Autor Tema: Hepatitis B-Terapija poslje uspjesne terapije za HCV  (Posjeta: 183 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Almeg

• Učim pisati
  • *
Postovani, imam 46godina i bolujem od kronicnogHCV i HBV. Terapiju za HCV sam zapoceo prije godinu dana i ljecio sam se EPCLUSOM i poslje tri mijeseca mi je napravljen PCR i nije nadjen virus i isto tako i nakon 6mijeseci pa se terapija smatra uspjesnom. Posto imam i nazalost B zapocinjem terapiju nadam se skoro i za taj virus ali koliko vidim jos nema uspjesnog ljeka za HBV kao sto ima za HCV. Jetra mi je dosta stradala i kad sam radio fibrosken cak mi je izmjereno 15,7kpa i po infektologu je to konpenzirana ciroza,. Sada pripremajuci se za terapiju za HBV ultrazvuk mi je pokazao da je jetra malo povecana i da ultrazvukom dominira kronicno subkrinicna lezija jetrenog parenhima ali po doktoru koji je radio uzv to jos nije ciroza. Moje pitanje je da mi protumacite stanje jetre i da mi kazete koji je ljek najbolji za mene za HBV posto sam proucavao po netu i osim ljeka koji su otkrili Australci prije 3godine jos nema prave terapije a oni rijetki kojima je terapija uspijela postigli su to ipak interferonom dok antivirusni ljekovi neuspiju suzbit virus i kod nekih ga cak povecaju nivo virusa, inace viremija mi je 420iu,i postoji li mogucnost da se ljek koji su Australci napravili 2015 i koji se pokazao 100%ucinkovit na200ispitanika pojavit i kod nas. Hvala