Autor Tema: transplantacija?  (Posjeta: 8331 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mara 87

• Učim pisati
  • *
transplantacija?
« u: Ožujak 20, 2009, 01:15 »
Moja mama ima hepatitis c od 99,otkriven je 2004.Stanje je prilicno lose,ima i cirozu jetre,doktori nisu bas optimisti sto se njenog slucaja tice.Skoro joj je bilo jako lose,nadula se i povracala je krv.Danas su joj taj krvni sud ili venu koja je pukla "zalepili" kako oni kazu da ne bi vise dolazilo do krvarenja.Malo joj je i krvna slika bolja.Molim vas,recite mi da li postoji drugo resenje osim transplatacije?Ako ne,gde je najbolje da se radi transplatacija?Unapred hvala

Offline irhrstic

• Počasni, stručni i dragi nam članovi
  • Skoro profi
Odg: transplantacija?
« Odgovori #1 u: Ožujak 20, 2009, 20:38 »
Po ovome sto opisujete ocito nema druge opcije. No, prvenstveno treba procijeniti je li uopce kandidat za transplantaciju (zivotna dob, stanje ostalih organa...). I kao napomena, transplantacijom se pacijentu omogucuje nova jetra umjesto "stare" ciroticne, no ne rijesava se virusa hepatitisa C. U Hrvatskoj se transplantacija radi u 3 centra, u Zagrebu KBC Rebro i KB Merkur, te u Rijeci KBC Rijeka. 

Dr Hrstic

Offline mara 87

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Ožujak 25, 2009, 00:06 »
ona ima 53god,nije joj radjena biopsija jetre posto mnogo krvari,pokusali su jos 2004.Probacemo na vma da se odrade pregledi da li je moguce da se radi transplatacija.Svesni smo da time hepatitis ne mozemo izleciti,ali bar postoji nada za duzi zivot.Ja neznam koliko se ovako moze ziveti?Doktori nisu bas bili precizni.

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 u: Ožujak 25, 2009, 21:42 »
Evo, dozvolite da kazem nesto.. ne odustajte i niti ne mislim da hocete.. molim se Bogu, da se vas slucaj dobro svrsi. podrska i pozdrav.
Sad samo nastavi dalje..

Offline irhrstic

• Počasni, stručni i dragi nam članovi
  • Skoro profi
« Odgovori #4 u: Ožujak 25, 2009, 22:22 »
ona ima 53god,nije joj radjena biopsija jetre posto mnogo krvari,pokusali su jos 2004.Probacemo na vma da se odrade pregledi da li je moguce da se radi transplatacija.Svesni smo da time hepatitis ne mozemo izleciti,ali bar postoji nada za duzi zivot.Ja neznam koliko se ovako moze ziveti?Doktori nisu bas bili precizni.

niti nije potrebno raditi biopsiju, zna se da je u fazi ciroze obzirom da se vec kompliciralo krvarenjem. ako ima 53 godine ocito joj dob nije kontraindikacija za lijecenje transplantacijom. svakako je premjestite u ustanovu koja moze ucinti obradu za potencijalnu transplantaciju. potrebno je provijeriti funkcionalnost ostalih sustava (bubrezi, pluca, srce, itd...) tek tada ide odluka za mogucnosti lijecenja transplantacijom. a sto se tice "koliko dugo jos moze zivjeti". apsolutno mi je nemoguce dati vam ikakav odgovor. samo krvarenje ne mora znaciti da ima jos malo vremena. pitanje je koliko je jos ostalo sinteteske funkcije jetre (koliki je PV, koliki su albumini, koliki je bilirubin), kako mokri. je li krvarenje uspjesno zaustavljeno, kakve su joj krvne zile oko jetre... jako puno faktora je koji odredjuju "koliko jos dugo moze ovako".

sretno, dr hrstic

Offline mara 87

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Ožujak 25, 2009, 22:59 »

niti nije potrebno raditi biopsiju, zna se da je u fazi ciroze obzirom da se vec kompliciralo krvarenjem. ako ima 53 godine ocito joj dob nije kontraindikacija za lijecenje transplantacijom. svakako je premjestite u ustanovu koja moze ucinti obradu za potencijalnu transplantaciju. potrebno je provijeriti funkcionalnost ostalih sustava (bubrezi, pluca, srce, itd...) tek tada ide odluka za mogucnosti lijecenja transplantacijom. a sto se tice "koliko dugo jos moze zivjeti". apsolutno mi je nemoguce dati vam ikakav odgovor. samo krvarenje ne mora znaciti da ima jos malo vremena. pitanje je koliko je jos ostalo sinteteske funkcije jetre (koliki je PV, koliki su albumini, koliki je bilirubin), kako mokri. je li krvarenje uspjesno zaustavljeno, kakve su joj krvne zile oko jetre... jako puno faktora je koji odredjuju "koliko jos dugo moze ovako".

sretno, dr hrstic
                   hvala od srca,javicu kad obavi te potrebne rezultate,pa mozda dodjemo kod vas u Hrvatsku.HVALA

Offline mara 87

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #6 u: Ožujak 25, 2009, 23:02 »
Evo, dozvolite da kazem nesto.. ne odustajte i niti ne mislim da hocete.. molim se Bogu, da se vas slucaj dobro svrsi. podrska i pozdrav.
                             Hvala i vama za podrsku,pozzz O0

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
  • Spol: Ženski
« Odgovori #7 u: Ožujak 26, 2009, 01:54 »
Pozdrav mara87 :) Pridruzujem se podrsci...sretno! Drzimo palceve za uspjeh!
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline mara 87

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2009, 22:35 »
hvala Maja :)