJE  (Posjeta: 54766 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ambo

• PROFI
  • Spol: Muški
Odg: Poslije NEUSPJELE TERAPIJE
« Odgovori #60 u: Rujan 26, 2011, 15:48 »
...nastavak...

Nalaz PCR  stigao 23.09.2011.

Hepatitis C
Anti HCV                 EIA test      POZITIVAN
HCV Ag/Ab              EIA test      POZITIVAN
IZVJEŠĆE PCR
Nalaz glasi                 HCV – RNA JE UTVRĐENA
Utvrđeno je                3.28 x 10 na 6 IU/ml  HCV-RNA (prethodno stanje 2,52 x 10 na 6 )

pozdrav leonardo i novi članovi

Offline leonardo

• Skoro profi
  • Spol: Ženski
« Odgovori #61 u: Rujan 27, 2011, 14:24 »
Ambo,
sta planiras sada? kako se ti osecas fizicki i psihicki?
Pozdrav Leonardo

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #62 u: Rujan 27, 2011, 15:38 »
Pozdrav Leonardo

Jutros dao krv na analizu za krvnu sliku
Sutra tražim termin za šestomjesečnu kontrolu
Nemam planova u vezi bolesti
Svi planovi su vezani za životne aktivnosti kao da hepa nema

Fizički, psihički i u svakom drugom pogledu sam jako dobro

Tebi čestitam na uspjehu
Održavaš formu i to me raduje, a vjerujem i sve nas koji smo dijelili s Tobom put čišćenja.

Pozdrav

Offline Gabol001

• Senior
« Odgovori #63 u: Rujan 27, 2011, 21:58 »
Citat:
Nemam planova u vezi bolesti
Svi planovi su vezani za životne aktivnosti kao da hepa nema
Fizički, psihički i u svakom drugom pogledu sam jako dobro
Dobro je Ambo, nastavi za sad tako. Bez ikakvog bedačenja i raznih drugih misli. Sačekaj još neko vreme, trojna terapija uskoro stiže i u ove naše zaostale krajeve, siguran sam da će to biti konačno rešenje i za tebe i za Unikata i za Džonika i za sve ostale koji nisu uspeli iz prve.
Momci i devojke, držite se! Stara garda vas prati svo vreme i navija za sve vas!!!
 :smitten: O0
Pozdrav, Gabol001

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #64 u: Rujan 28, 2011, 08:11 »
... trojna terapija uskoro stiže i u ove naše zaostale krajeve...  :smitten: O0

Pozdrav gabol

Lijepo je čuti glas podrške, no ne treba se zanositi iluzijama

Trojna terapija se najavljuje već duže vrijeme
No cijene telaprevira i bocaprevira su strašne i vjerojatno će terapija biti dostupna rijetkima
Evo što sam zapisao prije četiri mjeseca:

TELAPREVIR i BOCAPREVIR CIJENE
12.06.2011.
Koalicija za fer cijene je ponovo oglasila uzbunu u vezi cijene novo odobrenog liječenja za hepatitis C, ovaj put ispitujući Vertexov inhibitor proteaze Incivek (telaprevir). Savjetodavna grupa je zabrinuta kako će
cijena Inciveka od 49.200 $ za 12 tjedni tretman negativno utjecati na dostupnost lijeka kod ljudi sa HCV istovremeno predstavljajući kao uzor nerazumno visoku cijenu za sve ostale lijekove za hepatitis C koji su trenutno u razvoju.

„Cijena Merckovog Victrelisa je 48.400 $ za 48 tjedana tretmana,“
Sada je Vertex postavio skoro četiri puta veću cijenu nego li Victrelis za 12 tjedno liječenje.
Incivek koji je odobren 23. svibnja, taj lijek bi se trebao uzimati kroz 12 tjedana sa 24 ili 24 tjedana pegiliranog interferona i ribavirina u zavisnosti od odgovora pacijenta na liječenje.
Veleprodajna cijena za 48 tjedana HCV tretmana sa pegiliranim interferonom i ribavirinom je približno 30.000 $.
Veleprodajna cijena od 49.000 $ za 12 tjedana za Incivek, napisao je FPC, „će više nego udvostručiti već preuveličanu cijenu za 48 tjedana“ tretmana za hepatitis C.

„Ako su troškovi za svaki od novih lijekova 50.000 $, imati ćemo u vrlo bliskoj budućnosti tretmane koji čija će cijena u konačnici biti između 150.000 i 200.000 $.

Nisam zbog ovog zabrinut, no treba znati kako stvari stoje

Pozdrav

« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2011, 08:30 od Ambo »

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #65 u: Rujan 28, 2011, 09:46 »
Pa to su strasne cifre
kako ljudi zaradjuju na tudjoj muci!
Neko ce resenje sigurno biti - svaki problem ima svoje resenje.
Ambo drago mi je da se ti dobro osecas i da ignorises virus, jer nam je svaki dan dragocen pa je glupo ne uzivati u onom sto imamo i mozemo.
Gabol se javio, hehehehe
Gabole dolazim u Beograd 26. decembra da proslavim Novu Godinu i "osvetim jetricu" nason lozovacom. Eto steta ne mozemo u to vreme na planinarenje ali mozemo na cevape i rostilj!
Pozdrav svima

Offline Gabol001

• Senior
« Odgovori #66 u: Rujan 28, 2011, 21:25 »
Citat:
Pa to su strasne cifre
kako ljudi zaradjuju na tudjoj muci
Jesu to strašne cifre slažem se. Međutim, ja kad sam saznao da imam virus još tamo 1999-e godine, a pogotovu posle biopsije (mislim 2002-e) sam isto tako mislio da je to nedostižno za nas obične smrtnike. Ovde u Srbiji tada nisi mogao da dobiješ terapiju na osnovu redovnog zdravstvenog osiguranja tako da su se ljudi dovijali na razne načine. Neki su prodali sve što su mogli da prodaju, nekima su pomogli rodbina, prijatelji..., neki su možda i imali ta sredstva pa im nije bio problem da se leče. Moja majka je predložila da prodamo stan i da deo tih para iskoristimo da finansiramo terapiju. Ja to nisam pristao, sačekao sam neko vreme, živeo zdravim životom (kao što je svima poznato), dočekao momenat da i ja o trošku države dobijem terapiju i uspeo na kraju.
Hoću da kažem, sad iz ove perspektive sve to izgleda kao naučna fantastika, ali vreme brzo prolazi. Doći će i to vreme kada će sve biti mnogo lakše, pa eto i nova terapija. Za to vreme živite i hranite se zdravo (za Amba znam da sve to radi), bavite se svojim poslovima, pokušajte da se ne nervirate previše, usmerite svoje misli na drugu stranu, družite se sa porodicom i prijateljima, itd...

Citat:
Eto steta ne mozemo u to vreme na planinarenje ali mozemo na cevape i rostilj
Možemo i na planinarenje, ja ću da prtim sneg a ti za mnom. Što se tiče ćevapa i roštilja, nešto se uvek da smisliti. Ja sam prestao da jedem te stvari, ali znam da roštilj posle uspona na Avalu po snegu izuzetno prija. Javi se kad dođeš.
Pozdrav!
Pozdrav, Gabol001

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #67 u: Studeni 28, 2011, 20:15 »
Nalaz PCR  stigao 28.11.2011.

Hepatitis C
Anti HCV                 EIA test      POZITIVAN
HCV Ag/Ab              EIA test      POZITIVAN
IZVJEŠĆE PCR
Nalaz glasi                 HCV – RNA JE UTVRĐENA
Utvrđeno je                2.21 x 10 na 6 IU/ml  HCV-RNA (prethodno stanje 3,28 x 10 na 6 )

Dvije i po godine nakon završene terapije približio sam se razini viremije prije terapije.
Nije da ima nekog utjecaja ali ohrabruje što je razina stabilizirana.

sazrele su mi kaki jabuke - svaki dan pojedem tri poslije ručka, osim toga
svakodnevno čaj: menta, kopriva, petrovac, stolisnik, zaslađeno medom

...

Offline et

• Junior
  • **
« Odgovori #68 u: Studeni 28, 2011, 22:26 »
Počeli su  i virusi da bježe od tebe .Odlično ima to velikog utjecaja na cjelokupno stanje i ražmišljanje.Reci mi kakve su to kaki jabuke.Kod nas ima voće koje se zove pomikaki .

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #69 u: Studeni 29, 2011, 09:55 »
Bravo Abmo!
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #70 u: Studeni 29, 2011, 19:10 »
Japanska jabuka ili kaki

Ima o njoj na internetu dosta informacija

Pozdrav!

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #71 u: Travanj 12, 2012, 19:12 »
Nalaz PCR  12.04.2012.

HCV – RNA JE UTVRĐENA
1.84 x 10 na 6 IU/ml  HCV-RNA (prethodno stanje 2,21x 10 na 6 )

Smrzle se zimus smokve i kaki jabuka
Ostao bez omiljenih voćaka

Stigao maslačak - svježa salata

Danas vadio krv za krvnu sliku, kontrola kod doktora za deset dana
Vjerojatno i dalje silimarin, polivitamina...

- nastavlja se -

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #72 u: Svibanj 12, 2012, 22:13 »
Radi uvida i praćenja stanja nastavljamo s iznošenjem nalaza
Pretrage obavljene 12.04.2012.

LEUKOCITI             4,6           (3,4 - 10)
ERITROCITI            4,70         (4,32 - 5,72)
HEMOGLOBIN         151          (138 - 175 )
HEMATOKRIT           0,432       (0,415 - 0,530)
MCV                        92,0         (83,0 - 97,2)
MCH                        32,0         (27,4 - 33,9)
MCHC                      348          (310 - 350)
TROMBOCITI           130           (158 - 424) 
BILIRUBIN UKUPNI  36,0         (3 - 20)
GGT                         84            (11 - 55)
AST                         35           (11 - 38)
ALT                         53           (12 - 48) 

Kao što je vidljivo trombociti su ispod referentne razine
bilirubin povišen, kao i GGT i ALT

Trombociti su pali ispod referentne minimalne razine za vrijeme terapije i u ovih tri godine nakon njezina završetka nisu dosegli normalnu razinu
Morat ću na tome poraditi, promaklo mi je da se to bez obzira na hepatitis može regulirati.
Primjetna je smetnja da svaka  ogrebotina teže zacjeljuje.

Obavio kontrolu kod liječnika
Nema promjena u pristupu i načinu ophođenja s ovim stanjem

nastavlja se...
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2012, 22:26 od Ambo »

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #73 u: Svibanj 13, 2012, 09:46 »
Pozdrav Ambo,

u usporedbi ovih nalaza s onima iz siječnja 2010. vide se značajna poboljšanja (trombociti, AST i ALT), nadam se da će se uskoro i GGT i bilirubin približiti referentnim granicama.

Kod mene su trombociti također već nekoliko godina ispod referentnog minimuma (120 - 140) - dr. mi kaže da to nije ništa zabrinjavajuće i da oni vrijednosti > 100 smatraju dobrima. Mišljenje dr. sa zadnje kontrole prije nekoliko dana: "minimalna replikativna aktivnost, uz urednu biokemiju te malu fibrozu na fibroelastografiji". Još mi je rekla da na transfuziologiji napravim test na trombocitna antitijela, kako bi isključili taj uzrok.

Zanima me na koji način planiraš "poraditi" na stanju trombocita? Od jednostavnijih stvari, na kojima bi se moglo samoinicijativno poraditi, uspio sam pronaći jedino to da uzrok može biti manjak B12 vitamina i/ili folne kiseline.

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #74 u: Svibanj 13, 2012, 12:53 »
Hvala na sugestiji Pablo
Potražio sam na netu i među boljim materijalima našao ovo:
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/18948/Trombocitopenija.html
sažetak:
"Trombocitopenije zbog poremećaja stvaranja trombocita
…Smanjeno stvaranje trombocita može biti uzrokovano i teškom deficijencijom vitamina B12 ili folne kiseline...  Također, smanjenje stvaranja trombocita može biti uzrokovano septičnim zbivanjem ili sistemskom virusnom odnosno bakterijskom infekcijom, te smanjenim stvaranjem trombopoetina kod zatajenja jetre…
… Jedan od važnih uzroka koji mogu dovesti do nastanka trombocitopenije je i upotreba lijekova. …, interferon, ...
Liječenje
Liječenje ovisi o uzroku problema te težini bolesti. Ukoliko je bolest uzrokovana nekom drugom bolešću (sepsa, nedostatak vitamina i sl.) ili pak uzimanjem lijekova, prvi je korak eliminirati uzrok. Svakako bolesnici s teškim oblikom trombocitopenije trebaju biti upućeni na pregled specijalisti hematologu.
… Ukoliko je broj trombocita ispod 20 x 109/L započinje se liječenjem kortikosteroidima, ukoliko je pridruženo i krvarenje mogu se primjeniti i imunoglobulini. Cilj liječenja je postići broj trombocita iznad 20 x 109/L, kada je potrebno samo redovito praćenje bolesnika. "

Interferon u terapiji je doveo do trombocitopenije.
Svakako tri godine po završetku terapije i više je nego dovoljno da se isključi interferon kao aktualni izvor trombocitopenije.

Pablo sugestija o B12 vitaminu je dobrodošla.
Ono što vidim, namirnice u kojima se nalazi B12 koristim, a ima ga i u mulivitaminskim tabletama koje uzimam. Mislim da na tom polju nemam prostora za djelovanje.

Slijedeće preglede i pažnju doktora moram usmjeriti na ovo, prije svega zbog situacije da zbog velikog sniženja razine trombocita (< 50 x 109 ) pacijenti prekidaju terapiju.
Ukoliko mislim ponovo u bilo koju terapiju to treba riješiti.

Što će biti prvi korak još ne znam, ustvari znam prvo informacije, a onda  odluka što činiti.
Informacija ima, ima ih više no što možemo obraditi, treba samo volje i kritičnosti da se profiltrira marketing od objektivog.

Pozdrav
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2012, 13:04 od Ambo »

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #75 u: Svibanj 13, 2012, 13:08 »
"minimalna replikativna aktivnost, uz urednu biokemiju te malu fibrozu na fibroelastografiji".

Pablo
Koliko se vidi bio si na fibroelastografiji.
Gdje si je obavio i kakav je postupak?
Kakav je puni nalaz.
Po biopsiji je brojčano stupnjevanje fibroze i aktivnosti
Ovdje se to ne vidi iz opisa.
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2012, 13:14 od Ambo »

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #76 u: Svibanj 13, 2012, 13:44 »
Fibroelastografija mi je napravljena u klinici "Dr. Fran Mihaljević", gdje inače idem na kontrole. Naziv pretrage je fibroelastografija, a uređaj kojim se radi zove se fibroscan. Procedura je vrlo jednostavna, nakon kontrole u poliklinici dr. me uputi na odjel odjelnom liječniku koji pretragu napravi u roku od 15-ak minuta. Pretraga je potpuno bezbolna i ne zahtijeva nikakve prethodne pripreme, a nalaz se dobije odmah  :) Sam nalaz je sličan slici sa ultrazvuka, a procjenu stupnja fibroze daje liječnik specijalist. Prije tri godine biopsijom mi je utvrđen 1/6 stadij fibroze te se stanje prema nalazu sa fibroelastografije nije pogoršalo  :)

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #77 u: Svibanj 13, 2012, 16:22 »
Fibroelastografija mi je napravljena u klinici "Dr. Fran Mihaljević", gdje inače idem na kontrole. Naziv pretrage je fibroelastografija, a uređaj kojim se radi zove se fibroscan. Procedura je vrlo jednostavna, nakon kontrole u poliklinici dr. me uputi na odjel odjelnom liječniku koji pretragu napravi u roku od 15-ak minuta. Pretraga je potpuno bezbolna i ne zahtijeva nikakve prethodne pripreme, a nalaz se dobije odmah  :) Sam nalaz je sličan slici sa ultrazvuka, a procjenu stupnja fibroze daje liječnik specijalist. Prije tri godine biopsijom mi je utvrđen 1/6 stadij fibroze te se stanje prema nalazu sa fibroelastografije nije pogoršalo  :)

Pozdrav Pablo
Jako malo se piše o fibroscanu, mada za njega znamo već skoro tri godine.
Koliko znam ima ga u Zagrebu i Šibeniku(?)
Mnogi su bili u dilemi i strahu vezano za biopsiju, a fibrozu je tako jednostavno utvrditi i ovim uređajem.

Više puta sam se zapitao kakvo mi je sada stanje fibroze, pošto je 2007. ona bila 3/6 odnosno ukupno 10/18
Na ponovnu biopsiju bez valjanog razloga ( nove terapije ) nisam pomišljao

Tvoja je viremija relativno niska pa i je stupanj fibroze 1/6
Neka tako i ostane

Pozdrav

Offline pablo

• Učim pisati
  • *
  • HBV +
« Odgovori #78 u: Svibanj 13, 2012, 18:45 »
Pozdrav Pablo
Jako malo se piše o fibroscanu, mada za njega znamo već skoro tri godine.
Koliko znam ima ga u Zagrebu i Šibeniku(?)
Mnogi su bili u dilemi i strahu vezano za biopsiju, a fibrozu je tako jednostavno utvrditi i ovim uređajem.

Nisam siguran gdje sve ima uređaja, ali mislim da na to pitanje mogu odgovoriti u savjetovalištu za virusne hepatitise klinike
"Dr. Fran Mihaljević". Dobiti ih se može na br. telefona 01 / 2826 270 od 10 - 16 h.

Na raspolaganju su također i:

Psihologinja, na e-mail: lmirjanic.huhiv@gmail.com, tel.: 01 / 2826 270

Socijalna radnica, na e-mail: kduvancic@gmail.com, tel.: 01 / 2826 147

Pošto se radi o referentnom centru, nadam se da raspolažu i informacijama za ostale gradove ili bar mogu doći do njih.

Na zadnjoj kontroli sam našao promotivni letak za ovo savjetovalište, nisam znao da postoji pa ovim putem želim podijeliti
tu informaciju s ostalim forumašima, a "Dr. Fran Mihaljević" sve pohvale na otvaranju ovog savjetovališta koje će mnogima
pomoći da na jednostavniji i bezbolniji način dođu do osnovnih informacija kako živjeti s virusnim hepatitisom.

Više puta sam se zapitao kakvo mi je sada stanje fibroze, pošto je 2007. ona bila 3/6 odnosno ukupno 10/18
Na ponovnu biopsiju bez valjanog razloga ( nove terapije ) nisam pomišljao

Dobro si zaključio, liječnici i dalje biopsiju smatraju pouzdanijom pretragom, ali i fibroelastografijom se mogu dobiti
korisni podaci o stanju fibroze u situacijama kada nema opravdanih razloga za biopsijom.

Tvoja je viremija relativno niska pa i je stupanj fibroze 1/6
Neka tako i ostane

Za sada je stanje dobro, nadam se da će potrajati tako.
Što se terapije tiče, izgledi su mali jer je mala šansa za izlječenje, a velika za mutaciju virusa.

Pozdrav
« Zadnja izmjena: Svibanj 13, 2012, 18:50 od pablo »

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #79 u: Svibanj 13, 2012, 19:41 »
 :)
Hvala na informacijama
Ovo je bio jedan od najkonstruktivnijih postova u zadnje vrijeme
 :coolsmiley:

Offline kalocil

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #80 u: Rujan 09, 2012, 23:49 »
Pozdrav svima.Ja sam novi na sajtu.Imam Genotip 3.Utvrdjeno je da mi prva terapija nije pomogla pa mi je doktor ovde u Nemackoj odobrio novu koju mi je prekinuo posto opet nije imala efekta.Ovde u Nemackoj terapiju dobijas da sam kod kuce koristis t.j sam sebi dajes inekciju.I sta se meni desilo:Prilikom selidbe sam inekcije izvadio iz frizidera i stavio u auto u rucni frizider gde su bile pola dana na toplom jer se frizider pokvario.Ja sam nastavio posle da ih koristim pa sve razmisljam dali je to bio razlog te druge neuspesne terapije.Doktoru to nisam rekao.Zelim da cujem misljenje dali je moguce da su one izgubile delovanje zbog stajanja na toplom.U utorak idem na biopsiju i pregled jednjaka posto imam bolove i jetre i jednjaka,i doktor sumnja na kompenzovanu cirozu.Citam kako jedni druge hrabrite,sve je to lepo treba biti optimista ali virus je ne zaustavljiv bez terapije.Ja vodim zdrav zivot i nista mi to nije pomoglo virus me polako unistava.Inace imam 58 god.virus nosim u sebi verovatno 30 god,ali sad je poceo da radi posle toliko godina.Bojim se jako normalno da ne zelim da umrem.Ljudi mi kazu nemoj o tome da mislis misli optimisticki.Lako je to reci ali kad lezes uvece sa bolom i ustajes sa bolom kako da o tome ne mislim.Kod svakog od nas bez terapije ce doci do ciroze a  dalje vec znate.Nema tu optimizma.

Offline lelana

• Junior
  • **
« Odgovori #81 u: Rujan 11, 2012, 09:23 »
Pozdrav pesimistu!
Svi se mi sa vremena na vrijeme osjećamo bespomocno, upravo kao i ti sada.Stanja depresije su normalna kod naše bolesti,ta zdravi su depresivni, zašto mi ne bi bili.
Ja lično ne mislim da ti terapija nije "radila"zbog toga sto si ostavio lijek u autu, jednostavno ti nije pomoglo, kao mnogima, uključujući mene lično!
I nemoj da kažeš da zdrav život, zdrava ISHRANA nema pomoći. itekako ima! Sigurno ima.Samo ti nastavi da pazis sta unositi u sebe, to je sigurno jako vazno!
A ova naša bolest ja kao i svaka druga ima neke prednosti a i nedostatke.
Nikada nemoj gubiti nadu jer  ZA SVAKU BOLEST IMA LIJEK, samo ga treba pronaći.
Možeš bas ti biti taj!
Pokušavaj, trazi,nemoj nikada odustati, nada uvijek postoji!
Nadam se da sam ti malo pomogla da se osjećaj bolje. Nije mi bila namjera da te tjesim,već da ti kažem da nas ima puno kao ti, ali ne smiješ gubiti nadu niti stati pokušavati!
:)

Moj nikada odustati
Sve se dešava sa razlogom!

Offline pantelija

• Junior
  • **
« Odgovori #82 u: Rujan 12, 2012, 14:31 »
Pozdrav Kalocil,

siguran sam da i sam znaš, ali evo i da napišem da ti pesimizam ništa neće pomoći ni sa jednom bolesti. S obzirom na činjenice koje si naveo o dvije bezuspješne terapije, vjerovatno je najracionalnije pokušati održavati stanje kakvo jeste ili ga pokušati malo popraviti. Na forumu ima dosta priče o suplementima koji se koriste. Ja ću pisati o onome što sam ja koristio prije nego li sam počeo sa terapijom. I ja dugo nosim virus, četvrt vijeka, ranije mi nisu preporučivali liječenje interferonom, pa sam se obratio travaru (nemoj odmah prestati čitati) sa kojim sam imao pozitivno iskustvo vezano za jednu moju raniju bolest. Travar se zove Slobodan Kolić i ima čaj kojim, po njegovoj izjavi, liječi ova naša stanja. Ja iz mog iskustva mogu reći:
1. njegove čajeve za hepatitis sam koristio u dva navrata po osam mjeseci
2. nije došlo ni do kakvog izliječenja, sada sam na interferonu i ribavirinu
3. nakon obe doze čaja su svi moji jetreni nalazi bili u normali.

Jetreni nalazi u normali nakon čaja su meni, laiku, značili da sam svojoj jetri dao malo predaha, virus je nije grickao bar neko vrijeme, produžio sam vrijeme do tog nekog dana o kojem ne želimo da mislimo.
Uz čaj, Kolić daje i neke kapi, ali samo u težim stanjima (ciroza i sl), ja kapi nisam koristio. Vjerujem da i drugi imaju iskustva i sa Kolićem i sa nekim drugim travarima, možda još neko nešto o ovome napiše, pa donesi odluku da li ćeš i sa čim ćeš probati. Po mom iskustvu (a mislim i mnogih ovdje) ni jedan travar neće izbaciti virus iz našeg organizma. Ako to tako prihvatimo, a znamo i da ćemo jetri dati neki predah (prolongirati teža stanja), onda se čovjek sa nekim normalnim nadanjima odluči za jednu takvu "terapiju".

Pozdrav
Ubit će ih Bili ko zeca

Offline kalocil

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #83 u: Rujan 14, 2012, 23:04 »
Hvala na recima ohrabrenja.Ja inace pijem caj od precice,kozije mleko i surutku i unosim dosta vitamina sto mi je sigurno dosta pomoglo,ali ipak mi je dijagnostikovana kompenzovana ciroza.Na sajtu"MELD"sam ukucao neke vrednosti iz nalaza krvi,i dobio sam rezultat 25.Dali je nekom poznato sta ta vrednost znaci.Taj sajt je inace u vezi sa transplatacijom jetre.Cuo sam da sve vrednosti preko 23 znace da je jetra toliko ostecena te je potrebna transplatacija takvom pacijentu.Biopsiju sam uradio ali rezultat cu dobiti krajem meseca.Sad sam u Novom Sadu kod porodice i puno se bolje osecam nego pre nekoliko dana kad sam bio u Nemackoj.Pozdrav.

Offline Alan

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #84 u: Rujan 26, 2012, 15:21 »
Pozdrav svima, evo javljam se nakon dužeg vremena i moram nažalost ovdje reći da je meni 17.08. prekinuta terapija kao
non-responderu.Na početku terapije viremija je bila 1 270 000 a nakon 4 i pol mjeseca ( čekalo se na nalaz PCR-a ) je uvećana  na 1 500 000 . Nakon razgovora s liječnikom par dana poslije ( jer su mi javili telefonski o rezultatu ) saopćeno mi je da za sada ne postoji mugućnost ponavljanja terapije kod mene. Eto sve što mi preostaje je čekati čudo da se što prije pojavi ta famozna trojna terapija.

pozdrav svima  :) :angel:   >:(

Offline eustahijebrzic2012

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #85 u: Rujan 27, 2012, 18:24 »
žao mi je. Kako se osjećaš, kako si podnio tu vijest?

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #86 u: Rujan 27, 2012, 20:49 »
...moram nažalost ovdje reći da je meni 17.08. prekinuta terapija kao non-responderu...

...saopćeno mi je da za sada ne postoji mugućnost ponavljanja terapije kod mene. Eto sve što mi preostaje je čekati čudo da se što prije pojavi ta famozna trojna terapija.

Razumijem Tvoju nevjericu u ovo što se događa.
Nakon toliko entuzijazma, bodrenja i nade da će sve ispasti dobro dogodi se fijasko.
( moj fijasko bijaše 10 miliona).
Ne kloni, nije ovo još ni blizu kraja priče. Vrati se normalnim životnim aktivnostima, živi život.

Treba vremena da sve sjedne na svoje mjesto, da se prihvati situacija ovakva kakva jest. 

Glavu gore, idemo dalje

Pozdrav