Autor Tema: Poslije NEUSPJELE TERAPIJE  (Posjeta: 54463 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gordana

• Učim pisati
  • *
Odg: Poslije NEUSPJELE TERAPIJE
« Odgovori #30 u: Prosinac 22, 2009, 17:10 »
Ja zivim u Kanadi, ovdje nalazi ne dolaze u ruke pacijenta. Tacno prije godinu dana sam otkrila da bolujem od te bolesti, kada je doslo do pucanja pecata na jetri. Vjerovatno je ciroza nastupila ranije, mada sam osjecala neke promjene ali bolove nisam imala. Uradili su mi sve jetrene pretrage i snimanja ali biopsiju jetre ne. Bila sam mnogo lose jedva sam se kretala, nisam bila u stanju da presjecem mrkvu nozem, kada pravim sok. Na desnu stanu nisam mogla da ni da se okrenem, pri lezanju. Smrsala sam bila mnogo kost i koza, i to jos zuta kao limun. Rekli su mi da mogu biti sretna da je tek ciroza nastupila ipak nisam kasno dosla. Nije doslo do pucanja glavnih krvinih kanala u jetri.
Ambo, ja vjerujem da to ista terapija koja se koristi u cjelom svijetu i da se iz istog fonda finasira. Sestra koju sam juce upoznala ce voditi moje ljecenje, preko praznika ce biti na odmoru, cim se vrati ce me nazvati, i krecemo sa pripremama.Tek juce sam saznala za moj genotip 1c a nisam primjetila da neko na ovom forumu ima isti genotip. Mozda je on vanserijska proizvodnja.heheh
Sada sam mnogo bolje, dobro se osjecam. Doktor kaze da se vidi da sam u odnosu na ranije puna snage i da zdravo izgledam. Otprike se osjecam kao dvije godine pre otkrivanja ciroze.
Svasta nesto koristim i to mi pomaze. Kozije mlijeko, sirutka sa sirom, sok od cvekle, blage cajeve i urinoterapiju koju smatram najefikasniju za izljecenje od svih bolesti. Nakon deset dana koristenja te terapije stomak se naglo smanjio a bolovi od pecata su nestali.Zutilo nestalo i i nikada se vise nije pojavilo, ostale probleme koje sam imala sa zdravljem sam rjesila. Zadnjih mjeseci osjecam se stalno prehladjeno, vjerovatno se neka borba u organizmu desava.

Offline Ambo

• PROFI
  • Spol: Muški
« Odgovori #31 u: Prosinac 22, 2009, 18:24 »
Pozdrav Gordana

... kada je doslo do pucanja pecata na jetri...

...Svasta nesto koristim i to mi pomaze. Kozije mlijeko, sirutka sa sirom, sok od cvekle, blage cajeve i urinoterapiju koju smatram najefikasniju za izljecenje od svih bolesti. Nakon deset dana koristenja te terapije stomak se naglo smanjio a bolovi od pecata su nestali...

Možeš li pojasniti što znači pucanje pecata jetre.
Vjerujem da izraz "pecat jetre" mnogima nije poznat

Bilo bi korisno i detaljnije prikazati koje terapije koristiš i na koji način nešto pripravljaš i upotrebljavaš.

Pozdrav!  :coolsmiley:

Offline Gordana

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #32 u: Prosinac 22, 2009, 19:33 »
pecati se staraju nakon pucanja ...pa ne znam ni ja ...sto se tice terapije od doktora nisam nista dobila cak mi je zabranii da kupujem  vitamine ...kaze cista hemija, bacanje para. preporucio mi je da hranu bogatu vitaminima, nikakvu dijetu mi nije dao,samo da manje solim hranu koju jedem.

Offline Gordana

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #33 u: Prosinac 22, 2009, 19:39 »
u to vrijeme sam osjecala napone , najslicnije porodiljskim naponima (trudovi), samo sto su bili u predjelu jetre..
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2009, 19:41 od Gordana »

Offline tarambo

• Junior
  • **
« Odgovori #34 u: Prosinac 22, 2009, 22:35 »
moj mi je dr.zabranio bilo kakvo konzumiranje bilo kakvih vitaminskih pripravaka,a pogotovo one iz ljekarni i ine sa prezentacije!ishrana je rekao normalna,ali bez masnoća(maslinovo ulje smijem),alkohola ništa,turske kave kolko mogu,puno tekućine.pila sam najmanje 3-4l limunade,greipa,naranče dnevno ili čaj menta,brusnica.tek kad sam dopuzala k njemu,dao mi b vitamin 2 puta dnevno.surutku pijem,jedem samo juhu,iz nje svo povrće(brokula,karfiol,mrkva,puno celera,peršina,krompir...)juha od kostiju junećih...to pišem jer možda pomogne nekome,a pitalasam se kako mi ne da da se krcam vitaminima?objasnio mi da je terapija vrlo osjetljiva i da svaka susptanca nepoznatog podrijetla može se kositi s nečim iz terapije i onda više štete nego koristi...nadam se da će nekome pomoći ovo!ambo drži se!!!

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #35 u: Veljača 11, 2010, 20:31 »
Nastavljam s praćenjem postterapijskih nalaza
Terapija završena 08.06.2009. ( 48 tjedana )

Krvna slika od od  12.01.2010.

TROMBOCITI        121          (158 - 424)  (u padu 12.12.09. bilo 137)
BILIRUBIN UKUPNI  28,1         (3 - 20)      (u padu 12.12.09. bilo 36,6)
GGT                    84           (11 - 55)     (u porastu 12.12.09. bilo 66)
AST                    54           (11 - 38)     (u porastu 12.12.09. bilo 43)
ALT                    79           (12 - 48)     (u porastu 12.12.09. bilo 65)

28.01.2010.

ULTRAZVUK PREGLED ABDOMENA

Gušterača      B.O.
Jetra                    
U području porte hepatis vidljiva je hipoehogena zona promjera 1,3 cm koja prvenstveno       može odgovarati l. čvoru  ( limfnom čvoru)
Žučnjak         B.O.
Žučni vodovi   B.O.
Bubrezi          B.O.
Slezena         B.O.

10.02.2010.
PCR
Nalaz glasi 3.11 x 10 na 6 prevedeno 3 milijuna sto deset tisuća

Status NONRESPONDER

Moji dosadašnji nalazi viremije:
Od 27.11.2007.    1.78. x 10 na 6        PRIJE TERAPIJE
Od 02.10.2008.   10.04 x 10 na 4      U 12 TJEDNU TERAPIJE   
Od 01.09.2009.     9,98 x 10 na 6      12 TJEDANA NAKON TERAPIJE
Od 12.01.2010.     3,11 x 10 na 6      7  MJESECI NAKON TERAPIJE

Kontrola kod doktora 16.02.2010.

Po završetku terapije uzimam silimarin i vitamin B kompleksa
Prehrana u skladu s preporukama

Ovo djeluje suhoparno, no ne može se ljepše oslikati

« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2010, 20:37 od Ambo »

Offline et

• Junior
  • **
  • Spol: Ženski
« Odgovori #36 u: Veljača 11, 2010, 20:57 »
AMBO,  BILO JE PUNO GORE 1.09 PA SI NASTAVIO DALJE S BORBOM ZATO SAD I DALJE NAPRIJED .
VJERUJEM DA TI JE BILO JAKO TEŠKO ČEKATI OVE NALAZE SAD KAD SU TU NASTAVI SAMO HRABRO .
BORBA S VIRUSIMA-VJETRENJAČAMA I DALJE SE NASTAVLJA KOD SVIH NAS.
NEDAMO SE GENERACIJO. :)

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #37 u: Veljača 11, 2010, 21:03 »
znaci za 4 meseca je broj pao sa skoro deset miliona virusa na tri miliona.....i to 7 meseci posle terapije... To je neko produzeno dejstvo, izgleda da telo radi samo na ciscenju od virusa.
Cudna neka zver, taj virus.
Bas me zanima kako ce ti biti PCR godinu dana posle terapije. Ja bih se kladila da ce se broj kopija jos smanjiti...

Offline manuela

• Senior
« Odgovori #38 u: Veljača 13, 2010, 13:17 »
A, ipak se smanjuje broj kopija. I to dosta. Zdrav život do uvođenja trojne terapije, a ona će uskoro kako kažu. Ništa drugo. A vjerujem da će ti se krvna slika s vremenom sama poboljšati. Mislim da treba samo što više kulirati (najviše što se može...). Stres je najgori neprijatelj svake bolesti.

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #39 u: Veljača 13, 2010, 16:31 »
 :)

Viremija nije konstantna, niti jednoliko progresivna.
Prije terapije, za vrijeme i nakon terapije varira.

Kako je to išlo kod Tec-a prikazala je Iva na:   
http://www.abchepatitis.hr/forum/index.php/topic,534.0.html

Moji nalazi PCR-a nisu dovoljno učestali da bi se nešto iz njih moglo zaključiti.

Kao da sam terapijom prvo šokirao viruse, potom kada su se adaptirali prihvatili su interferon kao prihranu, da bi s prestankom prihrane dvije trećine njih pokrepalo.

Iz Tec-ove tablice prve terapije vidi se da je i njemu viremija nakon terapije bila veća no na njezinom početku

Osim vjere u uspjeh terapije, mora se učiniti baš sve što nužno da terapija uspije.
Zamisli da ti pivu, cigaretu i kulenovu seku  nudi Mefisto - ne podleći napasti
Svaka neozbiljnost u pristupu može jezičac vage uspjeh - neuspjeh pomjeriti na lošu stranu.

Nadam se da će Tec uspjeti, a to onda otvara nova vrata

:) O0

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #40 u: Veljača 14, 2010, 03:35 »
Cao Ambo
Skoro sam se sama pitala sta se desava poslije terapije... Interferon usmjeri nas imuni sisem da lakse i efikanije otkrije virus... Bas bi voljela znati sta se desava sa nasim imunim sistemom poslije terapije. Vjerujem da on nastavi da ga detektuje lakse ali da li je to tako ??
Znas li nesto o tome ??

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #41 u: Veljača 14, 2010, 11:48 »
Ivana, koliko sam ja cula od moje rodjake iz Londona, koja je u decembru zavrsila 48 nedelja terapije, genotip 4: padne ti imuni sistem oko 15 dana posle terapije, pa ko se nakaslje u blizini- tvoje je! Znaci cuvati se svake moguce infekcije dok se organizam ne ocisti od kemikalija i ne pocne ponovo sam da se bori, bez interferona - to traje oko 3 meseca, kad ponovo pocinje da raste i kosa (njoj jos nije). Apetit se odmah nakon prestajanja terapije vrati, i to duplo (ona je jela ko mahnita sve sto joj se naslo pod rukom, a bilo je pre Nove Godine, pa je posle isla na ATKINS dijetu).
Ona mi kaze da se odmah posle prestanka uzimanja Pegasys-a i Ribavirina, mozda nedelju dana nakon toda, osetila sasvim ok, psihicki se vratila u normalu, a za fizicki deo mora malo da se mrdne (kaze da nije mogla igradi kolo do kraja za Novu Godinu). I zbog malo pojacane anemije, uzela je jos mesec dana bolovanja (bila je od treceg meseca terapije na bolovanju). To sto znam. Videcemo kako ce nama biti.

Offline unikat_r

• Senior
« Odgovori #42 u: Veljača 14, 2010, 12:12 »
Ambo pozdrav! Dobro je da ti broj kopija pada i mislim da nalazi jetre Ast, Alt i dr nisu zabrinjavajući i sam znaš da sve to varira.
Malo mi je nejasno da ti se tromobciti nisu značajnije popravili ni nakon pet mjeseci od prestanka terapije a nisi naveo štaje sa leukocitima i eritrocitima, jesu li se oni oporavili?
Nadam se da će medicina uspjeti u dogledno vrijeme da bolje istraži sve u svezi hepatitisa c i da će samim tim i pronaći puno uspješniju terapiju.
Za sad pod ovakvim uvjetima ovo sve je jedna velika lutrija a nebi smjelo tako biti.
Pozdrav i za ostale!

Offline davorh1

• Učim pisati
  • *
  • punk not dead yet, has cirrhosis
« Odgovori #43 u: Veljača 14, 2010, 13:37 »
Bok, Ambo!
Malo, pomalo prelistavan forum nakon prvog mog javljanja na njega, kao što kažeš sada sam puno zreliji i sa preciznijom vizijom kako dalje.
Dajem ti bezuvjetnu podršku u borbi i životu, pa s tim u vezi htio sam pisati o životu usporedo sa ovim koji živimo sami sa sobom, sa ovim forumom, a sretnici i sa svojim voljenima.

: Isto sam kao i ti odvagnuo dali raditi i rapidno si uništavati jetru ( novac koji zaradm utrošim u lijekove i smanjim si rok trajanja)ili doma mirovati uz stvari kao što su prehrana, odmor, šetnja, ljubav, itd. ( jedan doc. rekao mi je da najbolji lijek za oporavak jetre jest odmor i samo odmor)

Činimi se za trombocite (tako je meni doc. rekao) ako nema vanjsko uništivaća (tableta) tada kod fibroz i ciroze jetre dolazi i do usporedne kronične upale gušterače koja uništava ili jede trombocite i leukocite. Koliko znam nije frka kod trombocita sve do 50, operiran sam sa tromb. 98 i nisam morao primiti krvni pripravak (trombocite) iako su mi napravili frku no sve je dobro prošlo.Sad su mi na 81

Offline Ivana Gustav

• PROFI
« Odgovori #44 u: Veljača 14, 2010, 18:50 »
Leonardo vise sam mislila Kako nas imuni sistem djeluje na hcv virus.. Dali je i dalje usmjeren na hcv pretezno.... Da li je osobama broj virusa manji poslije terapije nego prije i da li tako ostane na duze??

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #45 u: Kolovoz 19, 2010, 19:11 »
Stigao je PCR.

Nalaz glasi 3,14 x 10 na 6
Kao što juče rekoh - očekivano.

Offline unikat_r

• Senior
« Odgovori #46 u: Kolovoz 21, 2010, 08:24 »
Ambo dobro je da je broj kopija stabilan što ipak pokazuje da bolest nema progresiju, po mom nekom lajičkom mišljenu.
Jes li bio kod svog infektologa i šta on o svemu kaže?
Da li ti je spominjao novi početak terapije?

Pozdrav!

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #47 u: Kolovoz 22, 2010, 15:46 »
Pozdrav Unikat_R

Sutra ću nazvati bolnicu pa zatražiti kontrolu kod svog liječnika.

Po pitanju ponavljanja terapije ne znam zatražiti li je sad ili ne.
Mislim pričekati neko vrijeme. Ili da se promijene terapije uvođenjem novih najavljenih lijekova telaprevira, bocaprevira, ili nečeg trećeg u terapiju pagasisom i ribavirinom, ili drugih terapija.
Neću požurivati liječnika, ni sebe.
Mislim da jesam svjestan rizika i problema, no panike su me prošle. Groznice traženja izlaza iz ovog stanja nema.
Kao nonresponder treba prihvatiti činjenicu da s ovim treba živjeti.
Koliko ne zna nitko, a kako ovisi uvelike o nama samima, ne samo o prisutnosti bolesti.

Želim Ti uredne nalaze i ne strahuj unaprijed
 :) :) :)

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #48 u: Kolovoz 23, 2010, 02:07 »
No, no Abmo!! Ne bu išlo tak! ti si se pomirio sa sudbinom Nonrespondera! Lijepo ti odmah na th. ponovo

"Groznice traženja izlaza iz ovog stanja nema."

Ima Ambo, pred nosom ti je rješenje a ti ga ražiš, ne znam gdje!
Ponovna terapija i to odmah. Pozdrav i budi sretan, što se možeš dalje boriti.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 23, 2010, 02:10 od hcv1a fighter »
Sad samo nastavi dalje..

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #49 u: Kolovoz 23, 2010, 08:27 »
Ambo ja se potpuno slazem s tobom. Sacekaj malo. Odmori se psihicki i fizicki.

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #50 u: Rujan 02, 2010, 21:59 »
Pa gle Ambo. Možda je Leonardo u pravu. Žao mi je izjaviti slijedeće ali kako postoje Responderi, tako postoje i Nonresponderi.
No činjenica je da nije isključeno da ti respondiraš. Svakako se opusti ali u smislu da se "namjestiš" za jedan Aprekat.
Virus i ti ste u ringu i on ti zadaje niske udarce, jetra uglavnom, malo ispod pojasa i to.. Sada da počneš mlatarati ko' lud, nebi bilo pametno.
Ti trebaš razviti taktiku. Ili čekati kraj runde ili ga opalitit ravno u jaja. Ja sam za drugu opciju ali ako ti nije do niskih udaraca. Strpi se ali ne odustaj od meča. Hoču reći, da ne trebaš odmah na novu th. ali da svakako sve pripremiš, kao da češ započeti. Sve kontrole i što trebaš, okruženje, meni, plan kako bi živjeo i što bi radio i onda kažeš, jeli sada pravo vrijeme i ako misliš da je Go! Možda da se povučeš u neku kolibu s internetom, na neki otok ili sl. i pošteno se pozabaviš virusom. Znači, bez posla ako možeš s obitelji super ako ne sam. Oprosti i nemoj zamjeriti ako zvučim grubo i hladno ali zamisli, kao bi bilo lijepo da se vratiš u svijet zdrav. Ne moraš biti sam, svo vrijeme, nego samo prve dvije ili tri injekcije. Koliko se sječam, ti si za vrijeme prve th. vozio bicikl i sl. Mislim da je važno da se fizički ne opterečiješ, jer sve to ide na jetru jetri. Moraš mu prići iza ledja, sa skroz novom taktikom.
Probaj Ambo! Daj si vremena svakako ali znaj, nije mu aktivnom mjesto u tebi. Pozdrav i borba, frendu, borba nikad ne prestaje.
PS: Ako te smijem pitati.. zaboravio sam, jesi li ti pio kave i pušio za vrijeme prve th. Jesi li pio gazirana pića i jeo masnu hranu. Jesi li spavao dosta?
Sad samo nastavi dalje..

Offline manuela

• Senior
« Odgovori #51 u: Rujan 03, 2010, 21:07 »
I ja mislim da je bolje da sačekaš još malo uvođenje te trojne terapije, a usput i odmoriš i ojačaš organizam najviše što možeš za ponovnu terapiju. Mislim da su ti bolje šanse tako.

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #52 u: Studeni 11, 2010, 23:11 »
"Konačni rezultati RESPOND-2 pokusa su pokazali kako kombinirana terapija sa Boceprevirom donosi veći omjer stalnog virološkog odgovora (sustained virologic response - SVR) za pacijente sa hepatitisom C (HCV) i genotipom 1 koji nisu imali odgovor na prethodnu terapiju ili su imali relaps nakon tretmana sa peginterferonom alfa 2b i ribavirinom..."

Ako su okončana ispitivanja za nadati se da će uskoro biti uvedeno u terapijske opcije

Trojna terapija za  non respondere postaje izvjesna i skora mogućnost :)
« Zadnja izmjena: Studeni 11, 2010, 23:17 od Ambo »

Offline leonardo

• Skoro profi
« Odgovori #53 u: Studeni 12, 2010, 15:00 »
eto kako uvek treba biti optimista!

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #54 u: Ožujak 14, 2011, 20:22 »
Vadio krv 17.02.2011.

Nalaz PCR  stigao 14.03.2011.

Hepatitis C
Anti HCV                 EIA test      POZITIVAN
HCV Ag/Ab              EIA test      POZITIVAN
IZVJEŠĆE PCR
Nalaz glasi                 HCV – RNA JE UTVRĐENA
Utvrđeno je                2.52 x 10 na 6 IU/ml  HCV-RNA (prethodno stanje 3,14x10 na 6 )

Krvna slika slična prethodnoj
Bilirubin povišen 31,6
GGT povišen        61
ALT povišen         58

Stanje se ne mijenja - što je dobro ne pogoršava se ili je na razini stnja od prije pola godine ili je nešto malo bolje

Kontrola zakazana za 29.03.2011.
« Zadnja izmjena: Ožujak 14, 2011, 20:32 od Ambo »

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #55 u: Ožujak 14, 2011, 23:06 »
Ambo, znao sam da si borac. Napreduješ...
Mislim, da ga možeš eliminirati.
Želim ti puno sreće i konačnu pobjedu nad virusom.
Pozdrav
Sad samo nastavi dalje..

Offline et

• Junior
  • **
« Odgovori #56 u: Ožujak 15, 2011, 21:22 »
Generacijo,dobro je.
Neka ih svakih 6 mjeseci bude manje i manje i riješit ćemo se podstanara.
Ova kombinacija je meni osobno pomogla u regulaciji  enzima ibilirubina

ALA-selen i silimarin.Pročitaj nešto o njima pa vidi.Pozdrav svima.

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #57 u: Ožujak 16, 2011, 00:59 »
Mene je Sylimarin digo, prije terapije. Bio sam ko bebica.
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #58 u: Ožujak 21, 2011, 19:39 »
Hvala na potpori

Ne pripisujem pad viremije silimarinu ni ostalim suplementima.
Viremija je promjenjiva. Može varirati u ovisnosti o više faktora.
Pitanje je na koji od njih možemo utjecati drugim sredstvima osim interferonima

Najbitnije je da se osjećam dobro. Nalazi su mi prihvatljivo dobri - stabilni.

Imam osjećaj da forum pomalo gubi dah.
Premalo ljudi iznosi svoja iskustva s terapija koje su trenutno u tijeku.
Kao da nitko nema dilema i pitanja. Da li je svima sve jasno?
Gledano iz mog iskustva sigurno je da nije.
Treba potaknuti pitanja.

Nema glupih pitanja ima samo glupih situiacija u koje se dovedemo jer nismo pitali.

Pozdrav

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #59 u: Ožujak 21, 2011, 20:36 »
Pitanje. Koliko ima aktivnih interferonaca*
1.*aktivnih int.- oni, koji su trenutno na, državno ili bolnički, interferonu.
Sad samo nastavi dalje..