Autor Tema: novi mi ;)  (Posjeta: 4642 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline micek

• Učim pisati
  • *
  • Spol: Ženski
novi mi ;)
« u: Studeni 05, 2008, 18:17 »
Pozdrav svima!
Pišem u ime svog dečka, tj. budućeg muža  ;) jer on baš nije sklon internetu.
Dakle, da ima HBV smo saznali slučajno na dobrovoljnom davanju krvi, nakon što smo već bili skupa nekih 2 g. Ja sa cijepljena (medicinske sam struke), titar mi je dobar.
Ovo su njegovi nalazi:
POZITIVNI : HbsAg, antiHBc ukupni, anti Hbe.
NEGATIVNI: antiHBs, antiHBc IgM, HbeAg, anti HCV-EIA, HCV core Ag.
LABORATORIJ: sve uredno.
HBV-DNA= 1,1 x 10 na treću  IU/ml 
BIOPSIJA JETRE: histološki portalni prostori urednog izgleda, bez znakova upalne aktivnosti, a u parenhimu tek nekolicina hepatocita pokazuje masnu metamorfozu makrovezikularnog tipa i znakove baloniranja. HbsAg i HbcAg tek naznačeno + u nekolicini hepatocita.
Sada čekamo da nas pozovu za terapiju interferonom...
i nadamo se da ćemo moći imati dijete...ali nam to ne preporučuju dok traje terapija (znači slijedećih godinu dana  :( )
Uglavnom, super ste i čitat ćemo vas i dalje!  O0

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
Odg: novi mi ;)
« Odgovori #1 u: Studeni 09, 2008, 20:01 »
Haj Micek, sorkac, dosta sam odsutna jer ljudi sa hbv svracaju jako rijetko. U svakom slucaju, dobrodosla, jos jedna u nizu koja je na forumu za svog drago.g :)

Njegove nalaze bi svatko sa HBV pozelio! Jako malo virusa u krvi i jetrica za pet! U principu se pacijenti sa ovakvim nalazima ne salju na terapiju, obicno terapija "zahtjeva" konstantno povisene jetrene enzime (ALT,AST), osrednje do tesko ostecenje jetre i  veliki HBV DNA (kolicina virusa). Ne znam tocno sta je njegov lijecnik naumio postici interferonom, pogotovo zato sto su mu zadnji nalazi radjeni prije godinu dana. Za razliku od hepa C, interferon ne moze izlijeciti hep B. Desava se, doduse dosta rijetko da se virus potpuno povuce, ali gotovo uvijek se nakon nekog vremena opet pojavi. Isto tako je i sa ostalim lijekovima za hep B. Ali, koliko pratim, lijecnici se trude ne "dirati" virus dok su nalazi povoljni jer je hep B dosta nepredvidljiv.
Znam da ste u dilemi sta napraviti, uzeti terapiju ili ne. Ja bi ti preporucila slijedece, isto sto bi i ja napravila na tvom mjestu, postoji HBV mailing lista na kojoj su stotine ljudi sa dugogodisnjim iskustvima i mislim da vam oni sigurno mogu pomoci u odluci, sjecam se da ih je dosta bilo na interferonu dok sam pratila listu (sada malo odmaram, kod njih ima previse toga za iscitavati svakodnevno). To je jedina grupa ljudi na svijetu koja nudi tako dobru podrsku za HBV, vrhunski su znalci i medju njima je i nekoliko lijecnika.
Grupa je na engleskom jeziku. Preporucam da otvoris posebnu email adresu za ovo jer ti odgovori stizu u obliku poste, jako puno poste. Pretplatis se tako da posaljes prazan mail na adresu hepatitis-b-on@mail-list.com, dobit ces mail koji ce ti potvrditi pretplatu i pocet ces dobivati sve razgovore sa liste.
Ti svoj upit saljes na adresu hepatitis-b@mail-list.com, i obavezno u naslov stavi konkretan upit tako da drugi odmah vide o cemu je rijec (npr. Interferon Therapy, YES or NO). U naslov jos mozes dodati ATT. DR. (attention doctors) sto je znak doktorima da zelis i njihovo misljenje. U poruci opisi u cemu je rijec, koliko dugo ima virus, da li je ikada bio na terapiji, ima li simptome... i obavezno navedi sve sta pokazuju nalazi HbsAg, HbeAg...HbvDna...da li ima ostecenja na jetri i td. Odgovori bi trebali stizati dosta brzo, navjerovatnije kroz nekoliko dana, vidjet ces ih jer ce nositi naslov koji si postavila u pocetku.

Ostale podatke o listi mozes naci ovdje:
http://www.geocities.com/heartland/estates/9350/hblist.html

Nadam se da ti je ovo barem od neke koristi, ne znam sta bi ti drugo sugerirala, dilema koju imate je dosta nezahvalna, ima svojih prednosti i nedostataka, a nasi lijecnici nisu od nikakve pomoci. E, i da, neka promijeni lijecnika opce prakse, svatko tko odmahuje rukom na HBV je neznalica i ne treba ti takav da se brine o zdravstvenom stanju tvog buduceg muza. Lijecnica moje mame, od kada je saznala za B, svaki mjesec ju salje na pretrage enzima i po potrebi jos neke dodatne. Bjez'te od tog "doktora"!  :lud:

Ako ti treba bilo kakva pomoc jos, oko liste ili bilo cega, slobodno mi se javi, mozes i na PM ili mail, svejedno, nije gnjavaza i drago mi je ako mogu pomoci!

Pozdrav,

Maja

« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2008, 21:55 od Maja »
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline micek

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #2 u: Studeni 11, 2008, 21:24 »
prvo, puno ti hvala na detaljnom odgovoru i pomoći!!!
u međuvremenu smo preko jednog ok doktora kontaktirali ove sa zarazne i kažu da on ima dobre nalaze i da svejedno je kod njega terapija dobar izbor jer može imati dobre rezultate.
sutra ide svom dr opće prakse i ak mu neće dati uputnicu za nove lab pretrage, natjerat ću ga da mijenja doktora. ma i on sam nije zadovoljan s njim, ali znaš kak je to-malo mjesto, poznaju se pa se neće zamjeriti a ja sam  :tickedoff:
drugi problem je kaj je ovaj naš lokalni laboratorij koma, ni u bolnici ne priznaju te nalaze i samo vrte očima a po zakonu si dužan otići u lokalni lab ako on radi te pretrage koje ti trebaju jer te lab u bolnici neće primiti. pa ćemo najvjerojatnije otići u privatni lab (valjda nas neće odrat  :) ) e tu ak kome treba preporučujem laboratorij Breyer-brzi, pouzdani, samo kaj sve to dosta košta.
eto toliko za sada, kad ću imati nešto novo, javim se.
puno hvala!

Offline micek

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #3 u: Svibanj 29, 2009, 10:13 »
evo da javim jednu novu dobru vijest: zadnji nalaz nakon 6 mj. Introna A -HBV-DNA NIJE UTVRĐENA!  O0
Dr ga planira staviti na Zeffix 100 mg (s tim da nije vidio taj novi nalaz).

Offline Maja

• Moderator
  • Skoro profi
« Odgovori #4 u: Svibanj 29, 2009, 11:04 »
Fakin fantastik!!!  :D Cestitke ljudi,predobre vijesti  :smitten: :smitten:
You can't reason yourself back into cheerfulness any more than you can reason yourself into an extra six inches in height.

Offline sandy

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #5 u: Svibanj 29, 2009, 20:08 »
Cestitke od srca! hvala bogu da u  zadnje vrijeme imamo vise ovakvih novosti :smitten:

Offline micek

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #6 u: Svibanj 31, 2009, 22:30 »
maja, sandy, hvala vam!!!  :smitten: :)

a kaj vi mislite, jel on mora dalje na terapiju?
i jel ovo konačan nalaz ili se virus još može vratiti? (koliko sam čitala, može  :(  )

Offline sandy

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #7 u: Lipanj 01, 2009, 21:58 »
ne bi htjela da te razocararam ali uistinu je tako to znaci da kod hepatitisa nikad nije 100% sigurno. tvoj virus sada duboko spava recimo da je u komi i sa puno srece se nece nikada probuditi. doktorica je rekla mom bratu da nakon mjesec dana ponove pcr i ako bude opet negativan(sto se najdublje nadamo) onda ona ne preporucuje nikakvu terapiju a u slucaju da bi se ipak pokazao preporucuje za sada najuspjesniji lijek za suzbijanje virusa entecavir. jedini problem je da lijek nije odobren u bosni a mjesecna doza kosta oko 600 eura.dakle nadajmo se da ce virusi jos dugo spavati a u medjuvremenu napreduje i medicina pa ce se valjda i za to otkriti nesto efikasno i brzounistavajuce. sada se opusti i uzivaj u svom uspjehu,misli pozitivno i samo naprijed bice to sve ok. O0 :smitten:

Offline sandy

• Učim pisati
  • *
« Odgovori #8 u: Lipanj 01, 2009, 22:02 »
micek u ovom textu sam se obracala tvom decku naravno :bonk: