Autor Tema: Borba jednog HCV1A Fightera..  (Posjeta: 83050 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline HCV1afighter

• PROFI
  • Spol: Muški
Odg: Borba jednog HCV1A Fightera..
« Odgovori #30 u: Veljača 25, 2009, 13:53 »
Da ali to meni znaci nesto drugo.. Bas sam pricao dzoniku.. mi smo isti tim, kao i ovi vojnici na slici u mom profilu.. Ista smo skupina boraca, iako to ne vidimo jasno. Braca. Hvala svima i borimo se kako to dostoji vojnicima sa tako vaznom zadacom!! :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police: :police:
Sad samo nastavi dalje..

Offline Lani

• Senior
  • Spol: Ženski
« Odgovori #31 u: Veljača 26, 2009, 08:15 »
Fighter, znači u srijedu pada prva? Radujem se za tebe i želim ti sve najbolje!

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #32 u: Veljača 26, 2009, 12:39 »
Tako je Lani, srijeda. Hvala i tebi takodjer sve najbolje. Pozdrav HF.
Sad samo nastavi dalje..

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #33 u: Veljača 26, 2009, 16:25 »
sretno i sto manje nuspojava!

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #34 u: Veljača 26, 2009, 20:40 »
Gabool je rekao kako mu je terapija vodica. Ja se toliko veselim terapiji, da i meni mozda bude tako. Inace sam otporan na bedove, za koje znam od kuda su.
Ako mi bude bad, sijetim se da je to od interferona i terapije i nemre mi biti lose. Isprobano:) Jedino se nadam da ce isto biti i kod Pegasysa. Znam stovise..
Hvala opet, kaj ste tu. Onima koji se lijece, zelim uspijeh a onima koji su izljeceni, zelim da tako i ostane i da se snadju u svijetu. Pozdrav HF :-*
Sad samo nastavi dalje..

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #35 u: Ožujak 03, 2009, 11:27 »
Samo se javljam da kazem nesto i lansiram pitanjce, dva. Da kazem, kako se dobro osijecam, sada tocno  24 h od pocetka terapije. Ljudi ja letim!!
Toliko sam sretan.. Evo gledam odobrenje.. "Pegasys od 180mcg/kg 1 puta tjedno (po mogucnosti u straznjicu) 24 tjedna th"
to je standard?! posto malo znam o stupnjevima fibroze i sl. a do sada nisam pricao sada cu reci..  tijekom 2008 ustanovljena je viremija od 99 500 IU/ml i ALT=80 U/L  i to je zacijelo standard.. biopsija laicki receno nije uspijela, jer je materijal bio pre oskudan, tako da je stupanj aktivnosti i stanje fibroze=??
Ovaj psiho dio cu preskociti, jer sumnjam da ste strucnjaci za bolesti glave:) ali uglavnom nista za zabrinuti se.. to je drustvo sve!!
PS: nadam se da ce me pegasys lansirati iz medjuljudskih prepucavanja...znam da se ljudi na th, tokom th vise bave sobom.. osim nekih, Robin Hoodova!!;)
Imam osijecaj kao kada sam se kao mali igrao da bijezim sa x planeta od nemani i spodoba i uvukao sam se u krevet, potpuno se prekrio dekom i gibao natrag na..neznam planet earth. sada su mi nalazi uz pomoc sylimarina plus u redu. Ali svejedno imam se s cime boriti. Pozdrav prijatelji i suborci HF

Sad samo nastavi dalje..

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #36 u: Ožujak 03, 2009, 18:27 »
Mislim da bi ovo moglo biti moje zadnje javljanje, prije pocetka terapije. Ako se slucajno javim sutra ali cist sumnjam. Dzonik ce tu pisati o meni, pa ako vas bude interesiralo imat cete priliku saznati kak mi je. Iako nema tu prevelike filozofije.. znaci sutra ujutro sam na zaraznoj i cekam prvu pikicu a nas prijatelj Dzonik, dobit ce sms, od mene i javiti tu kako je proslo. Puno pozdrava od HF!

Sad samo nastavi dalje..

Offline lukab

• PROFI
  • ko hoda ne trci!
« Odgovori #37 u: Ožujak 03, 2009, 20:48 »
sretno, a sigurna sam da ce sve proci ok!

Offline Gabol001

• Senior
« Odgovori #38 u: Ožujak 03, 2009, 22:05 »
Srećno HCV1A Fighter. Želim ti što lakšu i prvu i sve ostale. Samo vedar duh u svemu ovome pomaže.
Pozdrav, Gabol001
Pozdrav, Gabol001

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #39 u: Ožujak 03, 2009, 23:49 »
TNX Gabol i svi ostali. Za tocno 12 h sam u zaraznoj i primam first injectione. Nece me biti na forumu oko par dana. Zato vas ovom prilikom, jos jednom pozdravljam. Dragi moji prijatelji!
Sad samo nastavi dalje..

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #40 u: Ožujak 04, 2009, 09:06 »
Sretno i drži se!

Offline Sara2001

• Senior
« Odgovori #41 u: Ožujak 04, 2009, 10:04 »
Uspjesnu terapiju ti zelim sa naravno sto manje nuspojava i negativnim PCR-om na kraju  O0 A sve dileme, strahove, pitanja koja ce te snaci tjekom terapije podjeli sa ovom ekipom ovdje, rado cemo pomoci, ako nista drugo lijepom rjeci!!!

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #42 u: Ožujak 04, 2009, 20:08 »
 :)Podrška fighteru i ostalima.
Nisi sam, mnogi su prošli kroz to.
Citiram Ti Malu lokomotivu kada se borila da se probije kroz snijeg:
" Ja to mogu, Ja to mogu,Ja to mogu,Ja to mogu,Ja to mogu..."
Pozdrav i Damiru!
Iz Vašeg "predstavljanja na kraju" prepoznao sam puno toga što se i meni događalo. Vama na kraju, meni na početku.
Preporučujem svakome da pročita.

Pozdrav! O0

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #43 u: Ožujak 05, 2009, 19:11 »
Prvo sto sam pomislio, jao Vince me skurila!! Uvalila mi je svetu vodicu. Pa onda, kada sam dobio malo temp. 37.1 sto i nije temp. ah hvala Bogu ipak me nije skurila, dobio sam pravi pravcati Interferon!! Malo me je probadalo u glavi i ujutro, slijedeci dan, tj. danas, kada sam se poceo kretati, temp. je blago porasla i shvatio sam da sam napokon na interferonu. Mogu vam ipak reci, da sam mislio da je zesci ali nadam se da je i ovo dosta, da spremi ovu neman u grob.
Sve sto sada hocu, su nuspojave, da shvatim da stvar radi. Ipak izgleda da je stvar u strpljenju. Cinjenica je da sam dobro podnjeo pocetak th.
Sada samo mislim, da dobijem nalaze u kojim se vidi da je virus otisao. Sve sto treba ucinit cu a vi ako mislite da imate sta reci, uvijek sam tu da slusam.
Pozdrav svima. Hvala na prisutnosti i dobrim zeljama. Svima i ja zelim srece.

Sad samo nastavi dalje..

Offline damir

• Skoro profi
« Odgovori #44 u: Ožujak 05, 2009, 22:08 »
Nemoj si previše želiti te nuspojave. Djeluje ljekarija i kod onih kod kojih su nuspojave neznatne.  O0

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #45 u: Ožujak 07, 2009, 19:15 »
TNX u pravu si. Morao bih biti sretan. Ajde pozdrav ljudi i javim se kad bude bilo sta za javit, ihiihiihihihihihh...
PS: uhvatio sam prehladu, nadam se da se ne trebam zabrinuti..
« Zadnja izmjena: Ožujak 07, 2009, 19:18 od hcv1a fighter »
Sad samo nastavi dalje..

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #46 u: Ožujak 09, 2009, 08:09 »
Možda je ta prehlada nuspojava.

Offline Sara2001

• Senior
« Odgovori #47 u: Ožujak 09, 2009, 08:26 »
Najvjerovatnije si pokupio neki virus, nista neobicno i zabrinjavajuce obzirom da ih trenutno ima krcato, a ti si pod terapijom pa samim tim si im i sklon....

Offline negativac

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #48 u: Ožujak 09, 2009, 15:39 »
Određene stvari nam se dešavaju i od samog očekivanja tog nekog dešavanja, pa i temperature između ostalog.
Ja sam tu prvu takođe dočekao u klinici,kao oni će meni dati bocu pa će me nadgledati i pomoći u slučaju nekih nus pojava, šipak.
Ja primio bocu i ništa, jedan sat ništa, dva, tri, šest, cijela noć ništa. Pročitao ja kompletnu knjigu, čini mi se da je bio jedan od Harry Potter-a, ono ništa. Kontam, zeznula me medicinska sestra i dala mi nešto drugo, pa je fino zovnem i tražim svoju bočicu Pegasys-a
koju je ona odnjela, kontam ipak je ovo Bosna, a bočica skupa pravo. Donese ona meni bočicu onako uvrijeđena i pospana, a šta joj ja mogu!
Ujutro vizita, a ja nemam ništa da se onako k'o čovjek požalim doktoru. Dođe doktor i ja ga pitam "jesam li ja glup ili ovo ne djeluje na mene" on se smije, gleda knjigu na krevetu i kaže "haj' se ti fino spremi, ko čita ovakvo štivo njemu ni interferon ne može ništa". I ostalo je sve ko u priči, ja ostalih 47 boca dao sam sebi i bez problema i s vjerom u Pottera završio negativan, a tako i sad.
Moj ti je prijedlog da ne "očekuješ" već da to sve prolaziš i nosiš sa sobom baš kao i sve drugo, kako što ideš na posao, kao što ideš prijateljima i rodbini u posjete, kao što ideš na odmore, djeci na roditeljski, u kino ili na utakmicu.

Offline Gabol001

• Senior
« Odgovori #49 u: Ožujak 09, 2009, 21:17 »
Određene stvari nam se dešavaju i od samog očekivanja tog nekog dešavanja, pa i temperature između ostalog.
Ja sam tu prvu takođe dočekao u klinici,kao oni će meni dati bocu pa će me nadgledati i pomoći u slučaju nekih nus pojava, šipak.
Ja primio bocu i ništa, jedan sat ništa, dva, tri, šest, cijela noć ništa. Pročitao ja kompletnu knjigu, čini mi se da je bio jedan od Harry Potter-a, ono ništa. Kontam, zeznula me medicinska sestra i dala mi nešto drugo, pa je fino zovnem i tražim svoju bočicu Pegasys-a
koju je ona odnjela, kontam ipak je ovo Bosna, a bočica skupa pravo. Donese ona meni bočicu onako uvrijeđena i pospana, a šta joj ja mogu!
Ujutro vizita, a ja nemam ništa da se onako k'o čovjek požalim doktoru. Dođe doktor i ja ga pitam "jesam li ja glup ili ovo ne djeluje na mene" on se smije, gleda knjigu na krevetu i kaže "haj' se ti fino spremi, ko čita ovakvo štivo njemu ni interferon ne može ništa". I ostalo je sve ko u priči, ja ostalih 47 boca dao sam sebi i bez problema i s vjerom u Pottera završio negativan, a tako i sad.
Moj ti je prijedlog da ne "očekuješ" već da to sve prolaziš i nosiš sa sobom baš kao i sve drugo, kako što ideš na posao, kao što ideš prijateljima i rodbini u posjete, kao što ideš na odmore, djeci na roditeljski, u kino ili na utakmicu.
Vidiš NegativaC ja nisam imao te tripove da me je zeznula sestra ili neko drugi zato što nisam i dalje nemam nikakve propratne efekte. Verovatno sam već ranije imao informacije da uspešnost terapije ne zavisi od toga da li imaš propratne efekte nego od drugih stvari koje još uvek niko ne zna da odgonetne koje su to  :bo:
Jedna stvar mi je interesantna. I ti u Bosni a vidim i ljudi iz Hrvatske su celu terapiju davali sami sebi injekcije. Ti si kako kažeš izašao odmah sutradan kad je doktor video da ti nije ništa. Išao si na odmore i radio sve normalno i svuda sa sobom nosio injekcije i bockao se njima kad je bilo zakazano vreme za to.
Čak sam negde naleteo (ne znam da li na ovom forumu ili nekom drugom) da je saborac iz Niša pisao da tamo kod njih samo prespavaš prvu noć i sutra odmah kući. Neko iz Makedonije je isto tako napisao i mislim da je i on davao sam sebi injekcije (možda grešim za ovo ali nije bitno ako sam i malo pobrkao jer ipak dosta toga sam pročitao pa ne mogu sve da pamtim).
Možda to ima veze sa time da li je pacijent "samofinansirajući" ili je na budžetu pa se onda u zavisnosti od toga i pravi plan njegovog lečenja. Baš me zanimaju iskustva ostalih.
Ovde u Beogradu na Infektivnoj klinici situacija je sasvim drugačija. Prve dve injekcije (bez obzira da li sam plaćaš ili si na budžetu) moraš da dobiješ u bolnici što znači da nema šanse da izbegneš 8 (osam) dana dosađivanja u bolnici. Ajde u redu ako neko ima probleme pa te prate, ali ako čovek nema nikakve probleme onda stvarno ne znam zašto je to sve potrebno. Posle toga nema šanse da ti neko da injekcije, pa da ti to nosiš kući i sam sebe bodeš. Svake nedelje moraš da se pojaviš tamo i da uredno zabeleže da si došao, potpišeš se u knjigu da si primio injekciju i što je najbolja fora, za svake 4 injekcije moraš da donosiš novi uput od lekara opšte prakse.
Što se tiče Ribavirin-a stvar ovako stoji: Dobiješ pakovanje (kartonska kutija + plastična unutra) i na kartonskoj ti napišu tvoje ime i prezime, redni broj kutije koju koristiš i doziranje. Kada vidiš da će ti ponestati pilula, onda je potrebno da se javiš telefonom i da naručiš sledeću kutiju. Ali kada dođeš po nju onda moraš i da vratiš i onu kartonsku kutiju koju si dobio i plastičnu (naravno prazne), baš kao u vojsci kada dužiš opremu.
Stvarno me zanima kako sve to funkcioniše kod ostalih, pa ako vas ne mrzi ljudi, napišite nešto o tome.
Pozdrav,
Gabol001

Pozdrav, Gabol001

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #50 u: Ožujak 10, 2009, 00:05 »
Ma nisam se mogao ulogirati.. nije me bilo ali vidim, pisalo se. Prehladu sam uhvatio, trceci na misu, da se ispovijedim, proslu nedjelju..nisam stigao i sada sam osim virusa i pun grijeha. Hi.. ok, nista sve je 5. nuspojava nema ali ruku na srce shvatio sam da lijek itekako dijeluje na virus.
Ako me shvacate, molim vas ne pitajte kako znam. Jednostavno, kao i kod nuspojava nakon zaraze ,stvar je delikatna i preosobna..
Sada samo da vrijeme ucini svoje i nadam se da ce se, virus "ugasiti. Koliko znam, ja prekosutra idem u zaraznu na pikicu i onda dalje sam pikam..
PS:  "Možda je ta prehlada nuspojava" hihi neznam zasto mi je ovaj komentar, toliko sipatican ali tako je. Uhvatio sam prehladu, netom prije pocetka th, tako da ta mogucnost otpada. Pozdrav prijatelji!!
PPS:prosla je i prehlada. Samo spavam, cijele dane..
Sad samo nastavi dalje..

Offline Lani

• Senior
« Odgovori #51 u: Ožujak 10, 2009, 13:01 »
Fighter, ajd bar ti je komentar simpatičan.  ;) Ja sam neko vrijeme mislila da sam prehlađena i sad znam da je to od terapije, pogotovo kašalj.
Gabol, kod mene je situacija takva da iz bolnice dobijem dozu za mjesec-dva interferona i ribavirina. Injekcije svaki tjedan nosim kod moje dr. opće prakse i oni mi to tamo daju. Kad potrošim lijekove moram se najaviti kako bi provjerila kad gospodi u bolnici odgovara da dođem po novu dozu. Nema ostajanja u bolnici, prvu su mi dali u bolnici i poslali me kući.

Offline tasha

• Senior
« Odgovori #52 u: Ožujak 10, 2009, 19:31 »
drž se čovjeće! buš vidio kak vrijeme leti.ja u četvrtak idem do vince po novu turu za mjesec dana.a kaj se tiće nuspojava meni se mijenjaju sa svakom inekcijom.ali ti mogu reći da živim sasvim normalno,čak radim i više nego prije.

Offline Sara2001

• Senior
« Odgovori #53 u: Ožujak 11, 2009, 19:37 »
Gabol, u ST ti je sljedeca situacija: prvu injekciju samo lezis u bolnici i to sam ja odma sutra dan "uhvatila crtu". Prvi put su mi dali injekciju oni, i od tada evo 22 tjedna sve sama... Prva kontrola je nakon 15 dana, a svaka sljedeca nakon mjesec, osim ako nedodje do pogorsanja stanja. Krv se vadi prije svake kontrole, znaci svaku mjesec dana (kad su losi nalazi kao kod mene onda i 2-3 puta na tjedan). I tako to 24/48 tjedana.... PCR za genotip 3 tek po zavrsetku terapije.

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #54 u: Ožujak 11, 2009, 21:53 »
 :) Pozdrav Gabolu!
Kao i kod Sare i kod mene je otprilike isto prolazilo.
Došao na zakazani pregled kod doktora, uputio me u osnovi što me čeka i poslao sestri.
Od sestre sam dobio pet kutija ribavirina i pet injekcija pegasysa, potpisao da sam primio i pitao sestru hoće li mi ona dati injekciju.
Za deset minuta bio sam na ulici, sjeo u auto i otišao kući.
S obzirom da je ovo bolest na zlu glasu očekivao sam i više informacija i više kontrole.
Onda skužiš da je puno toga ostavljeno tebi.
Zaključiš da se moraš potruditi oko sebe više no što znaš da si sposoban.
Evo i ovo je dobar izvor informacija, iskustva i podrške.
Prošao sam juče i 35
Sretno!

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #55 u: Ožujak 12, 2009, 09:25 »
Evo jucer sam popio drugu injekciju i zaista je mljac! Prehladi ni traga.. idila! Samo da ostatak terapije prodje u tom stilu i ja sam spasen..
Sada mi tuce jutarnje sunce u sobu i zove me da se ukljucim u zivot.. taj osijecaj nisam osjetio vec masu godina. Kao da vidim, kako ce to biti divno, kada budem negativan. Oni koji vec jesu, kao sto su Taych i Negativac, pozvani su da tu pisu o tome i ostave svoje dojmove. Mozda mi postanu extra motivacija. Ne mozda, vec sigurno!! Nemam nikakvih pitanja i extra zelja, osim ovoga gore. Zelim vam isto sto i sebi a to je zdravlje.. Znamo svi sto to znaci!!   O0 HF
Evo ipak imam konkretno pitanje i zato sam editirao ovu poruku, da ubacim slijedece pitanje..Pitanje glasi; Za HCV1a primam pegasys od 180 jedinica..
Postoji li jaca doza..tj citao sam u uputama od Pegasysa i procitao da se treba javiti doktoru ako je doza prejaka ali i ako se pacijentu cini da je doza preslaba. Znaci, postoji li jaca doza Pegasysa za lijecenje HCV1a, od ove koji ja primam? TNX prijatelji i pozdrav! Nadam se skorom odgovoru.

« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2009, 10:18 od hcv1a fighter »
Sad samo nastavi dalje..

Offline Gabol001

• Senior
« Odgovori #56 u: Ožujak 12, 2009, 15:05 »
:) Pozdrav Gabolu!
Kao i kod Sare i kod mene je otprilike isto prolazilo.
Došao na zakazani pregled kod doktora, uputio me u osnovi što me čeka i poslao sestri.
Od sestre sam dobio pet kutija ribavirina i pet injekcija pegasysa, potpisao da sam primio i pitao sestru hoće li mi ona dati injekciju.
Za deset minuta bio sam na ulici, sjeo u auto i otišao kući.
S obzirom da je ovo bolest na zlu glasu očekivao sam i više informacija i više kontrole.
Onda skužiš da je puno toga ostavljeno tebi.
Zaključiš da se moraš potruditi oko sebe više no što znaš da si sposoban.
Evo i ovo je dobar izvor informacija, iskustva i podrške.
Prošao sam juče i 35
Sretno!

Gabol, u ST ti je sljedeca situacija: prvu injekciju samo lezis u bolnici i to sam ja odma sutra dan "uhvatila crtu". Prvi put su mi dali injekciju oni, i od tada evo 22 tjedna sve sama... Prva kontrola je nakon 15 dana, a svaka sljedeca nakon mjesec, osim ako nedodje do pogorsanja stanja. Krv se vadi prije svake kontrole, znaci svaku mjesec dana (kad su losi nalazi kao kod mene onda i 2-3 puta na tjedan). I tako to 24/48 tjedana.... PCR za genotip 3 tek po zavrsetku terapije.

OK zahvaljujem na odgovorima. Što se tiče informisanja pacijenata od strane lica koja bi to i trebalo da rade, tu se slažem da bi taj aspekt trebao malo više da bude zastupljen. To sam ja shvatio u samom početku i zato nisam hteo da čekam šta će mi lekari govoriti (ili neće ništa govoriti) pa sam se i informisao na sve moguće druge načine (kao što je rekao Ambo i ovo je jedan od načina). Dok sam bio u bolnici tih 8 dana susreo sam razne ljude. Neki su znali dosta o tome šta ih je snašlo (hepatitis B, C, autoimunihepatitis, ciroza i ostale komplikacije) a za neke sam stekao utisak da ne znaju ni gde se nalaze a kamoli da znaju nešto više o tome i zbog čega su oni tu.
Bilo mi je interesantno kad je došao novi saborac (na biopsiju) u sobu u kojoj sam ležao i ispostavilo se iz njegove priče da i on dosta dugo zna da ima hepC, ali da se uopšte nije opterećivao time. Nijednu svoju naviku nije promenio (pušenje, alkohol, ishrana i ostalo) i otprilike ne zna ništa o samoj bolesti. Ja sam onda krenuo da mu pričam sve bitne stvari o tome a koje bi stvarno trebalo da zna ukoliko želi da se na neki način upozna i izbori do kraja. Čovek nije mogao da veruje šta sam mu sve ispričao i stvarno je delovao zbunjeno. Rekao je da ga jednostavno to nije nešto preterano interesovalo (istina, imao je početni šok kad je saznao da je pokačio virus i koji je nekako progurao) a i lekari ga naravno nisu informisali ni o čemu.
Ubrzo posle toga je jedna od lekarki na odeljenju došla sa grupom studenata medicine gde su oni imali neke male vežbe sa pacijentima. Po završenoj vežbi je onda ona kao profesor krenula da im drži predavanje o hepatitisu C i ja sam ostao da je slušam ne bih li nešto novo naučio. Međutim za divno čudo, sve što im je ona ispričala u svojstvu profesora, to isto sam i ja (u svojstvu veoma zainteresovanog pacijenta) nepun sat pre toga ispričao ovom čoveku. Pa dobro ja sad ne mogu da kažem da sam ja tu neki ekspert, ali smatram da sam ipak tokom svih ovih godina stvarno saznao dosta o ovoj bolesti tako da znam na koje stvari treba obratiti pažnju, koje pitanje postaviti lekaru u želji za dobijanjem odgovarajuće informacije, gde i kako se raspitati za sve ostale stvari koje su bitne u borbi protiv ovoga itd...
Eto za sada toliko, držite se i srećno,
Gabol001
Pozdrav, Gabol001

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #57 u: Ožujak 12, 2009, 19:01 »
Bilo bi neistinito, da presutim nuspojave. Doduse, do sada ih nije bilo ili ih nisam primjetio. E bas to je i specificno, jer su mi bile pod nosom.
Udarilo me gdije sam najslabiji, na psihu! Posto pijem neke lijekove i to redovito, pomogne mi ali moram reci da mi se psihicko stanje znatno poljuljalo.
Svi strahovi i more, pojacali su se! Dobro je da sam shvatio zasto, jer sada sam jaci, znajuci da je to od th i da mi se moze pomoci..
Hocu reci da ni Interferon pomaze. Sada pak ocekujem da se nuspojave pojave negdije drugdije, jer to diktira sam virus a znamo za njega da je jako prilagodljiv i da zna mutirati. Mislim da znam kako dijeluje th. Suzava se krug dijelovanja virusa, dok ga se ne stijera u kut. Pa onda, neka izvoli i sto prije da se zacahuri i nadje u kutu... 
Sad samo nastavi dalje..

Offline Ambo

• PROFI
« Odgovori #58 u: Ožujak 12, 2009, 19:51 »
 :)Pozdrav Gabolu i Fighteru
U svakom slučaju znanje pomaže.
Pročitaš što možeš očekivati, to još u potpunosti ne razumiješ, ali ostane informacija.
Nakon iskustva s nuspojavama počinješ i razumijevati svoja nova stanja.
Potom ono najvažnije nalaziš načina kako se s njima nositi.

Sinoć sam ponovno pročitao upute za Pegasyis i Ribavirin.
Usporedio sam podatke iz tablica s podacima iz svojih nalaza i svoja zapažanja o nuspojavama.
Ono što vidim je O.K.
Nalazi nisu sjajni, imaju kontinuitet, statistički su dosta vjerojatni i ne zahtijevaju promjene u terapiji.
Stoga nema potrebe za nepotrebnom brigom.
Počeo sam s znanjem - informacije su nam dostupne samo ih treba pokupiti.
To što znaš ti daje sigurnost da s tobom jest ili nije sve normalno.

Fighter po definiciji ide do kraja.
A mi tamo mislimo i stići u komadu i očišćeni. :D
Optimistički pozdrav svim forumašima   O0

Offline HCV1afighter

• PROFI
« Odgovori #59 u: Ožujak 12, 2009, 20:04 »
Ti si divna osoba Ambo..
Sad samo nastavi dalje..